Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3. Geleneksel Paticik Ankara Paintball Turnuvası // 6 Temmuz'da ortalığı yıkıyoruz

Aegean

Öne çıkan mesajlar

tarzını biliyoruz evet daha önceki buluşmalardan, lakin internette insanlarla yüz yüze değilken bu efendi tavrını sürdürememen bence sadece yazık. ve dışardan bakıldığında yanlış anlaşılıyor.

ayrıca şu güzelim buluşma topicini kişisel kavga alanı olarak kullanmak da bir o kadar zavallı bir durum, kusura bakma ama türkçei olup da okunanı anlayabilen şurdaki niyeti iyi anlıyor, bir de diğer organizasyonlarda bulunduğumu göz onune alırsak.

bir de üslubunla ilgili birşey söylicem, her ne kadar sen kendini büyümüş yetişmiş bir insan evladı olarak görsen de, her zaman karşındakine (ki insanları yaşı senden büyük, evet nefret ediyorum bu yaş mevzusunu açmaktan, akış yaşta değiş baştadır doğru bla bla), saygı çerçevesi içinde hitab etmek zorundasın, iğneleyici lafları insanı bayıyor sabahın köründe inan, sana da artı puan kazandırmıyor insanların gözünde onu bil.

daha birşeyler yazardım da, hem sinir katsayım yükseliyor, hem de şimdi yanlış anlaşılacak.

o yüzden daha fazla kişisel kavganıza alet etmeyin şu başlığı rica ediyorum, biz buluşuyoruz 6 temmuz da isteyen gelir.[signature][hline]Msn: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Boccob oncellike benimde kendi markerim olucak insallah ama benim kendi markerimin olmasinin sebebi sahadaki silahlarin kotulugunden degil ben bu isi biraz daha profesyonel olarak dusundugum icin aldim. Yani 2 haftada bir oynamak icin kendi markeri mi almadim.

2. olarak paintsign gercekten su ankarada sahasi olarak teknik destegi olarak silahlarin durumu konumu olarak herseyiyle + alan bir kurum. Yani tek bir eksisi bile yok benim gozumde.

Ki herbir calisanida sahibi olsun hakemi olsun ascisi olsun super insanlar.

Ankaradaki her paintball sahasina gittim eger sen onlari burasi ile kiyas yapiyorsan zaten senin kistaslarin bizimkilerden cok farkli.
Ki zaten oguz abinin diger calisanlarin takim uyelerinin sicakkanliligi yardim severligi yeter.

Simdi diger konu olarak 2. bulusmamizdada gereksiz mesajlar atmistin yani 3 metreden vurulmus olmanin paintsign ile ne alakasi var.
O korkuluk olayinda belki biraz hakli olma durumun var ama o zaman saha hem yapim asamasindaydi ayrica herkes once kendi guvenliginden sorumlu. Yani ben o pencereden cikip assagi atlasam paintsing inmi sucu olacak.
Yapmayin kendi fikirlerinizi kabul ettirmek icin gereksiz sebebler sunmayin.

Sahsen 2 senedir paintball oynuyorsan tek yara bere yakindan gelen boyalarin morarikligi baskada hicbir turlu sakatlik gecirmedim cok sukur.

Bende sanerixx gibi daha cok sey yazardim ama.
Once ben gelicem diyip sonra gidip paranizla rezil olun dedikten sonra zaten laflarinin guvenirliligi ortaya cikmis durumda bu durumdada bize soz dusmuyor

2 paintball aktivitesinden sonra tek sorunlu kisi sensin ve hala o kadar kisiye ragmen paranizla rezil olucaksin diyorsun gercekten kendini komik duruma dusuruyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgili BOccOB,

Bunun gibi sinirden delirdiğim zamanlarda çok sevdiğim ve bugün aramızda olmayan yakınlarımı düşünmeye çalışırım. Bu, her ne kadar içinimi biraz burksa da, bana kavga gürültünün anlamsızlığını, ne kadar boş olduğunu hatırlatır. Dünya fani herşey bomboş felan hesabı ;)

Şimdi aşağıda yazdığın yazıdan quoteler alarak birşeyler anlatacağım. Rica ediyorum bunlara bir cevap yazma çünkü bunları sana yazmıyorum. Bunları, klavye başında karaladığın 8 senelik emeğimin, tutkumun ve fedakarlıklarımın sonucu olan işletmemi hiç tanımayan insanları yanlış yönlendiremeyesin diye yazıyorum. Zira tanıyanlar yukarıda kendi fikirlerini belirtmişler sağolsunlar.

Benim sana söylemek istediklerim ayrı. Onları bir sonraki mesajımda bulacaksın.

BOccOB, 29 Haziran 2005 11:31 tarihinde demiş ki:
Sen istersen milyon dolar harca markerlarının bakımına, umumi olan herşey ne yaparsan yap eskir. Her mekanik alet bakımı düzenli yapılıyor diye ilk günkü gibi dursaydı bugün arabalar 400.000-500.000km yi rahat devirirdi senin mantığınla...

Şimdi BOccOB'un bu dediği benim bir doktora ameliyatı şöyle yapma böyle yap demem gibi birşey. Doğru marka ve modele doğru işlemler yapıldığı sürece yeni ve eski marker arasındaki fark boyası olur anca. Bu sebeptendir ki 6 aylık yepyeni custom 98 dudurken "abi bana 4 numarayı versene, benim uğurlu markerim" (ki 4 numara 7 yaşındadır örneğin) diyen birçok müşterim çıkıyor.

Ben yalama silah kavramını ofansif olmak adına kullanmadım, burda alınganlık eden sensin... Kaldı ki bi sağa bi sola bi yukarı bi aşşa atan silahlara yalama dememek için polyana olmak gerekir...Ki silahların o durumda olması sizin suçunuz değil, niye olay ettin hala anlamıyorum.

Yalama lafı bana azcık ofansif gibi geldi yanılıyormuyum bilmiyorum. Olay ettiğim de yok kesinlikle. Üstelik bir sağa bir sola vs. atan bir silah varsa içerisinde boya topu kırıldığından, rüzgar ya da yağıştandır. Son iki sebep için yapılacak birşey yokken, ilk sebep için bir hakemden namlunuzu temizlemesini istemek yeterlidir. Bu toplam 15-20 sny'lik bir işlemdir. Ha yok saniyede 15 topu aynı noktaya göndereyim diyorsanız da yapacağınız şey modifiyeleriyle beraber yaklaşık size 2500 $'a malolacak Angel G7, Autococker Karnivorr gibi high-end bir marker almaktır. Bu markerlar zaten dünyanın hiçbir yerinde kiraya verilmez. Kiraya verilen markerların en kaliteli ve güvenilir olanı bizim de şu anda kulandığımız Tippmann model 98 ve custom 98'lerdir.

Ayrıca lütfen bana profesyonellikten bahsetme. Sahanızda yapılan bir önceki turnuvada ne kadar "profesyonel" olduğunuzu gördük. Sahanın tehlikesini, hakemlerin ciddiyetsizliklerini. Hatırlarsanız bi arkadaş 2. kattan aşşağı düştü, merdivenlerde parmaklık yok diye. Bende oyun durmuşken 3mt. mesafeden boynumdan vuruldum. O mermi az daha şiddetli gelseydi mezar taşımı siper diye kullanıyor olacaktınız sahada. Literatürde paintball tenisten bile daha az sakatlanma istatistiklerine sahip bir aktivite olarak görünmesine rağmen, yıllardır oynadığım teniste hiç sahanızda olduğu kadar hırpalanmadım. O yüzden sorunu kendimde değil, sizde buluyorum....

Boyatopu ne kadar yakın mesafeden gelirse gelsin yüzünüzde maske olduğu sürece sizi öldürmez. Başınıza gelecek en berbat durum kanama ya da büyük bir morluktur. Dolayısıyla BOccOB'un dediği gibi mezarını siper olarak kullandığımız müşterimiz hala yok. Siper yapımı için başka malzemeler kullanmak zorunda kalıyoruz maalesef. Paintsign Paintball'da her yıl binlerce insan paintball oynuyor. Aralarında BOccOB'un iddaalarına benzer bir feedback veren olmadı açıkçası. Ben giden hekesi gayet memnun-mesut görüyorum. Hadi o binlerce insan hiçbirşey bilmiyor, size başka bir feedback vereyim. Türkiye'yi yurtdışında başarıyla temsil eden, bu işi yurtdışında en iyi yerlerde en iyi şekilde yaşamış olan Turkish Tigers'ın kaptanı Kaan Onay'ın seminer için sahamıza geldiğinde söylediği söz: "Bırakın Türkiye'yi, Yunanistan'da bile (yunanistan bizden çok ilerde pb konusunda bu arada)böyle güzel ve medeni bir saha yok. Daha anlatayım mı ?

Yani yukarda özetlediğim gibi son geldiğimizde büyük bir çoğunluk memnuniyetsiz bir biçimde terketmiştik sahanızı. Yinede sizi artık dostum olarak nitelendirdiğimden hiç birine aldırış etmeden yeniden turnuvaya yazılıyordum ki, bana ukalaca gelmeyin demişsiniz. Buna sadece gülüyorum. Her ne kadar dost geçiniyor gibi görünsekte işin başında aramızda müşteri-satıcı ilişkisi var, "trip atacak lükse sahip değilsin" yani. Sen bana gelme deme "terbiyesizliğini" gösterebiliyorsan ben bırak gelmeyi, o sahanın yanından geçmem, tanıdığım kimseyi de geçirmem. Sonuçta ankara paintball'ı tekelinizde değil, artık çok daha nezih ve hesaplı sahalar var.

[i][b]Önceki turnuvada BOccOB'tan başka memnuniyetsiz hatırlamıyorum ben. Turnuva sonrası buradaki sohbetlerde de bu görülmüştü sanırsam. Ayrıca ben BOccOB'a gelme demedim. Orada turnuva günü ve sonrası huzursuzluk çıkaracak, tad kaçıraca
Sosyal ağlarda paylaş

Evet BOccOB şimdi bu yazdıklarım sana.

Forumlardaki bana ve şirketime olan yaklaşımını anlamakta cidden güçlük çekiyorum. Ne şahsi ilişkilerimde ve işimde böyle birşey yaşamadığım için de ziyadesiyle afallamaktayım desem yanlış olmayacak sanırım.

Şimdi tüm o yazdıklarının arasındaki bana ve şirketime sarfettiğin hakaret sayılabilecek sözleri bir kenara bırakıyorum çünkü benim için zerre önemi yoklar. Diyorum ki bu iş Ö.M ile falan olmaz. Seni anlamak istemekteyim. Gel bir öğlen yemekte misafirim ol bizim sahada, anlat bana derdini. Olaya iyi tarafından bakıp, bana karşı kötü niyetli olmadığını, birbirimizi yanlış anladığımızı düşünmek istiyorum. Konuşarak çözülemeyecek şey yok. Gel anlat çözelim.[signature][hline]Eski OguzAmca'yim ben ! Zamaninda gaza gelip almistik OguzAmca'yi ama 5 sene sonra dönüp bakıyorum ki olmamis. Oh be kendimi buldum thanx pati :P

Paintball maniaX!
Sosyal ağlarda paylaş

BOccOB ve Dorn...

Girdiginiz tartismanin ne kadar anlamsiz olduguna inaniyorum, ki; sizlerde farkindasiniz.

Umarim aranizdaki kişisel surtusmelerin devami pati ortaminda surmez.

Kendinize iyi bakmaniz dilegiyle..[signature][hline]Yildirim Beyazit Anadolu Lisesi 2004 Mezunu.
Katholieke Universiteit , Science and Engineering: Computer Science.
Leuven in Belgium.
If our nature is evil, if our instincts are murderous, can we be blamed?
Sosyal ağlarda paylaş

o konu görüldüğü üzere kapanmıştı zaten Riehn ;)

artık paintball konuşuluyor bu topicte !!

Bu arada Aegean'cım güncel bir katılımcı listesi yapsak mı ?[signature][hline]Eski OguzAmca'yim ben ! Zamaninda gaza gelip almistik OguzAmca'yi ama 5 sene sonra dönüp bakıyorum ki olmamis. Oh be kendimi buldum thanx pati :P

Paintball maniaX!

Sosyal ağlarda paylaş

hayal kırıklığını uğratacam sizi ama ben gene gelemiom :) tatile gidiyorum cumartesi günü , gelecek pazara kadar da yokum :)[signature][hline]Her sabah yolunu gözlerim ,
Buğdayların arasındaki yeşil okyanusları görebilmek ,
Kır çiçeklerinin kokusunu duyabilmek ,
Beni sevdiğini hayal edebilmek için...
Geyyik
[Bu imza zgrw tarafından 18 January 2004 17:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yapalım tabi oğuz abicim :) ama biraz bekleteceğim daha bu sabah indim otobüsten, cok tatsız bi yolculuktu, ağlayan bebeği mi anlatayım yoksa geniz eti alınmamış, 5 yaşında 30 yıllık sigara içen adam gibi horlayan çocuğu mu, yoksa yanımda uyuyan arkadaşımın tepeme çıkmasını mı yoksa gecenin bi körü otobüsün bozulup tamirci beklememizi mi?:)
ama iyi oldu 5 günde sanki 8 gün tatil yaptım eğlendim yani :) bu sırada pati-events acılmış, topicimiz biraz sapmış ama olsun güzel bi organizasyon olcak :) ben bi duş aliim filan kendime geliyim, ondan sonra düzenliyim :)[signature][hline]COMFORTABLY NUDE
:P
Sosyal ağlarda paylaş

Son Güncel Liste:

Kesin veya büyük ihtimalle gelecek olanlar:
-Bonecrusher
-Angelfire
-bravecik
-Homoid
-Sanerixx
-Zegna
-dreagloth(+1 kişi)
-Laorx
-d3n1z
-skyly
-Overseer
-Aegean(+1 kişi)
-AzmoDayı(+3 kişi)
-Spastik_Serce(gel gel, bizzat air conditioning yapcam üfleye üfleye :-) )
-Apache
-zergling
-Selamon
-scarab
-Riehn
-prodigy(+3 kişi)
-kaisersoze(+1 kişi)(anladığım kadarıyla azmo nun +4 ünden biri kaiserdi, madem o da patiye giriyormuş ayrı yazayım dedim, yanlışım varsa söyleyin halledelim)

Belki gelebilecekler:
-Smoke(iş durumu yüzünden son gün haber gelcek)
-EagleEye(smoke'la aynı durum)

Gelemeyenler: (satış koyanlar yani :P)
-zgrw

eet arkadaşlar zgrw yi kınıyoruz
*!kın kın kın*

dalgasına yazdım, darılmaca olmaz umarım :)

Şaka maka 30 kişi olduk vala :-) :D çok şahane şukela olacak vallahi :)[signature][hline]COMFORTABLY NUDE

[Bu mesaj Aegean tarafından 01 Temmuz 2005 14:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bide arkadaşlar ufak bi ricam olucak yanında patiden olmayan arkadaşlarını getirenlerden. kulağa biraz yakışıksız gelicekse özür dilerim ama arkadaşlarınıza söylerseniz kaynasınlar biraz ortama, yani herkes kendi arkadaşının yanında durup, sadece birbirleriyle muhabbet etsinler istemiyorum, pek hoş bi durum değil açıkcası lise çağındaki gruplaşmalar gibi olsun istemiyorum, eminim kimsede istemez, böylece daha sıcak bir ortam olur. şimdiden teşekkür[signature][hline]COMFORTABLY NUDE
Sosyal ağlarda paylaş

evet güzel bir nokta. ama kaynaşmada hiç sorun olmayacakmış gibi bir hissiyat var içimde neden bilmiyorum :)

bu arada her ne kadar gelen insanların bir bölümü birbirini tanıyor olsa da herkesin herkesi tanıması bilmesi adına benim de bir hazırlığım vardı; herkesin yaka kartı olacak turnuva günü. böylece ilk gelen de hep gelen kim kimdir bilecek güzel olacak, şahan olacak..

edit: turnuvaya gelirken yaka kartı getirin gibi bi anlam çıkmış mesajdan. kartları brn ayarlıyorum

[signature][hline]Eski OguzAmca'yim ben ! Zamaninda gaza gelip almistik OguzAmca'yi ama 5 sene sonra dönüp bakıyorum ki olmamis. Oh be kendimi buldum thanx pati :P

Paintball maniaX!

[Bu mesaj Dorn tarafından 01 Temmuz 2005 14:39 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

zaten adamin canini yaktigin oyun sirasinda ister istmez kaynasacaksin : )[signature][hline]Yildirim Beyazit Anadolu Lisesi 2004 Mezunu.
Katholieke Universiteit , Science and Engineering: Computer Science.
Leuven in Belgium.
If our nature is evil, if our instincts are murderous, can we be blamed?
Sosyal ağlarda paylaş

malesef apache de gelemiyor arkadaşlar, olsun kalan sağlar bizimdir :P şakasına diyorum tabiki, ama gelebilseydi gelemeyen arkadaşlar, onlar da eğlenirdi, yediğimiz boya topları boğazımızdan geçmez sonra :) artık bi dahakine olur, yinede gelebilen herkesi bekleriz 6 temmuzda[signature][hline]COMFORTABLY NUDE
Sosyal ağlarda paylaş

eheh kalbim kırıldı :-p

neyse ya bunu bi şekilde telafi edicem :) yazın sonuna size bi etkinlik ayarlayayım , ona gidelim :) Kendimi affettircem söz :)[signature][hline]Her sabah yolunu gözlerim ,
Buğdayların arasındaki yeşil okyanusları görebilmek ,
Kır çiçeklerinin kokusunu duyabilmek ,
Beni sevdiğini hayal edebilmek için...
Geyyik
[Bu imza zgrw tarafından 18 January 2004 17:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Dun sahadaydim son anda dahil oldugum bir oyun dolayisiyla.

Saha herzamanki gibi ayrica hava cok sicak olmasina ragmen sicaktan pek sikayetci olmadik.

Silahlar super yaklasik 40-45 metreden nokta atisi bir fragim var. Adam nasilsa ordan vuramaz diye karsimda duruyormus ama nafile :)

Ouz abinin bize bir surprizi daha var ama onu simdi ben soylemiyim sahada goruruz.
Sosyal ağlarda paylaş

onun yerine kaisersoze arkadaşımız +1 ini +4 e çıkardı, hayırlı olsun :) herkese teyit mesajı attım(imanım gevredi bea, tek tek herkese :P) cevaplar gelince artık final liste oluşturcam. süfer olacakkk :-)[signature][hline]Fly the ocean in a silver plane
See the jungle when it's wet with rains
Just remember till your home again
You belong to me
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...