Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sphere ve offline server sorunu

Cadogan

Öne çıkan mesajlar

Selam dostlar. Daha yeni sphere server 55i axis vs indirdim gerekli ayarları yaptım ve sphere i çalıştırdım. ip port acc name password herşey tamam. login cfg yi de degistirmiştim ama sphere i açtıgımda ilk iki satır şoyleydi: ERROR:(spheretables.scp,54) Unable to open directory scriptstest*.scp ve
ERROR:(spheretables.scp,54)DirList=1 for 'scriptstest'

bu hatalar çıkmasına ragmen herşeyi yukledi ve server açıldı. sonra client.exe ye tıkladım ve şifreyi falan yazıp entera bastım ve there's some problem communicating with origin please restart ultima and try again yazısı geldi. sonra sphere konsolunda a4:Client connected (Total:1) from '127.0.0.1'.
ERROR: a4:Bad Login 4
a4 client disconnected [Total 0]
yazıyo. sorun nerede? client versiyonum 3,0,0p acaba bundan mı başka birşeyden mi. yardım ederseniz sevinirim. Lazım olursa diye yazıyorum serveri online yapmak gibi bir niyetim yok win98 kullanıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim[hline]Legends may sleep but never die! The Commandable Death Knight, Serpent's Hold Valisi Grandmaster Swordsman (Gmx de tabi:))

[Bu mesaj Cadogan tarafından 15 June 2003 21:30 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Client 300c yi indirdim ve login olmayı denedim ilk ekranı geçtim. shardın adına tıkladım ve connecting ekranında takıldı ve sphere konsolda bu mesaj belirdi
ERROR:a4:Bad Msg Eat 65 bytes, prv=0c5[hline]Legends may sleep but never die! The Commandable Death Knight, Serpent's Hold Valisi Grandmaster Swordsman (Gmx de tabi:))
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cadogan, 15 June 2003 21:29 tarihinde demiş ki:
Selam dostlar. Daha yeni sphere server 55i axis vs indirdim gerekli ayarları yaptım ve sphere i çalıştırdım. ip port acc name password herşey tamam. login cfg yi de degistirmiştim ama sphere i açtıgımda ilk iki satır şoyleydi: ERROR:(spheretables.scp,54) Unable to open directory scriptstest*.scp ve
ERROR:(spheretables.scp,54)DirList=1 for 'scriptstest'

spheretables.scp dosyası içindeki scriptstest*.scp satırında "*" yerine mesela "a" yaz ve sonra da spherescripts klasörü içine a.scp diye bir dosya koy. bu problemini de çözmüş olursun :)
üsttekilerin dediği gibi client 2.0.3 de en sorunsuz clienttır, bu durumda onu kullanman iyi olur :)
ya birde ben login ile ilgili problemi tam anlamadım :) acaba ultima online klasörünün içindeki login cfg de gerekli işlemi yaptın mı? (yoksa ben anlamadan gereksiz bir şey mi söyledim :) )[hline]Uzak diye bir yer yoktur...
Sosyal ağlarda paylaş

hemen geldim oyleyse. :) cahilce sorularım için bağışlayın ama çozemedim. yeni scriptleri c:spherescripts klasorune atmakla ve resync etmekle mi aktif hale getiriyoruz yoksa bi satıra falan mı eklemeliyim. Ayrıca bi item yarattım diyelim bu item axiste gozukuyo mu gozukuyosa nerede? bide magicial silahlar axis de yokmu? veya ben mi yazıcam onları?

[Bu mesaj Cadogan tarafından 16 June 2003 12:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cadogan, 16 June 2003 12:24 tarihinde demiş ki:
hemen geldim oyleyse. :) cahilce sorularım için bağışlayın ama çozemedim. yeni scriptleri c:spherescripts klasorune atmakla ve resync etmekle mi aktif hale getiriyoruz yoksa bi satıra falan mı eklemeliyim. Ayrıca bi item yarattım diyelim bu item axiste gozukuyo mu gozukuyosa nerede? bide magicial silahlar axis de yokmu? veya ben mi yazıcam onları?

yeni ekleyeceğin scriptleri ".scp formatında (mesela myshard.scp gibi) c:spherescripts içine koyabilir ve sonra resync ile server açıkkende ekleyebilirsin. istersen hazır bir scp dosyasının içine de copy/paste edebilirsin ama sonra düzeltmen falan gerektiğinde bulması zor oluyor :)
yarattığın itemın axis te gözükmesi için o itemın scriptinin içine bir ek yazıyorsun. mesela bir undead npc nin axis te gözükmesi için scriptinin içinde şöyle birşey var ;
CATEGORY=Monsters
SUBSECTION=Undeads
DESCRIPTION=Bone Crowled
anlamışsındır herhalde :) yani bu npc yi axiste monster/undeads/bone crowled gibi alt satırlarda bulabiliriz bundan sonra :)
magical silahların bazıları sphere da yoktur (mesela staves yani sopalar :) ) bunların magicla scriptlerini senin sphere a eklemen lazım ya da hazır bulup koyabilirsin.
ama eğer axiste hiçbir magical silah yoksa yani eklenmemişse (bilmiyorum, bakmadım) sen üstte açıkladığım şekilde o magical silahların scriptlerine açıklama eklersen, onlarda axisteki yerlerini alırlar.
bittiii :D[hline]Uzak diye bir yer yoktur...
Sosyal ağlarda paylaş

cok saol. hallettim dedigin gibi. hatta yeni bi monster bile yaptım :P ama spherein içindeki scplerde bile magicial silah bulamadım bulsam satırları eklicem. ama yok. Ayrıca magicial silahlari yaptım diyelim. ve diyelimki dragonlardan cıkıcak. ama hepsinden cıkmasın birinde cıksın birinde cıkmasın mesela bunu nasıl yapıcam? . başka bir sorun da guard zone britain guard zone u nasıl kaldırıcam? .region guarded 0 komutu çalışmıyor.

[Bu mesaj Cadogan tarafından 16 June 2003 14:45 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

magicallarla ilgili sana şöyle bir fikir vereceğim;
oyunda ".add i_katana_vanq" yaz. +15 katanayı yaratabilirsen sphere ın içinde magical silah scripti olmaması imkansız demektir :) benim hatırladığım sphere da magical silah scriptleri vardı ama sadece stafflar yoktu. bir ara bulursun derim :)
gz olayı ise hiç denemedim ama baggio nun dediği gibi scriptlerin içinden şehirler tanımlamalarındaki flags=04180 sanırım gz demekti. bunu başka bir sayı ile değiştiriyordun. doğrusu sen bunu başka bir topic tede açmışsın ve böyle çözemedin sanırım.
bence sen sıkça sorulan sorular (faq) altından "gz" başlığı altında araştır problemini
:)[hline]Uzak diye bir yer yoktur...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cadogan, 16 June 2003 14:51 tarihinde demiş ki:
peki magicial? yani şansa gore yaratıktan çıkma hadisesi

[Bu mesaj Cadogan tarafından 16 June 2003 14:53 tarihinde değiştirilmiştir]

bak mesela dragon npc scriptini ac :
[chardef hoaoeu]
xxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxx
x
x
xx

xxx

x
x
item=loot_xxx - bu yeri item=random_magical_vanq,R4-3-2-1 gibi deyistir 4 en az cıkanı 3 daha kolay vs öyle diyiyim sana 1 en kolayı olması lazı tabı bıraz 4-5 yaratıkta cikar umarım yardımcı olmusumdur.
Sosyal ağlarda paylaş

hö? bişey anlamam dedim ya bu işten. sadece acıp ewimde kendimce oynicam. ne demek oluyo loot tanımlamak yani ? cahilligimi affedin :P[hline]Imaginations from the other side. Far out of nowhere it got back to my mind. Out of the dark back to the light. Then I'll break down the walls around my heart. Come follow me to wonderland and see the tale that never ends don't fear the lion nor the witch. I can't come back. I'm lost but still I know... There's another world... -Blind Guardian: Imaginations from the other side-
Sosyal ağlarda paylaş

saol slayer bir yapmaya ugraşıyım[hline]Imaginations from the other side. Far out of nowhere it got back to my mind. Out of the dark back to the light. Then I'll break down the walls around my heart. Come follow me to wonderland and see the tale that never ends don't fear the lion nor the witch. I can't come back. I'm lost but still I know... There's another world... -Blind Guardian: Imaginations from the other side-
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi imzanda da imaginations from the other side olduğuna göre sana biraz kanım ısındı, bende birazcık daha açıyım şu loot işini :)
bak mesela ben şimdi hemen nbl scp lerinden loot scplerini açtım ve şuraya copy paste yapayım bir fikrin olsun;
[TEMPLATE 150059]
DEFNAME=loot_KRAKEN
CATEGORY=Item Templates
SUBSECTION=Monster Loot Templates
DESCRIPTION=Kraken
ITEM=i_gold,{950 1000}
ITEM=RANDOM_WEAPON_POWER,R5
mesela bu kraken in lootu. böyle bir scp yazıyorsun.
sonra krakenin krakenin scp si içine "ITEM=loot_kraken" yerleştirdiğinde otomatik olarak bu loot scpsindeki itemlar kraken öldüğünde çıkacak itemlar olur. dikkat ettiysen bu lootta magical örneği de var (burda herhangibir +12 silah veriyor. )
:)[hline]Uzak diye bir yer yoktur...
Sosyal ağlarda paylaş

dediginin aynısını kendi yarattıgım evil npcnin item kısmına yazdım fakat magicial dışında herşey cıktı mubarek :P torch robe cloak bi suru şey.... imdaaaaat![hline]Imaginations from the other side. Far out of nowhere it got back to my mind. Out of the dark back to the light. Then I'll break down the walls around my heart. Come follow me to wonderland and see the tale that never ends don't fear the lion nor the witch. I can't come back. I'm lost but still I know... There's another world... -Blind Guardian: Imaginations from the other side-
Sosyal ağlarda paylaş

ama bak şimdi sende magical silahlar doğru dürüst ayarlı değil sanırım :) bu yüzden çıkmaz.
birde tam olarak ne yaptın ki, yani önce kraken loot scpsini yarattın ve soorada bi yaratığın altına item=loot_kraken mi yazdın? zaten öyle yapma da :)
bence www.paticik.comscriptsten bir nbl scplerini (zebula ocak) çek ve oradaki magical ve loot scriptlerini incele derim :) o zaman sanırım anlayacaksın. istersen oradan magical scriptlerini serverına eklersin, adam gibi magicalların olur :)[hline]Uzak diye bir yer yoktur...
Sosyal ağlarda paylaş

oldu oldu gerek kalmadı. cok saol yardımın için ya sen olmasan deliriyodum. spherechars_evil kısmında yaptım ve oldu. cok saol[hline]Imaginations from the other side. Far out of nowhere it got back to my mind. Out of the dark back to the light. Then I'll break down the walls around my heart. Come follow me to wonderland and see the tale that never ends don't fear the lion nor the witch. I can't come back. I'm lost but still I know... There's another world... -Blind Guardian: Imaginations from the other side-
Sosyal ağlarda paylaş

gelmedi :) yepyeni sorularla karşınızdayım. axiste ore spawnu koymayı bulamadım. neresinden yapıcam? ve gz problemim devam ediyor... tatile gitmeden once mini questimi oynamak istiyorum!!!! chaoslar heryerdedir... ve 1 savaşçı... Lord British'i tahtına o kavuşturacak. tabii agır donanımlı chaos ordusundan gizlenebilirse :) ore spawnları ve gz!!! yardım lutfen. kafanızı sisirdim ama hoşgorun[hline]Imaginations from the other side. Far out of nowhere it got back to my mind. Out of the dark back to the light. Then I'll break down the walls around my heart. Come follow me to wonderland and see the tale that never ends don't fear the lion nor the witch. I can't come back. I'm lost but still I know... There's another world... -Blind Guardian: Imaginations from the other side-
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...