Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kendi yasima,yasadiklarima göre size ogutlerim...

Raistin

Öne çıkan mesajlar

2 sene önce ben de yorum yapmısım ve o zaman yazdıklarını çok beğenmişim... Ne ilginçtir ki şimdi bir çoğunu saçma buldum =) yani ne biliyim 14 yaşında insan oturup bnları düşünmemeli ya ben büyüdüm ya da ne biliim fikirlerim değişiyor. O zamanlar depresyonda olan bi insandım ve yaşama bakış açım değişti . O zaman kendimi çok büyümüş zannediyordum şimdi hala çocuk olduğumun farkındayım...

Şimdi yazdıklarını okuyunca yazdıkların maillerle gelen alıntılar gibi geldi bana. Hani çin bilmemnesi falan olr ya dünyayı 7 kez dolaşmıştır , yaşam için güzel öğütler verir bize sonra da bunu 20 kişiye gönder hayatın değişicek falan der =) aynen öyle bi yazı olmus senin yazında...

ne biliim ya 14 yaş bazı şeyleri öğrenmek için çok erken bence. İnsanı olgunlaştıran deneyimleridir ve daha 14 yıl yaşamış birinin ne kadar çok deneyimi olabilir ki?

Mesela arkadaşlarımdan çok fazla kazık yedim demişsin. İnsanın o yaşta yiyebileceği en büyük kazık ne olabilir ki? En fazla en yakın arkadaşın gidip sevdiğin kıza aa bu seni sevio eheheheh falan die söylemiştir =) (yanlıs anlama çok büyük kazıklarda yenebilir - bnm abim o yaştayken insanlara güvenmemeyi öğrendi çünkü - ama ne biliim zor ihtimal yani)

Kıskanmak kötüdür falan demişsin mesela ama bence kıskanmak insanın doğasında vardır. İnsan her zmn içnden geldiği gibi davranmalı bence yaa ne biliim böle kendini kasmamalı. İnsanlara güvenmek güzeldir. Hayatın boyunca kazıklar yiyiceksin ki olgunlaşabilesin.

Herkes herkesi sevmeli falan bence. Polyanna mode on durumundayım şuan. Kuşlar çicekler falan hayat güzel. Hayatın anlamını bulmaya çalışarak boşa zaman geçirmek saçmalık yaşa gitsin ne takıosun :D

nietzsche bile yıllarca düşünmüş düşünmüş bulamamıs hayatın anlamını ve en sonunda o bile ''hayatın anlamı anlamsızlıktır'' demiş... Daha ne olsun =)
Sosyal ağlarda paylaş

okuduklarım kadarıyla antimodes e katıldım. doğru bir tahlil yapmış çünkü nerdeyse aynı şeyleri bende aynı yaştayken, raistlin tüm düşüncelerimde yer alırken düşünüyordum herkese verecek bir öğütüm vardı, hayatı anladım çözdüm bitti artık hayat boş kıvamında geziyordum meğerse büyümek lazımmış ama yılları boş geçirerek değil okuyarak fikir danışarak, aynı olay üzerinde farklı düşüncelere sahip insanlarla konuşarak yani kısaca kendi kendine düşünmenin yanında dış çevreye açılıp kesinlikle başkalarının düşünceleride öğrenilmeli yoksa kimse bende iyi hayatı bilemez modunda melankolik bir havayla gezersin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Şu yaş olayı nedir anlamadım ? Ben kendimden 20 yaş küçük adamdanda öğüt alırım.Buda klişe olucak ama cidden akıl yaşta deil baştadır ve birinden büyük oldugunuz ondan daha çok şey görüp geçirdiginiz ögrendiginizi göstermez.Öyle olsa bile bunları anlayıp adam oldugunuzu göstermez.Bişeyler yazmış gaza gelip belki insanların moronluklarından sıkılıp yada belki derleme yapmış forumlardakilerin gözünde büyüyim diye.Herkes kalkıp ondan daha zeki oldugunu göstermeye çalışmış.Bu basbaya moronluktur.Hayattan hiç bişey anlamamış kendini akışına kaptırmış insanların hayat hakkında görüşü olanların görüşlerinin zıttını daha destekli anlatarak zeki olmaya çalışmalarından bıktım.

[ Mesaj 14 Temmuz 2007, Cumartesi - 22:50 tarihinde, babayigit tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

yaw kusura bakma ama benim edindiğim izlenim "fazla DL okumuş emo velet" yönünde oldu.sonlara doğru artık "hayatta en önemli şey büyüdür.hayatta en büyük kazığı fistandantilustan yedim hede hödö" filan yazcaksın sandım :P

e neyse büyümüşsün geçmiş ne güzel işte takma fazla :)
Sosyal ağlarda paylaş

babayiğit ondan zeki olduğunu kanıtlamaya çalışmakla alakası yok bunun.14 yaşındayken bende gezerdim oda gezerdi buda gezerdi 'vay be hayatı anladım' ayarında.yaşına göre olgunlukla alakası yok bunun.yastığa kafanı koyuyosun bu bölemi olmalı böylemi filan diyosun.o ergenlik dönemlerinde kafanı çok yoruyosun böyle şeylere.kendini bazı şeylere inanmaya bazı şeyleri inanmamaya ikna ediyosun işte güvenmek zayıflıktır filan gibisinden.adama sorsan hala aynı düşünüyorum dese bu adam 3 sene olgunlaşmamışmıdır?2 senede yaşayarak öğrenmen gerekeni uykuya dalmadanki günde 15-20 dk lık düşüncelerle öğreniyosun ki bu zekilerin işidir kendiside zekidir bi lafın yok ona.bu demek değilki 14 yaşında hayata dair 3-5 yargıya varamayanlar aptal,ancak varanlar kadar zekide değillerdir yani [spo]=P [/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun olgunlaşmakla alakası yok zaten adam bazı görüşlerini sunmuş bence bence şöyle sizde üzerinde düşünün belki faydası olur niyetine.Okursun ezik velet dersin oo iyi yazmış dersin ama illa tersini iddia ederek bişeyler kanıtlamaya çalışmazsın.Kendimden küçükten öğütmü alıcam diye saçmalamazsın.Eğer seninde görüşlerin varsa yanına sende bi topic açarsın orda konusulur yani ;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...