Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İP

facundo

Öne çıkan mesajlar

real ip diye bişey yokki?

ayrıca internete bağlı olan her pcnin bipr ipsi vardır... anlayamadım sorununu[signature][hline][/b]Msn adresim
Ultra-Mega Blogger
karakedi demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.
BabacumMostors, 28 Haziran 2005 15:02 tarihinde demiş ki:
monitörün kulağı vardır
Sosyal ağlarda paylaş

real ip dediğin nedir anlayamadım ama eğer sabit ip adresiyse no-ip.com a bak. buradan domain.no-ip.org şeklinde bi alan adı alıyorsun beleşe, istersen programlarını indirip kullanıyorsun, her nete girdiğinde sistemdeki ip adresini güncelliyor, istersen de sisteme girip ip değişikliklerini manuel olarak kaydediyorsun.

bu manuel ip girme olayı sayesinde örneğin bir sabit adresli radyo yayını gerçekleştirilebilir, eğer böyle bir şey için soruyorsan. yayını yapacak adam bağlanıp kendi ipsini girer ki bunun için kullanıldığını da okumuştum bi yerde, paylaşayım dedim.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

**no more dinosaurs @montezaus
*** montezaus.deviantart.com
Sosyal ağlarda paylaş

abı şımdı şole ozetlım sıze Benım ISp de İP almak ıcın ektra para odemem gerek Ulke şartları ıyı bı ınternet sunamadı yuzunden ATM kulanılıyor suan için 128k ladım zaman normal ec kulanıcısı fıyatı onlara gore İP nın Vİrtual olması pek bişi farketmıyor kız acısından fakat ne emule yada ne dc e gırıp download edemıyorum emule real İp olmadı ıcın low id alıp download edmıyor dc ıse ip olmadı ıcın aktıv olmuyor bıraz download edıyor dc hakını yemeylım D: anlaycanız İP Virtual gercek deyıl Real iP yok yanı :/
Sosyal ağlarda paylaş

evet, no-ip den yapabilirsin.

ip olarak domain.no-ip.org gibi bir şey kullanacaksın.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

Sosyal ağlarda paylaş

ayar yapmıyorsun.

buradan işletim sistemine göre üç seçenekten birisine tıkla, bi program indiriceksin. bunu her ip in değiştiğinde, yani her yeniden internete bağlantığında tekrar açıcaksın ki açtığın zaman sisteme bağlanıp ipni güncelliyor.

başka bir şey de yapman gerekmiyor, kullanıcı hesabı açtıysan kurulumda onları giriceksin, o kadar.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

Sosyal ağlarda paylaş

senin ip aynı zaten.

ama örneğin facundo.no-ip.org gibi bi domain almışsan, ip olarak bunu da kullanabilirsin, ve her internete bağlandığında o programı çalıştırdığın sürece sabittir senin bilgisayarın için bu ip, tepe tepe kullanabilirsin yani emulede falan.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

Sosyal ağlarda paylaş

email ve passwordünü girdin, login dedin.
daha önce domain açmadıysan add e bastın.
hostname kısmına nickini girdin.
altındakinden herhangi birini seçtin ve bunu aklında tuttun (örn. no-ip.org)
hosttype ı ellemedin, a da kaldı, ilk seçenek.
başka da bir şeye dokunmadın zaten, create hosta tıklayıp domain i kaydettin.

bunları yaptıktan sonra, nickin.no-ip.org u (.org örneğimizdi) kendi ip in gibi kullanabilirsin.

program bende yok yalnız, sanırım orada da email adresini ve şifreni girip login oluyorsun tek sefere mahsus, her nete bağlanışında siteme girip ipni güncelliyor.

ip dediğinin illa rakam olması gerekmiyor yani.
buradaki nickin.no-ip.org bi yönlendirme için kullanılıyor, gelen talebi senin değişken ipne yönlendiriyor, sabit ip varmış gibi kullanabiliyorsun.[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

Sosyal ağlarda paylaş

said:
facundo, 14 Temmuz 2005 02:52 tarihinde demiş ki:
ISp de İP almak ıcın ektra para odemem gerek Ulke şartları ıyı bı ınternet sunamadı yuzunden ATM kulanılıyor suan için 128k. anlaycanız İP Virtual gercek deyıl Real iP yok yanı :/

sen neredesin ve ISp'in kim?

bana no-ip lik bi durum gibi gelmedi, daha çok sanki senin ISP seni kendi networküne dahil edil, sanal ( 10.0.0.195 gibi) bir IP vermiş gibi. Bu durumda ISP'nin routerlarına girip istediğin portları kendine yönlendiremeyeceğin için pek bi seçenek kalmıyor direct downloaddan başka.[signature][hline]Grimwolf, 21 Haziran 2005 23:02 tarihinde demiş ki:
-Şirin baba nerde?
-Cumaya gitti

Anime listem
Sosyal ağlarda paylaş

emule de ipni giriceğin yere nickin.no-ip.org yazıcaksın, olucak.

emule demişken, emule gökhan edişın var aslında :P
wareze girebilir gerçi ama tavsiye ederim. kafana göre limitleyebiliyosun, full dl gene de falan..[signature][hline]not sleeping okay/drinking too much.trapped in hyperspace.?.the girl disappeared, smiling and blowing kisses. A white light flooded the room/this was the moment of awakening: the audience were relieved to find themselves in their own company...someo (text unclear) did not awaken, this was a white nightmare: faces aglow with laughing, limp complacency/apparently uninhibited...

Sosyal ağlarda paylaş

yahu sen nasıl bir insansın anlamıyorum ben. ne adam akıllı derdini yazabiliyor/anlatabiliyorsun, ne de anlatılanı anlıyorsun. aramak bakmak gibi birşey hiç yok zaten sende. neredeyse seneden fazla oldu dc de takılıyorsun. forum adreslerini biliyorsun. git bir oku. bir ton adam bir çok kere dc de nasıl aktif olunur nasıl sabit ip/adres sahibi olunur diye yazılar yazdı. git divxplanet forumlarında yazıyor aradıkların beleşçi facundo efendi.[signature][hline]Selçuk Erdem'den önce de zopik'tim ben...
Sosyal ağlarda paylaş

birde atlanan bir konu var. no-ip kullanarak adres barına yada başka bir program aracılığı ile kullanacağınız adresi doğrudan sizin ip adresinize yönlendiriyor.
yani dediğiniz gibi bilgisayardaki ip adresini hedehödö.no-ip.com olarak değiştirme gibi bir lüks yok.
buna bedava domain yönlendirmesi gibi bakabiliriz

Bir ikincisi ise malesef bunu yapan bir program hiç duymadım. Açıkçası böyle bir sorunda ilk defa duyuyorum. mesela ip adresini nasıl veriyor.
Türkiyede 81.212.24.45 gibi birşey oluyor. Senin ip adresi nasıl?[signature][hline]www.MerlininKazani.com
Ayrıca Kadıköy Anadolu gençliğindeniz !!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...