Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sorular sorular

Arma

Öne çıkan mesajlar

1. Massive wolf buff malice vsvs gibi şeylerin süresi ne kadardır bunları belirten bi site varmıdır?
2. Defans ın çalışma sistemi nasıldır? Damage neye göre hesaplanıyo? Ayrıca dagger,axe, vs vs defanslarının etkisi nedir?
3. Monster droplarını bilen varsa onlarıda rica edeyim. Neyden ne çıkma şansı % kaç?
4. Weapon speedler ne kadar nasıl etkili. (Slow attack bi silah yerine Fast attack ile daha az damage vurmayı karşılaştırmak için). Frameleri belirtilmişmi bunların?

Şimdilik bunların cevaplarını arıyom aklıma geldikçe soracam.[signature][hline]Nation: Elmorad
Server: Diez
Nick: Armas2
Clan: Domates
LvL: 58 Assassin
Sosyal ağlarda paylaş

1-Bu süreleri neden merka ettin anlamadım ,nerden bulabileceğini bilmiyorum , fakat işlevini yeterince kullanabileceğin kadar uzun süreli büyüler...
2-Her 400 ac de aldığın dmg yarı yarıya düşer...
400 = 1/2 dmg
800 = 1/4 dmg
1200 = 1/8 dmg
Extra defanslar (+25 dagger +30 spear fln gibi) normal defansa göre o silaha karşı daha etkilidir.Yani defansını 30 arttırman ile spear defansını 30 arttırman arasında ,eğer karşındaki spear ile vuruyorsa ,gerçekten baya fark ediyor...

3-Her monsterdan uniq itemler haricinde her sey düsebilir.Tabii ki cok düsük levelli monsterlardan cok iyi bir item düsmez (1 milyar worm kessen shard düsmez yani).Fakat bunların belli drop rateleri vardır.Mob'un leveli yükseldikçe düşüreceği item
in sınıfı ve oranı da yükselir.En çok ve en iyi itemleri düşüren yaratık Dark Mare' dir...Bossları bunun dışında tutuyorum,Bosslardan uniq itemler ve her türlü normal item düşebilir....
4-Yani genelde skill ile vuracağın için weapon speed çok önemli değil...Skillsiz vurulduğunda hız farkları var...Fakat silahların hızları büyülerin tekar dolma (cooldown) sürelerini
değiştirmiyor....[signature][hline]Wer kaempft kann verlieren,
Wer nicht kaempft...hat schon verloren!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
megakill, 27 Haziran 2005 21:52 tarihinde demiş ki:
1-Bu süreleri neden merka ettin anlamadım ,nerden bulabileceğini bilmiyorum , fakat işlevini yeterince kullanabileceğin kadar uzun süreli büyüler...
2-Her 400 ac de aldığın dmg yarı yarıya düşer...
400 = 1/2 dmg
800 = 1/4 dmg
1200 = 1/8 dmg
Extra defanslar (+25 dagger +30 spear fln gibi) normal defansa göre o silaha karşı daha etkilidir.Yani defansını 30 arttırman ile spear defansını 30 arttırman arasında ,eğer karşındaki spear ile vuruyorsa ,gerçekten baya fark ediyor...

3-Her monsterdan uniq itemler haricinde her sey düsebilir.Tabii ki cok düsük levelli monsterlardan cok iyi bir item düsmez (1 milyar worm kessen shard düsmez yani).Fakat bunların belli drop rateleri vardır.Mob'un leveli yükseldikçe düşüreceği item
in sınıfı ve oranı da yükselir.En çok ve en iyi itemleri düşüren yaratık Dark Mare' dir...Bossları bunun dışında tutuyorum,Bosslardan uniq itemler ve her türlü normal item düşebilir....
4-Yani genelde skill ile vuracağın için weapon speed çok önemli değil...Skillsiz vurulduğunda hız farkları var...Fakat silahların hızları büyülerin tekar dolma (cooldown) sürelerini
değiştirmiyor....

1. Pek de yeterli olmayabilir süreler. Ama merak ediyorum.
2. Senin bu yazdığına göre 500 defansın bi etkisi yok gibi görünüyor. Sanki 400 ile aynı çalışıyo gibi görünüyor. Spear dagger def gibi şeylerin daha etkili olduğunu biliyorum. Ama etki oranı nedir. Defans de defansa göre vuruş nası hesaplanıyor hala merak ediyorum. Ör 1300 attacklı bir assa spike ile 700 defanslı bi chara kaç vuruyo nasıl hesaplayacaz?
3. Sormak istediğim monster lvlı ile alakalı değil. Mesela tb ve cw sadece shell bot atıyor başka monsterlar atmıyor (Dm bile). Bunun gibi bilgileri istiyorum.
4.Bu bilgi için saol Cooldownın weapon speed ile alakalı olmadığını öğrendiğim iyi oldu.
İlgilendiğin için teşekkür ederim.[signature][hline]Nation: Elmorad
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Armas2, 28 Haziran 2005 09:30 tarihinde demiş ki:

1. Pek de yeterli olmayabilir süreler. Ama merak ediyorum.
2. Senin bu yazdığına göre 500 defansın bi etkisi yok gibi görünüyor. Sanki 400 ile aynı çalışıyo gibi görünüyor. Spear dagger def gibi şeylerin daha etkili olduğunu biliyorum. Ama etki oranı nedir. Defans de defansa göre vuruş nası hesaplanıyor hala merak ediyorum. Ör 1300 attacklı bir assa spike ile 700 defanslı bi chara kaç vuruyo nasıl hesaplayacaz?
3. Sormak istediğim monster lvlı ile alakalı değil. Mesela tb ve cw sadece shell bot atıyor başka monsterlar atmıyor (Dm bile). Bunun gibi bilgileri istiyorum.
4.Bu bilgi için saol Cooldownın weapon speed ile alakalı olmadığını öğrendiğim iyi oldu.
İlgilendiğin için teşekkür ederim.
[signature][hline]

şimdi bak arkadaşım , 400 ac 1/2 , 800 ac 1/4 azaltıyor dedik ya arada ki orana göre 500 ac nin de ne kadar azalttığını sanırım hesaplayabilirsin.
0-400 ------>0-%50
400-800 ------->%50-25
800-1200 ------->%25-%12.5

Bu tablo senin ac ne göre verilen atack'ın sana % kaç dmg verebileceğini gösteriyor...500 ac ile %50 ile %25 arasında
bir dmg alırsın ama tam olarak kaç olduğunu hesaplamak için
sanırım integral kullanarak bir tablo çıkarıp görmek lazım çünkü
görüldüğü gibi sabit bir ivme yok,bilmiyorum matematikçi arkadaşlar varsa onlar yorumlasın neyse....
Wer kaempft kann verlieren,
Wer nicht kaempft...hat schon verloren!

[Bu mesaj megakill tarafından 28 Haziran 2005 12:29 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hmm saol anladım ben sistemi frame hesaplama sistemi gibi düşündüm ilk başta. O sistemde 400 defansta etki ediyosa 399 la 200 arası etkilemezde o yüzden öle düşündüm.
Yardımların için saol.
Bu arada ben matematikçiyim :][signature][hline]Nation: Elmorad
Sosyal ağlarda paylaş

Neyi öğrenmek istiyosun??
Net şekilde sor yahu :)[signature][hline]Hawk, 23 Haziran 2005 13:18 tarihinde demiş ki:
murtaza has a combomacro and doesnt have to wait 2 sec to use a pots so im happy he got hacked with the program he was using. i know because i fought him in cz we got him away from his party and a lvl 63 warrior with raptor +8 started atking him lvl 60 rouge assasin with two shards +6 and me a lvl 61 fire/ice mage i iced him and rouge and warrior were just sliding him with me using nova and ice and ingnition well with all that he looked like a blue blob with all the pots he was using and his hp never went below 50% so we all towned since he was using some program to use pots over and over without cooldown time
Sosyal ağlarda paylaş

defenceler gerçekten işe yarıyor ben örneğim mage ile 5 helmet geziyorum dagger defence spear sword defence resistance lighting arrow valla orcuna göre giyiyorum glass belt lazım allahtan hoodun öle derdi yok koyduğunu yere seriyo donkeycim(shadowfax) bilir gücümü :P[signature][hline]Diez
hoodstar__
Blade Master
61
Sosyal ağlarda paylaş

4. soruya cevap vereyim...

Weapon Speed'ler oyunda önemli... İlk olarak warrior için örnek vereyim. Elinde long spear (raptor, glave) var diyelim. Bunun speed'i "very slow"dur. Attack'i yüksektir ama skill'i peşpeşe vururken, ilk vuruşundan sonra tekrar aynı vuruşu yapman biraz zaman alır. (yaklaşık 0.3 saniye civarında bi süre) Cooldown'dan bahsetmiyorum...

Speed'i "slow" olan bir silahı ele alalım, buna örnek olarak giantic axe'i verelim. Attack power'i 2 handed weapon lara oranlara daha düşüktür ama gerek hızı olsun gerekse uyguladığı elemental dmg'i senin için artı sayılabilir. Bu silahı kullanırken spam şekilde skill kullandığımızda, skillerin arasındaki zaman, Long Spear'lara oranla daha kısadır.

Speed'i normal olanlara geldiğimizde, 1 handed weaponları örnek verebiliriz. Attackları düşüktür ama çok seri şekilde aynı skill i tekrar kullanmanızı sağlar. Raptor'la 2 defa vurana kadar, dual wield ( 2 adet 1 handed weapon) ile 3 defa vurusun. Burada önemli olan diğer bir nokta da silahlarındaki speed'in "nomal" olması R attackları hızlandırır... Yani ne kadar çok R attack o kadar çok DMG.

Daggerlardaki speed'in Fast olması da skiller arasındaki vuruş süresini (cooldown değil) kısaltır Tabi R Attacklardaki vuruşlar da hız kazanır...[signature][hline]Hawk, 23 Haziran 2005 13:18 tarihinde demiş ki:
murtaza has a combomacro and doesnt have to wait 2 sec to use a pots so im happy he got hacked with the program he was using. i know because i fought him in cz we got him away from his party and a lvl 63 warrior with raptor +8 started atking him lvl 60 rouge assasin with two shards +6 and me a lvl 61 fire/ice mage i iced him and rouge and warrior were just sliding him with me using nova and ice and ingnition well with all that he looked like a blue blob with all the pots he was using and his hp never went below 50% so we all towned since he was using some program to use pots over and over without cooldown time
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Murtaza, 06 Temmuz 2005 14:30 tarihinde demiş ki:
4. soruya cevap vereyim...

Weapon Speed'ler oyunda önemli... İlk olarak warrior için örnek vereyim. Elinde long spear (raptor, glave) var diyelim. Bunun speed'i "very slow"dur. Attack'i yüksektir ama skill'i peşpeşe vururken, ilk vuruşundan sonra tekrar aynı vuruşu yapman biraz zaman alır. (yaklaşık 0.3 saniye civarında bi süre) Cooldown'dan bahsetmiyorum...

Speed'i "slow" olan bir silahı ele alalım, buna örnek olarak giantic axe'i verelim. Attack power'i 2 handed weapon lara oranlara daha düşüktür ama gerek hızı olsun gerekse uyguladığı elemental dmg'i senin için artı sayılabilir. Bu silahı kullanırken spam şekilde skill kullandığımızda, skillerin arasındaki zaman, Long Spear'lara oranla daha kısadır.

Speed'i normal olanlara geldiğimizde, 1 handed weaponları örnek verebiliriz. Attackları düşüktür ama çok seri şekilde aynı skill i tekrar kullanmanızı sağlar. Raptor'la 2 defa vurana kadar, dual wield ( 2 adet 1 handed weapon) ile 3 defa vurusun. Burada önemli olan diğer bir nokta da silahlarındaki speed'in "nomal" olması R attackları hızlandırır... Yani ne kadar çok R attack o kadar çok DMG.

Daggerlardaki speed'in Fast olması da skiller arasındaki vuruş süresini (cooldown değil) kısaltır Tabi R Attacklardaki vuruşlar da hız kazanır...

İşte aradığım budur. Teşekkür ederim.[signature][hline]Nation: Elmorad
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hoodstar, 06 Temmuz 2005 14:18 tarihinde demiş ki:
defenceler gerçekten işe yarıyor ben örneğim mage ile 5 helmet geziyorum dagger defence spear sword defence resistance lighting arrow valla orcuna göre giyiyorum glass belt lazım allahtan hoodun öle derdi yok koyduğunu yere seriyo donkeycim(shadowfax) bilir gücümü :P

Tamamda ne kadar oranda işe yarıyo. Bi hesaplaması var mı onu merak ediyom .:D[signature][hline]Nation: Elmorad
Sosyal ağlarda paylaş

"Şu oranda" işe yarıyor diyemez kimse, dagger defence helmet bazen spike'ın fail olmasını sağlar. Bazen R attack vurmaz... Ama belli bir yüzde yok.[signature][hline]Hawk, 23 Haziran 2005 13:18 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Account'un hacklenmediyse, yani account'una hala girebiliyosan şifreni değiştirmek yeterli. Ama account gittiyse yapıcak bişeyin yok.

Adamın, senin accountunu hackleyebilmesi için, senin doğum tarihine ihtiyacı var.

Düz mantık kurarsak, sadece itemların gitti ama adam senin şifreni değiştiremediyse, KO web site Account'una şifrenle login oluyosun. Oradan "Edit game password" diyorsun...[signature][hline]Hawk, 23 Haziran 2005 13:18 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...