Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türk telekom özelleştirilmesine iptal davası

karakedi

Öne çıkan mesajlar

said:
go2hell, 06 Temmuz 2005 09:11 tarihinde demiş ki:
ermeniler içten pazarlıklı zaten gecen bir hürriyette atatürkün köpekli resmine köpekleri fotomontajlıyıp ölü ermeni cesedi koyabilicek kadar şerefsiz onlar

Şu ülkede büyük bi yetkiye sahip olsam şu anda savaş çıkmıştı...[signature][hline][ www.wow-turk.com | doruan.com | POP-TR | mail to me ]
Adamın biri demiş ki:
Ahmet topu at cümlesinde Ahmet insanmı¿ İsmi neden ahmet¿ bide neden topu atıyo¿ O_o
Sosyal ağlarda paylaş

ahahah konuyuda baya bi sapıttırdık ama ya boşver. ama büyükanıt paşa muhteşem gerçekten ben edirnede yaptım askerliğimi ve o da o zaman 1. ordu komutanıydı bizde 1. orduya bağlıydık adamın adı geçtimi komutanlar nasıl tırsardı vallahi. ama kıssadan hisseye bu telekomu sattılar artık bence dönüşü olmaz iptalde edilmez ucuza gitti ama artık napalım. inşallah pişman olunmaz rusya gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

KENDİ ELİNLE TESLİM OLMAK

Kurtuluş Savaşı neden yapılmış ki? Cumhuriyeti kurmaya ne gerek vardı?
Mondros, Sevr bizleri Avrupa ve Avrupa devletleri ile bütünleştiren,
bizi onlarla birleştiren anlaşmalar ve belgeler değil miydi?

Avrupa içimize girmişti. Siyasetiyle, şirketiyle, okullarıyla,
gazetecileriyle ve tabii askeriyle... Tam olarak bütünleşmiştik.
Elitimiz, siyasetçimiz, iş çevrelerimiz bu bütünleşmeyi büyük ölçüde
onaylamışlardı.

Yabancı orduların askerleri ile futbol maçları yapıyor, turnuvalar
düzenliyorduk. Biz Avrupa'ya daha o zaman girmiştik. Elitimiz onlarla
daha o zaman iç içe, kucak kucağa oturmuştu. Türkiye bölünmüş de ne
olmuş sanki? Ermeni'si, Rum'u ve diğerleriyle gül gibi geçinip
gidiyorduk.

Bu bütünleşmeyi bozmaya ne gerek vardı. Hazır bütünleştiğimiz
Avrupalıları ülkemizden çıkarmak için onlarla savaşmaya ne gerek
vardı? Şikâyet edecek ne vardı ki? Avrupalılar biz ne zarar
vermişlerdi ki? Elitimiz memnundu, gerisi de hiç önemli değildi.
Köylü, gariban kimin umurundaydı ki?

- Şirketleri buradaydı: Ne güzel, iç ticaretimizi, dış ticaretimizi,
dokumamızı, tütünümüzü, gazımızı, elektriğimizi, demiryollarımızı,
denizyollarımızı onlar idare ediyorlardı. Bütün bunlar Batılılaşmanın,
Avrupalılaşmanın unsurları değil miydi sanki?

Bu Avrupalı ve Batılı şirketleri kovarak suyu, elektriği, gazı,
demiryollarını millileştirmeye ne gerek vardı? Daha sonradan
özelleştirerek tekrar aynı şirketlere satmaya çalışacağımıza en baştan
onlara hiç dokunmamak daha uygun olmaz mıydı?

- Sonra ne gerek vardı Mustafa Kemal 'in misyoner okullarını
kapatmasına, onların faaliyetlerini yasaklamasına? Şimdi teşvik
etmiyor muyuz? Devlet liselerini, üniversitelerini bile İngilizce,
Fransızca, Almanca dili ve hocalarıyla donatmıyor muyuz?

- Mondros ve Sevr bu bölgeyi ve insanlarını Avrupa'nın ve Amerika'nın
himayesi altına bir güzel sokmuştu. Şimdilerde, onların ordularını
içimize sokmak için Meclis'lerden karar çıkarmaya çalışıyoruz. Karar
çıkmıyor, adamlar bize kızıyorlar. O zaman hazır gelmişler,
yerleşmişler; karar çıkartmaya bile gerek yoktu ki.

Gül gibi geçinip gidiyorduk. Esnaf memnun, kiliseler dolu, Avrupa ve
Amerika parası akmayacak mıydı? Beyoğlu'nun eğlence yerleri de dahil
olmak üzere...

Kim demiş 'Kurtuluş Savaşı' diye?
Kim çıkarmış bu Kurtuluş Savaşı'nı? Adamları kovmuşuz, hem de
savaşarak. Yalnız askerlerini değil şirketlerini, misyonerlerini,
okullarını da göndermişiz. Cumhuriyet diye, bağımsızlık diye, Atatürk
ilkeleri diye kopmuşuz Batı'dan.

Utanmadan şirketlerini ve okullarını bile millileştirmişiz. Halbuki
biz Tanzimat'la birlikte, Avrupa'yla bütünleşmek için ''Gayri
millileşmeyi, bir milli politika olarak benimsememiş miydik''?..

Avrupa'yla bütünleşmek istiyorsan ulusal değil ''gayri milli'' olacaksın.

- Bak, bazı büyük sermaye çevreleri ne güzel söylüyorlar; her şey
gayri milli olmalı diyorlar. Mallar dışarıdan gelsin, akıl, kültür ne
varsa dışarıdan gelsin. Din, eğitim dışarıdan gelsin demiyorlar mı?

- Bazı tarikatlar da bu görüşü savunmuyorlar mı?

Ulusal bir şey yoktur, bize Avrupa ve Amerika himayesi gerekir
demiyorlar mı? Bizim askerlerle olmaz, bize onların askerleri uyar
diye düşünmüyorlar mı?

1919-1923 arasında ve Cumhuriyetin kuruluş yıllarında yaptığımız
hataları şimdi düzeltiyoruz.

- Balta Limanı Antlaşması'na rahmet okutan Gümrük Birliği belgeleri
imzalıyoruz.

- Avrupa Birliği'ne bir güzel, ''tek yanlı bağlanıyoruz'' .

- Eğitimimizi gayri milli hale getirip misyoner okullarına destek veriyoruz.

- Türk Hava Yollarımızı, Tekelimizi, denizyollarımızı, sigaramızı,
telefonumuzu yeniden yabancı şirketlere teslim ediyoruz.

- Kısacası yeniden Avrupa'nın ve Amerika'nın himayesi altına
giriyoruz. Aynen işgal yıllarında olduğu gibi, aynen Mondros, Sevr
yıllarında olduğu gibi Batı ile bütünleşiyoruz.

Evet değerli okurlar bütün bu yazdıklarıma ''Bu bir cennet'' diyenler
var; bu, ''Yeniden cehennemin içine girmektir'' diye düşünenler var.

Ya siz hangi taraftasınız?

--------------------------------------------------------------------------------

Bu yazı, Prof. Manisali'nın "Ya Siz Hangi Taraftasınız" başlıklı köşe
yazısından alınmıştır.[signature][hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Seregwethrin, 06 Temmuz 2005 09:06 tarihinde demiş ki:
Adam bence tamamen haklı. Araplara satılmamalı. Şimdiki hükümet nerde müslüman var ona elini açıyo maşallah.

hristiyana mi museviye mi el acalim ?

paranin dini imani olmaz . eline gecireceksin .

al iste kore icin yolun sonu gozukurken beko sahibi oldugu grundig e urettigi bir model icin odul aldi .

alman, 1 mark karsiligi orduya mal ureten parasut fabrikasini bir turk e emanet etti . adamin basari oykuleri yayinlandi bundan 4-5 sene once .

is yapacak para sahibi kimse o konussun . arap musluman hristiyan abd li musevi yahudi beni baglamaz .

para konusur arkadas .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Selamon, 06 Temmuz 2005 12:34 tarihinde demiş ki:
?

Biz Avrupa'ya daha o zaman girmiştik. Elitimiz onlarla
daha o zaman iç içe, kucak kucağa oturmuştu.

kardesim elit kim zaten bugun ki mevzu bu .

siyaset konusacak olsam bunu derdim !

konu para. para karsiligi konus bana icinde milyar dolarlar olsun . aksini savundugun fikir bize kac milyar dolar olarak donecek onu soyle .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
huun, 06 Temmuz 2005 23:08 tarihinde demiş ki:
hristiyana mi museviye mi el acalim ?

paranin dini imani olmaz . eline gecireceksin .

al iste kore icin yolun sonu gozukurken beko sahibi oldugu grundig e urettigi bir model icin odul aldi .

alman, 1 mark karsiligi orduya mal ureten parasut fabrikasini bir turk e emanet etti . adamin basari oykuleri yayinlandi bundan 4-5 sene once .

is yapacak para sahibi kimse o konussun . arap musluman hristiyan abd li musevi yahudi beni baglamaz .

para konusur arkadas .

katılıyorum
önyargı denebilir belki araplara karşı olan tutum, ama herhangi bir milletin bir farkı yok bu konuda[signature][hline]be the vanquisher, to forgive

[Bu mesaj forgiver tarafından 06 Temmuz 2005 23:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

@huun: Yıllık Türk Telekom'un yıllık kârına bir kez daha bak, sonrada ne kadara satıldığına bak. Sonra bir daha gel konuşalım o milyar dolarları.[signature][hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir"
Sosyal ağlarda paylaş

nerden çıkıyo yıllık karı 2 milyar $ diye anlamıyorum bakınız görebilceğiniz gibi geçen sene 1milyar desek bu yıl %100 mü arttı karı

tamam karı iyi ucuza gitti yazık oldu katılıyorum ama bize çektirdiklerini düşünün sonra mantıklı olun hem telekomun tüm herşeyi satılmıyorki sadece kullanma hakkı satılıyor adamlar yönetcek geliştircek kardan pay alcak (tümünü değil) sorada anlaşma bitince daha gelişmiş ve iyi hizmet veren bi şirket kalcak

adamlar daha ilk planda 500mil$ yatırım yapcaz diyolarki gayette iyi bi rakam (oger diyor bunu etisalata bırakcaklarını sanmıyorum)

ermeniymiş yahudiymiş coniymiş boş şey bunlar dünyada sınırlar kalkarken şartlara karşı gelmek abes çin bile ekonomik sistemini değiştirmişken özelleştirmenin kötü bişi olduğunu söyleyenleri kın kın kınıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

o 3-4 milyar $ kar ediyo şeylerinin hepsi sallama, millet fiyatını yüksek göstermeye çalışıo yada bilmiyor. 10 sene önceki ptt ile birleşik halinde iken 20milyar$ lik değeri şimdikiymiş gibi gösteriyorlar.

geçen seneki karı net 1.7 milyar $ falan yaklaşık olarak. üstteki sayfadada geçen senekiler var zaten. bu senekini zaten bilemeyiz henüz bitmediği için 2005.

açın sorun telekom başkanına inanmıyorsanız, bütün adam gibi ekonomi programları + 1-2 muhalefet milletvekili (hatta ilk başta yanlış söyledi 2.7 dedi sora düzellti lol ağız alışıo tabi :p) + hükümet söledi hep geçen hafta.

soracıma, faiziyle beraber 4-5 yılda toplam alınacak para 8 milyar $.

ayrıca, telekom karının %45 i direk olarak gene devlet kasasıan girecek, yani 1.7 m$ kar edilse 765 milyon doları bize gelicek. buna göre 935 milyon $ oger e gidiyor. yani telekomun önümüzdeki 8.5 yıl içinde edeceği karın oger tarafına gidicek olan kısmını biz zaten 5 senede alıyoruz onlardan + %45 inden gelecek olan para var.

yani göründüğü üzre 2 yıllık karına satılan bişi yok ortada sizi kandırmışlar :) zaten dolar 2 milyona yakınken 3 trilyona yakın kar ettik dememişmiydi telekom başkanı geçen sene? topik bile açmıştık burda, hesaplayın üstteki kar şeysiyle birebir tutucak :)

gene dün bu açılan davanın yasal olarak pek haklı çıkacak bir tarafı olmadığı, çok büyük ihtimalle açan kişinin kaybedeceğini de söylediler hukukçular falan :)[signature][hline]FR - Wow - MM - G.Spot - Life - NwN-II
Training is nothing, Will is everything
Sosyal ağlarda paylaş

bak ne yap biliyomusun aç telekomun bilgi edindirme servisine telefon deki - ben gecen sene telekom ne kadar kar ettiği ögrenmek istiyorum de ogrenirsin. 2 kusur milyar dolar karı var. o kadar yok diyosun peki sen kurumlar vergisinin nasıl hesaplandıgını biliyomusun bu kurum gecen sene 1.3 katrilyon kurumlar vergisi odedi. bu nasıl olacak peki??
Sosyal ağlarda paylaş

Norak iki yıl degil de 3-5 fazlası olsun ne farkeder ki??

Bu fiyatla telekomun fiyatı 11-12 milyar dolara denk geliyor..
1.7milyar dolardan 7 yıl demek bu..

telekom gibi devasa bir firmanın kendini döndürme süresi 7 yıl mı olmalıdır?? yeryüzünde böle bi yatırım yok henüz..

peşin para ödeme şartı olmasa, bana verseler ben de öderim taksitle nerdeyse..
5 yıl degilde 7-8 yılda öderim..

e o zaman bunun adı hafiften devletin malını saga sola peşkeş çekme oluo..

kaldı ki daha bikaç hafta önce RTE nin lübnan gezisinde mezarını ziyaret ettigi Harari'nin oglunun firması aldı ihaleyi..bu kadar beleş fiyata verilince insanın aklına ister istemez bazı şeyler geliyor..

en az 30-40 milyar dolarlık bir firma telekom. cünkü en az 10 yıl adam gibi hiçbir rakip firma cıkamayacak karsısına..
ki zaten biraz yatırımla ve iyileştirmelerle karının azalması yerine ilerde kat kat artması da söz konusu..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...