Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

CIA Turkiye dosyasi...

Foxx

Öne çıkan mesajlar

said:
eldar, 24 June 2003 19:28 tarihinde demiş ki:
[abi o separatist group lafı olayı bitiro zaten bu nası objektiflik
ayrılıkcı grup denerek turkiyede ic savas varmıs gibi gosterilmis
asla terorist olarak gosterilmemisler using terorist tactics diyerek sadece gerilla taktikleri kullandıkları solenmis

biz de bölücü terör örgütü demiyo muyuz? pek bi fark göremedim ben aralarında..[hline]"C" is for cookie / thats good enough for me
Halfmumi, 08 June 2003 06:13 tarihinde demiş ki:
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 24 June 2003 20:17 tarihinde demiş ki:
sorunu goz ardı ederek cozebiliyosak
kurt nufusu 1% olsun
sizi mi kırcaz

sorunun goz ardi etmekle cozulemiyor olmasi kurt nufusunun 20% oldugunu anlamina gelmez.

benim bildigim kadariyla da degil zaten. ha olabilir de o ayri.[hline]W.A.N.D.E.R.E.R.: Wireless Artificial Neohuman Designed for Efficient Repair and Efficient Reasoning

Sosyal ağlarda paylaş

said:
maxigenous, 24 June 2003 11:05 tarihinde demiş ki:
Baslik eksik kalmış. CIA Türkiye Dosyasının Halka acıklanan ve herkesin bildigi istatistikler şeklinde olmalıydı ... CIA in bu kadar yuzeysel bilgilerle iş yapacagini dusunmuyodur kimse heralde ...[hline]MaXi...

abi niye tapıyosunuz CIA ya adamlar salak hepsi buna da inanıyorlardır bunlar türkleri karalamak için...
Sosyal ağlarda paylaş

Türkiye dosyası değil ki bu verdiğiniz link. Dosya diyebileceğimiz şeyde
CIA'in her ülke için hazırladığı bir bilgi kaynağı sadece.

Dil konusunda, Türkçe resmi dil, diğer diller de Kürtçe, Arapça, Ermenice ve Rumca. TC anayasasında da olduğu gibi bir tek Türkçe'ye official diyor. Diğerleri yaygın anadiller. Nasıl Almanya'da Türkçe, ABD'de İspanyolca, Kızılderili dilleri varsa bizde de Kürtçe, Arapça ve Rumca var, hatta İbranice bile olabilirdi orda Rumca ve Ermenice de olduğuna göre.

Türkiye'de Kürtler azınlık değildi zaten TC kurulurken (hala değil), tek azınlık gayri-müslimlerdi. artan nüfüsa da bakılırsa 80/20 şeklinde bir oran o kadar korkulacak veya itiraz edilecek bir oran değil. Gayet normal. PKK'nın Kürtçe açılımı zaten Kürdistan İşçi Partisi, onu yazmış. Hatta AB'de terörist olarak ve PKK'nın devamı olarak kabul edilmeyen KADEK'i de PKK'nın isim değiştirmiş hali olarak yazmışlar.

Bir ABD kaynağı olmasına rağmen tarafsız kalınmış, ancak tabi bu tarafsızlığı "dosya" denilecek ABD devletinin gerçek fikirlerinin yer aldığı belgelerde görebilir miyiz bilemiyorum.[hline]
Yallah Şofer Yallah, Ne bekliysen?
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...