Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni şarkı sözüm için yorumm lütfen!!

gokayy

Öne çıkan mesajlar

Kör olduk hepimiz yada susturlduk gördüysek
Arkadan vurdular acımadılar bazen
Bazen susmamak gerek bazen de durmamak
Bazen bendim vurulan bazen de vuran
Kendi kendimeydim yalnızdım
Ve tek bir soru var aklımda
Neden! Neden! Neden!
Tanrı warmı yoksa bunlar bir oyunmu
Aşk varmı yoksa herşey koyumu
Hayat varmı yoksa bu ölümmü
NEDEN! NEDEN! NEDEN!
Yaşamak buna mı deniyor anne
Anne nerdeyim ben babam nerde
NEden anne neden !!!
Belkide bunlar bir rüya anne
Uyanınca herşey çok daha güzel olacak
Susma anne Durma anne
Uyanma Zamanı anne uyan artık
Uyanma zamanı gerçekleri görme zamanı yine
Neden! Neden! Neden!
N'oolur ölme anne...[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz fazla esinlenme var gibime geldi pek özgünlük göremedim ayrıca kulağa hoş gelmesi gereken şarkı sözlerine özel ezgi de sanki yok gibi ya. Birkaç da yazım hatası falan var ya neyse diyoruz. :)

[Bu mesaj Loras tarafından 10 Temmuz 2005 05:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Loras, 10 Temmuz 2005 05:12 tarihinde demiş ki:
Biraz fazla esinlenme var gibime geldi pek özgünlük göremedim ayrıca kulağa hoş gelmesi gereken şarkı sözlerine özel ezgi de sanki yok gibi ya. Birkaç da yazım hatası falan var ya neyse diyoruz. :)

yo hiçbiyerden esinlenmedim açıkçası bu şarkı sözünü yazma süremde 5 dakka gibi kısa bir süre ama yinede sağol yorum illa iyi olmak zorunda diilki :P hatta çok saol kendimi düzeltmem için bna yrdmcı olduun için
Sosyal ağlarda paylaş

said:
December_Flower, 10 Temmuz 2005 05:16 tarihinde demiş ki:
hayat var mı yoksa bu ölümmü yü anlayamadım,sonu güzel bitmiş

hayat varmı yoksa bu ölümmü derken yaşadıımız hayattan isyanımı bişekilde dile getiriorm yani buna hayatmı denir ölüm be bu gibisinden bişe
Sosyal ağlarda paylaş

said:
gokayy, 10 Temmuz 2005 04:47 tarihinde demiş ki:
Kör olduk hepimiz yada susturlduk gördüysek
Arkadan vurdular acımadılar bazen

Burada güzel bir şekilde çift duyuya hitap ederek girilmiş, sonraki paragrafta belki de sırttan hançerlenme konsepti olabilirdi diyorum ama o zaman da klişeye mi kaçardı yoksa güzel mi dururdu emin değilim. Bir de manganın bir parçası vardı böyle isyankar girişli onu aklıma getirdi de.

said:
Bazen susmamak gerek bazen de durmamak
Bazen bendim vurulan bazen de vuran
Kendi kendimeydim yalnızdım
Neden! Neden! Neden!

Yine güzel bir gidiş ve olmazsa olmaz nakarat kısmı

said:
Tanrı warmı yoksa bunlar bir oyunmu
Aşk varmı yoksa herşey koyumu
Hayat varmı yoksa bu ölümmü
NEDEN! NEDEN! NEDEN!

Öncelikle ben biraz saplantılı bir insan olduğum için w kullanımı doğrudan antipatik yaklaşmama neden oldu. Bir de "koyu mu?" derken tam olarak ne kastedilmiştir acaba. Renkler ve koyunun o somurtgan havası mıdır ? Ayrıca nakaratı daha da haykırıyoruz.

said:
Yaşamak buna mı deniyor anne
Anne nerdeyim ben babam nerde
NEden anne neden !!!
Belkide bunlar bir rüya anne
Uyanınca herşey çok daha güzel olacak
Susma anne Durma anne
Uyanma Zamanı anne uyan artık
Uyanma zamanı gerçekleri görme zamanı yine
Neden! Neden! Neden!
N'oolur ölme anne...

Burada ise parçanın hitap ettiği kişiyle tanışıyoruz sanırım ki önemli olan mesaj burada; anneye sığınma, onsuzluğa bir isyan. Araya cümleler içine sıkıştırılan nakarat akıllıca bir hamle.
Buradaki sözleri de aklıma gelmeyen bir parçaya benzettim; "esinlenme" geyiğini yazma nedenlerimden, tabi okkalı sallama ihtimalim de göz önünde bulundurulmalı. Son olarak belki de "Lütfen ölme anne" ?

Eleştiriye karşı açık olanları, hakikaten irdeleyerek eleştirmek lazım gelir ama değil mi ? :)[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies; Blog

[Bu mesaj Loras tarafından 10 Temmuz 2005 05:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hah tamam doğru anlamışım. Ben de koyunun o somurtgan anlamına vurgu yaptın diye düşünüyordum ama kavraması birkaç saniye fazla sürdü ehe. Başarılar, bundan sonraki çalışmalarını beklerim.[signature][hline]Follower Of Cyric,Prince Of Lies; Blog

[Bu mesaj Loras tarafından 10 Temmuz 2005 05:36 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Loras, 10 Temmuz 2005 05:36 tarihinde demiş ki:
Hah tamam doğru anlamışım. Ben de koyunun o somurtgan anlamına vurgu yaptın diye düşünüyordum ama kavraması birkaç saniye fazla sürdü ehe. Başarılar, bundan sonraki çalışmalarını beklerim.

teşekkürler ya bissürü şarkı sözü yazdım ve teyzeme verdm albümü çıkacakta 1 2 aya bitanesini bile koymamış ya ona üzüldüm asıl ben :D
Sosyal ağlarda paylaş

Bu pası iki şekilde değerlendirebilirdim ama en iyisi "teyzen şarkı sözünden pek anlamıyor galiba". ;) Yine de albümünün bol satması dileğiyle tabiki, ileride hatasını telafi eder belki.

[Bu mesaj Loras tarafından 10 Temmuz 2005 05:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Loras, 10 Temmuz 2005 05:43 tarihinde demiş ki:
Bu pası iki şekilde değerlendirebilirdim ama en iyisi "teyzen şarkı sözünden pek anlamıyor galiba". ;) Yine de albümünün bol satması dileğiyle tabiki, ileride hatasını telafi eder belki.

[Bu mesaj Loras tarafından 10 Temmuz 2005 05:44 tarihinde değiştirilmiştir]

eheh teşekkür ederim bu arada teyzemin adı Berna Keser no korsan cds pls :D kendisi tarkan ve nilkaraibrahimgilin vokalini yapıor ztn eksisozlukde yazınca berna keser die cikior bu arada okul filminde kızın tiyatro sahnesinde söledii rock parcayida teyzem sölüo nası sizce iimi :D keske hep o tarz yapsa müziini
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...