Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

acının körelttiği bir kaple gerçeğin farkındalığı

crudgel_05

Öne çıkan mesajlar

herşey öylesine basit sanki olabildiğince,karmaşık bir denklem gibi görünse de!Kelimeler üzerindeki hakimiyeti özlemiştim ve yazmalıyım durgunluğu,fırtınaları,fırtına sonrası dinginliği...
Düşüşleri de yaşadım,sewginin anlamını da farkettim,maskeler ardındaki rezilliği de gördüm.Şimdi gözlerim ışıldamayı bekliyor yeniden;üzgünüm dostum gözlerimdeki çocuksuluğu kaybettiğim gün öldüm ya da öldüğüm gün kaybettim o ışığı belki de;söz vermiştim oysa öyle değil mi?Maskelerden nefret ederken ancak onların ardına saklandığımda kabul gördüğümü ve tekrar özgür olabildiğimi gördüm sonunda.Bu bir ironi mi?Belki!Riyakarlık veya yalan belki de ama insan yalnızca kendini kandırabilir aslında her kötülüğü de kendine yapabildiği gibi!
Düşüncelerini toparlamak dengesiz bir insan için oldukça zor ve hatta gereksiz bir çaba olabilir; kabullenmek kendini sonuçta.Kelimeler öyle yetersiz kalıyor ki huygular ve hatta hissizlik karşısında!Oysa sayfalar dolusu yazmak geliyor içimden bir anlamı olduğu veya birşeyi değiştirmesi için değil de kendimle yalnız kalabildiğim için belki.Ama hep yalnız olduğunu düşünmez mi insan?Hayatın karmaşasında savrulurken nasıl yalnız olabilirsin ki;yanılgı...
Farkındalık sonraaları başgösterdi,görmeyi öğrendiğim zaman,geniş olabildiğim,acı çektiğim,düştüğüm ve yalnız başıma kalkabileceğimi gördüğüm zaman;toz pembe hayallerden kurtulduğumda.Pollyanna'cılığa gerek yok,hep aynı şeyi hissedemezsin ki.O an hissettiğindir gerçek olan öncesi veya ötesi yok!Neşeni sapına dek yaşamak isterken üzüntü yokmuş,hiç olmayacakmış gibi davranabileğini sanmak nasıl bir kandırmaca?!Acını sonuna dek yaşamak,ürkmeden karanlığından...
ewet şu an gerçek olan bu ve bunun son olmadığına karar verme özgürlüğümü kullandım,zamanla seyrekleşeceğini bildiğim için anai fırtınaların.İşte farkındlığın ortaya çıkış noktası...Birinin sonu diğerinin başlangıcı olurken bu döngüye seyirci kalıyorsun bir süreliğine;dizginlerin hakimiyetini tekrar eline alana kadar.Ve hafızanın anlaşılmaz kurgusu karşısında bi şaşkınlık süreci daha.Beynin sana ait olmaması,ona egemen olamadığını bilmek...Kendince oyunlarıyla sahibine karşı-sana karşı-hayattan daha çok afallatıyor seni.Ve hafızan...Daha sabah ne yediğii bile hatırlamazken,tanımadığın bir çift gözdeki o aşina bakışlar onaca yıl öncesine götürüveriyor seni.Belki de o günkü gibi taze olan hüznü veya sevinciyle.Şimdi nasıl suçlayabilirsin bir başkasını seni üzdüğü için nasıl yargılarsın?!İnsan yalnızca kendini aldatabilir her kötülüğü de ancak kendine yapabildiği en olmadı buna izin verdiği için!!![signature][hline]Nobody is perfect!!!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
crudgel_05, 12 Haziran 2005 16:12 tarihinde demiş ki:
Farkındalık sonraaları başgösterdi,görmeyi öğrendiğim zaman,geniş olabildiğim,acı çektiğim,düştüğüm ve yalnız başıma kalkabileceğimi gördüğüm zaman;toz pembe hayallerden kurtulduğumda.Pollyanna'cılığa gerek yok,hep aynı şeyi hissedemezsin ki.O an hissettiğindir gerçek olan öncesi veya ötesi yok!Neşeni sapına dek yaşamak isterken üzüntü yokmuş,hiç olmayacakmış gibi davranabileğini sanmak nasıl bir kandırmaca?!Acını sonuna dek yaşamak,ürkmeden karanlığından...

Çok ii Gerçekten[signature][hline]Hayalperestim,Gözümün Önünde Resmin,Yanımda Hayal Ettiğim Sen
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Nefr, 14 Haziran 2005 14:06 tarihinde demiş ki:
said:
crudgel_05, 12 Haziran 2005 16:12 tarihinde demiş ki:
...sewginin anlamını....

Bu noktadan sonrasını okumak istemedim ben, yorum yapamıyorum o yüzden.
şimdi madem yorum yapamıcan bu da neyin nesi şimdi?
çok mu melankolik geldi anlamdım[signature][hline]Nobody is perfect!!!
Sosyal ağlarda paylaş

O mesaj aslında bütünüyle bir yorum, ama fazla gizli kalmış anlam sanırım; "'sewgi' kelimesinden sonra okuma isteğimi kaybettiğimi" ifade etmeye çalışmıştım aslında.
Sadece bunu dile getirmem de ayrıca yorum eklememi gerektirmeyecek kadar açık bir tepki diye düşünüyorum.

Fazla sert olduysa kusura bakma, ama hiç hoşlanmıyorum bu tür "bilinçli hatalı kullanım"lardan ve beni gerçekten soğutuyor okuduğum yazıdan.

Burada ufak tefek imla hatalarına veya devrik cümlelere aşırı tepki gösterilmesine ben de karşıyım ama Türkçe'nin bilinçli olarak yanlış kullanılmasına -hele de bu bölümde- tepkisiz kalmak da içimden gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

koca yazıda bi tek dikkatini o çektiyse yapılacak bişey yorum yapılacak bi durum yok ortada ayrıca sana danışacak değilim yazı yazma haklarımı vs. beğendim beğenmedim gibilerinden bişey yazmış olsan anlarım ama senin yaptığın yanlışlıkla yazılmış olduğunu bildiğin birşay için sırf birşey yazayım bari diye yazmak olmuş doğal olarak da ben buna tepki gösteririm
bak bakalım diğer eleştrilere tepki vermiş miyim![signature][hline]Nobody is perfect!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...