Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dream Theater - Octavarium (Yeni albüm)

Siamon

Öne çıkan mesajlar

Dream Theater'ın 7 Haziran'da çıkaracağını açıkladığı yeni albümünün ismi Octavarium.. Bakalım bu albümde petrucci ve portnoy neler yapacak.. Portnoy son albümde tekniğini geliştirmişti baya acaba bunda neler yapcak çok merak ediorum bir DT fanı olarak.. İşte albümün şarkı listesi:

1- The Root Of All Evil
2- The Answer Lies Within
3- These Walls
4- I Walk Beside You
5- Panic Attack
6- Never Enough
7- Sacrificed Sons
8- Octavarium

Bu arada Dream Theater, 3 Temmuzda Parkorman'da bir konser vericek.. neyse ben fazla detay yazmim bu detayların hepsi şu sitede yazıyor: www.dt-home.com

Haa bi de burda da yazıor: www.dreamtheater.net

[Bu mesaj Siamon tarafından 04 Haziran 2005 14:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ruhla olgun kulağın bir alakası yoktur. tekniği anlamak için kulak gerekebilir ama ruh parçada herşekilde hissedilir..[signature][hline]Black Rose & Spirit Crusher Forever...
Sosyal ağlarda paylaş

Karmasik armonilerin ne ifade ettigini anlayabilmek icin karmasik armonilerin kurulusunu, bicemini anlamak gerekir.

Benim Petrucci'ye "super teknik adam" gibi bir gorusle saygi duydugum yok ornegin, adamin benden ustun bir teknik becerisi yok zira. Ama bir bestekar olarak buyuk saygim vardir.

Bir seydeki ruhu anlayamadiginiz icin "bunda ruh yok" diye kestirip atmak kolayciliktir, minimalizm ya da duygusallik degil.[signature][hline]Delinquent's Homepage
Delinquent's DeviantART Gallery

Young enough to feel an earthquake, too cool to even care.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi oncelikle objektif moderator gorusumle tartismayi birbirinize sende kulak yok ruhtan ne anlarsin sene getirmeyin bu bir

subjektif gorusum
Dream Theater progresifin metallicasidir, son iki albumlerinde sahsi fikrimce zicmislardir, istedikleri kadar guzel calmis olsunlar eski albumlerindeki RUH u yakalayamamislardir

Ruhu anlamak icin kulak gerekmez, ruh sarkinin size kattigidir, James Labrie sanirsam pek bi bagirarak bana bi ruh katamio son albumunde (Octavarium u dinledim, nette var, ve fake degil) hatta enstrumanlari surekli birbirlerine karmasiklastirarak biz bakin boole iyiyiz dedikleri icin eski ve her enstrumanin ayri ayri one cikip bizi buyuledigi ruhlarini da kaybetmisler.

Virtuoz olabilirler, ama Portnoy makinelesti misalen, digerleri de ayni sekilde azar azar kaybediyolar onlari ozel yapan seyleri, belki de bir baska sebebi onlarin seviyesine erismis ve ruhlarini da vermis insanlar olmasi artik[signature][hline]g3nkleriz, yığarız tabuta
Sosyal ağlarda paylaş

Portnoy biraz makineleşti doru, adam el-ayak koordinasyonunu aşırı geliştirdi, zaten bütün 32likleri felan o şekilde.. ama Portnoy six degrees de çok yaratıcı şeyler çıkarmıştır.. ToT'da DT metal yapmak istemiştir ama bence sadece as i am ve in the name of ruhlu şarkılardı..

DT'de BENCE ruh var, belkide eskiden dinledim ve dinleyince eski günlere geri döndüm içindir, ama önce hiç dinlemedim şarkısı Trial of tears ı ilk dinledimde genede beni etkilemiştir o zaman ruh vardır bu müzikte.. sonuçta karmaşık armoniler ile de ruh yaratılabilir.. tekniğin ruhla alakası yoktur.. adam ışık hızında çalıo die ruhsuzdur die bişide yoktur..[signature][hline]Siamonun Resimleri

Sosyal ağlarda paylaş

Dream Theater gelmıs gecmıs en buyuk gruplardan bırı nota bılgısı..Petruccisı ,baterıstı(ısmını bılmıyorum :)) yeter onlara bana gore Bır cok gruptan basarılılar[signature][hline]Nereghal Catviezel....

Nothing is real But pain now...

MSN:[email protected]...

[Bu mesaj Nereghal tarafından 04 Haziran 2005 16:49 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

enstrümaninda en iyilerden birisi olmak en iyi grubu olusturmayi gerektirmez.
Dream Theater'i (yanlis kisaltmalardan kacinalim, DT : Dark Tranquillity) basarili bir grup olarak görmüyorum.[signature][hline]Elandra, Night Elf Rahibe
Penthesilea, Night Elf Avci / emekli
Ealos Tsaark, Bounty Hunter Alliance / ölü

Rewendor, 31 Mayıs 2005 01:43 tarihinde demiş ki:
Allah'ım yaratıyosun bari takip et....
Sosyal ağlarda paylaş

albüm çok kötü..en kötü dt albümü[signature][hline]Saeros, 16 Ocak 2005 11:51 tarihinde demiş ki:
otobüste kıza aşık olunmaz. otobüste kıza karşı hormonlar azar.
nedanko, 03 Aralık 2004 11:06 tarihinde demiş ki:
Bi muz için bu kadar kavga edilir mi? Alın vereyim ya...
karakedi, 14 Ocak 2005 21:47 tarihinde demiş ki:
merak etme türkiyede sevişme teklifini reddeden erkek pek bulunmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...