Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vapurlarımızı Vermiyoruz...

Xaero

Öne çıkan mesajlar

O vapurlara enteller binmediği için nezaman üretildiklerinide bilemiyorlar.
Vapurların iç kısmında üretim tarihi yazar. Benim hatırladığım ve gördüklerim genellikle 85 yılıydı. Esh doğru diyor.

O köşeyazılarını yazanlar cidden vapura biniyorlarmı acaba? Örneğin ilk aklıma gelen Fatih Altaylı. hayatında en son nezaman vapura binmiştir de tüm türk halkının kendisiyle paralel düşüncede olduğunu varsayarak çıkıp köşesinde vay anam nostaljimiz keyfimiz diyebiliyor?
Hergün karşıdan karşıya geçmek zorunda olan insanlar için vapurlar keyif değil işkence. Kışın soğuğunda vapur kalabalık diye arka açık kısımda gitmek zorunda kalanlar acaba ah simit olsada martılara atsam diyemi düşünüyor yoksa simit olsada sıcak çayla içsem içimi ısıtsam diyemi düşünüyor?

Bu vapurlar eski. Teknolojileride eski. Yaktıkları yakıtta fazla. İnsanlara sağladıkları pozitif faydalarda az.

Tamamen kaldırılmasından yana değilim bende fakat örneğin genellikle piknik muhabbetine giden gençleri taşıyan ada vapurları olarak kullanılsınlar. Boğaz turuna çıkılan vapurlar olarak hizmet versinler. Yani bu vapurları sadece keyif amaçlı kullanacak kişilere hizmet etsinler. Hergün bunları kullanmak zorunda olan kişiler bikaç entel yüzünden işkence çekmesin.[signature][hline]Atahost.net Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

vapurların nostaljisi atmosferi vs. iyi güzel de ulaşımı uzatmanın manası yok, acaip hantallar.
bi adalardan sirkeciye gitmek 1 saatten fazla sürüyor, bayadır binmediğimden tam süresini unuttum.bunu günde gidiş dönüş olmak üzere yaz sıcağında 2 defa çeken insanlar var.dakika başı değil tarifeye göre kalkması da buna destek oluyor.yaşamdan gereksiz yere ciddi bir zaman kaybı söz konusu.

kırk yılda bi vapura binen insanlar hoş bi atmosferde keyif çatsınlar diye hergün vapura binenlerin sürünmesine karşıyım.

tabii bu proje nedir bilmiyorum, ufak denizotobüsleri var o ayarda birşey olduğunu, gerek hızı gerek manevra kabiliyeti(iskeleye yanaşmak) olarak daha iyi olacağını düşündüm.[signature][hline]Sometimes I think I'm happy here
Sometimes, yet I still pretend
Sosyal ağlarda paylaş

tum bunu yazan, yeni vapurlari istemeyen entel takimi ve entellerin entelleri olan bunu destekleyen insanlardan bir tanesi bile yeni motorlarin planlarini gorduler mi?

ornek olarak isim vermem gerekirse Altay Oktem, tamam kendisini cok severim yazilarini, ama vapurlari bir ideolojiye baglamasi kadar sacma bir sey yok, insanlar ise gitmek icin kullaniyolar bu vapurlari, bogaz turu yapan motorlar var gayet onda da simit atabiliyorsunuz kimse bir sey demiyor size.

Forgiver cok hakli
bilgi sahibi olsun insanlar once, fikir degil[signature][hline]Arcane 24 Temmuz Cuma sabahlama esnasinda demis ki:
Tabi favori bolumleri kullanmicam, yoksa nasil yapardim bu kadar postu...

Oha diyorum sayin arcane, Oha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...