Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Garip Kablonet Problemi

Vampire

Öne çıkan mesajlar

Beyler evdeki kablonette garip bir problem var ve fitik etti artik.Ilk önce donanim falan filan bilgisi veriyim cünkü sorunun bilgisayar kaynakli olduguna inanmaya basladim artik, ama bi cözüm bulamadim.

Bende Acer Aspire 1691WLMi notebook var ve icinde ethernet karti olarakta "Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet" kart var, sorun su ki modemi bilgisayara bagliyorum hersey cok güzel internet calisiyor, ama 10dakka ila 1 saat gibi bir zaman dilimi icinde send/receive olayi bitiyor, benim bilgisayar paket göndermeye calisiyor ama karsidan cevap yok haliyle, hicbisey yapmadan network kartindan kabloyu cikartip geri takiyorum ve devam ediyorum ama online oyun onynadigim ve hatta wow un en kalabalik serverlarindan birinde oldugum icin dün aksam 1,5 saat sira beklemek zorunda kaldim 3 kez disconnectlendigim icin.Bu sacmalik nedir anlamadim, kablonet icin özel hardware ayarimi cekmem lazim, ben 3 senedir ADLS kullaniyorum su an zorunluluktan 1,5 ay kablonet kullanicam 2 gün yetti yani, o kadar cok düstüm ki netten, bu internet degil iskence resmen...Yardim !!![signature][hline] EVIL
When we are in its power is not felt as evil
But as a necessity
Or even a duty
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayarının firewallu kablo net serverından belirli aralıklarla gelen bir paketi tıkıyordur, kablo nette merkezden modemi iptal ediyordur.

Daha önce başıma geldi , 10 la başlayan veyahut garip bir ip den firewalluna belirli aralıklarla takılmış bir ip görüyorsan bu ip ye geçiş izni ver, yani trusted ip bölümüne ekle.

Aksi taktirde sorun devam edicek ve belirli aralıklarla sürekli kopucaksın.[signature][hline]www.scuniverse.com
www.scuniverse.com/forum
Ayrton Senna is not dead

Beş Hececiler
Sosyal ağlarda paylaş

Özel bir firewall programi kullanmiyorum acikcasi, SP2 yüklü ve kendi default firewalli acikti simdi onu disable ettim icim rahat etmesede.Sagol yardim icin umarim bu dertten kurtarir[signature][hline] EVIL
When we are in its power is not felt as evil
But as a necessity
Or even a duty
Sosyal ağlarda paylaş

kablo kullanırken bende de bir süre aynı sorun başgöstermişti, ısrarla adamları arıyordum ve "bizim yapabileceğimiz birşey yok, sorun sizin bilgisyarınızda" diyorlardı, sonunda ethernet kartını değiştirdim sorun ortadan kalktı, ama neden ne alaka bilmiyorum yai[signature][hline]sanerixx, never change a winning nickname!
msn => [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...