Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adolf Hitler hakkındaki düşünceleriniz??

dark_dragon

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Halkı için mükemmel bir lider. Almanya doğu-batı şeklinde ayrılmayıp, Nazi yasakları getirilmeseydi şu an bu ülkü uğruna dünyada sorun yaratabilirlerdi. Hitler'e sadece savaş alanından bakmak çok yanlış olur. Geldiği dönemden itibaren Almanya'nın sanayisi, ekonomisi inanılmaz güçlendi. İktidara geldiğinde işsizlik oranı %20 olan ülkede, 1939'da hemen savaştan önce %0'a düşürmüştür. Okuyan öğrencilerin meslekleri belirlenmiştir bile. Şu an dünya otomobil piyasasına hakim şirketlerden biri olan Volkswagen'i kurdurtan bir adam. Sadece bununla kalmıyor; BMW, Mercedes-Benz ve Porsche gibi "premium" markaların da önünü açıyor.

"Gün gelecek, öldürmediğim her Yahudi için bana küfredeceksiniz." lafına katılıyorum, ırkçılık yapmamama rağmen ne yazık ki katılmamak elde değil. Şu an dünya ekonomisine sahip bu ırk ne yazık ki ülkelerin de kaderini belirliyor.

Konumuza dönersek, bilimsel çalışmalardan bahsedeyim. Savaşlardan önceki nükleer çalışmaları, aviyonik çalışmaları ve ufo çalışmaları bunlardan sadece bazılarıdır. Bunları yazsam sayfaları alacak. Araştırmanızda fayda var.

ABD'nin uzay programı aslında Nazi Almanyası'nın uzay programıdır. Savaştan sonra birçok Alman bilim adamı ABD'ye getirilip çalışmalara burda devam etmişlerdir. İlk Apollo görevine(hatırlayamadım, emin değilim) kadar NASA'nın başında Alman bir bilim adamı vardı. Yani bu bakımdan ABD dünya tarihinin belki de en büyük yalanını söylemiştir dünya halklarına.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

işsizliğin düşmesinin sebebi şartların süper olması değil herkesin eline zorla iş verilmesi. ayrıca uzay programı alman uzay programı diye bir şey yok, bütün programlarda 10 tane ayrı milletten adam çalışıyor zaten

Yanlış biliyorsunuz, eski programlarda 10 tane ayrı millet diye bir şey yok. Biraz daha araştırmanızı tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

uzay programının nazilerle ilgisi yok, baya yok hemde. semyorka nın v1 veya v2 lerle tasarım olarak hiç ilgisi yok. zaten naziler cift kademeli füzelere dair hiç calısma yapmamıs.

alman ekonomisi veya endüstrisi güclenmiyor. hatta savas boyunca verimsizlesen ekonomilerden, gerekli kaynaklara sahip olmasına rağmen. bunu sebei sadece hitler değil tabiki ama hitlerinde desteklediği tasarım ve idealiz anlayısıdır. Sovyetler ve amerika, işlevsel verimli savas araclarını optimize ederek geliştirirken üretim hatlarını katkat costurup, üretim malietlerini kısarken, alman mühendisleri üstün ırk olduklarını kanıtlamak için debelenip durmuslardır. ilk t34 fabrikadın cıktığından beri motorlu arac teknolojisinde geriye düşmüştür nazi almanyası.

endüstrinin güclenmemesi bir yana (1937 de almanya avrupanın en iyi altyapısına sahiptir) dengesiz bir şekilde yönetilen bu dehset poıtansiyelli endüstri giderek erir. işsizlik bambaska bir konu tabiki. işsizlik %0'a inmediği gibi, bir sürü iş kolu da savas ekonomisin içinde yokolmus dahda işsizlik yaratmıstır. mevcuty işsizler ya orduya alınmıs yada, politik büroda polis devletin üretime katkısı olmıyan polisleri olmustur. tabiki bu dev işsizlik nufusunu eritmeye yetmemiştir, 42'den sonra alman piyadelerinin nerdeyse yarısı sehirlerde iş bulamayan az eğitimli erlerdir.

yahudki konusunda zaten moderatörler gereki yapıcaktır o konuya değinmiyorum.

öncelikle uzay ile ilerlemnin cok büyük bir kısmı sovyetlere aittir. apollo görevlerinden sonra bütün füzeler sovyet teknolojisi kullanır. ilk uzay istasyonu ki inanılmaz bir atılımdır yine sovyettir vs vs vs.
ayrıca uzaya gitmek kısmı işin cok ufak bir kısmıdır, gerekli giysilerin enerji kaynaklarının, ileşitim metodlarının vs vs vs hiç biri alman icadi değildir. nazi almanyasının uzay teknolojilerine katkısı minimaldir.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

uzay programının nazilerle ilgisi yok, baya yok hemde. semyorka nın v1 veya v2 lerle tasarım olarak hiç ilgisi yok. zaten naziler cift kademeli füzelere dair hiç calısma yapmamıs.

alman ekonomisi veya endüstrisi güclenmiyor. hatta savas boyunca verimsizlesen ekonomilerden, gerekli kaynaklara sahip olmasına rağmen. bunu sebei sadece hitler değil tabiki ama hitlerinde desteklediği tasarım ve idealiz anlayısıdır. Sovyetler ve amerika, işlevsel verimli savas araclarını optimize ederek geliştirirken üretim hatlarını katkat costurup, üretim malietlerini kısarken, alman mühendisleri üstün ırk olduklarını kanıtlamak için debelenip durmuslardır. ilk t34 fabrikadın cıktığından beri motorlu arac teknolojisinde geriye düşmüştür nazi almanyası.

endüstrinin güclenmemesi bir yana (1937 de almanya avrupanın en iyi altyapısına sahiptir) dengesiz bir şekilde yönetilen bu dehset poıtansiyelli endüstri giderek erir. işsizlik bambaska bir konu tabiki. işsizlik %0'a inmediği gibi, bir sürü iş kolu da savas ekonomisin içinde yokolmus dahda işsizlik yaratmıstır. mevcuty işsizler ya orduya alınmıs yada, politik büroda polis devletin üretime katkısı olmıyan polisleri olmustur. tabiki bu dev işsizlik nufusunu eritmeye yetmemiştir, 42'den sonra alman piyadelerinin nerdeyse yarısı sehirlerde iş bulamayan az eğitimli erlerdir.

yahudki konusunda zaten moderatörler gereki yapıcaktır o konuya değinmiyorum.

öncelikle uzay ile ilerlemnin cok büyük bir kısmı sovyetlere aittir. apollo görevlerinden sonra bütün füzeler sovyet teknolojisi kullanır. ilk uzay istasyonu ki inanılmaz bir atılımdır yine sovyettir vs vs vs.
ayrıca uzaya gitmek kısmı işin cok ufak bir kısmıdır, gerekli giysilerin enerji kaynaklarının, ileşitim metodlarının vs vs vs hiç biri alman icadi değildir. nazi almanyasının uzay teknolojilerine katkısı minimaldir.

History Channel, Nat Geo dahil olmak üzere birçok belgesel kanallarında Nazi Almanyası'nın uzay çaalışmalarını belgelerle kanıtladıklarını gördüm, araştırdım. Sizin kesin bir dille uzay programını reddetmeniz büyük hata hocam. Ekonomileri savaşa kadar iyidi, kendilerine fazlasıyla yetiyorlardı.
Sovyetlerin uzay çalışmaları tamamiylr özgün ve öncüdür, Abd resmen çalmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

ohaybetion said:
History Channel, Nat Geo dahil olmak üzere birçok belgesel kanallarında Nazi Almanyası'nın uzay çaalışmalarını belgelerle kanıtladıklarını gördüm, araştırdım. Sizin kesin bir dille uzay programını reddetmeniz büyük hata hocam. Ekonomileri savaşa kadar iyidi, kendilerine fazlasıyla yetiyorlardı.

Cüce hep Sovyetleri abartıp Almanları ezer yok sayar, ideolojik onun yorumları
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...