Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Komuşuluklar ve adetler ölmemiş...

felixxx

Öne çıkan mesajlar

Apartmanımıza sürekli gelen-giden çok oluyor. Kimileri hayırsız, kimileri iyi niyetli insanlar. Çoğuyla daha tanışamadan başka yere taşınıyorlar.
Komşuluk olmayınca bazı adetler de olmuyodu. Geçen ay apartmanımıza 2 yeni aile taşındı. İlk kez iyi niyetli insanlardı bunlar. Temin kapım çaldı, açtım, kız elinde koca bi kap aşure ile gelmiş. Daha dumanı üstünde sıcak sıcak. ilk kez yapıyorum ama güzeldir dedi..güzel olmuş..sonra diğer komuşu da getirmezmi? allaaa..keyf olduk.. :)[signature][hline]Çifte Kavrulmuş Standart, ShockHaber
Sosyal ağlarda paylaş

Biz öğrenciykende vardı öyle teyzeler börek çörek doldurur tepsiye tepelerdi yerdik ne güzel.Yemekler güzelmi hatırlamam tek güzel olan ogün yemeğin beleşe gelmesi öğrenci olunca insan taktik düşünmeye başlıo naapsın.[signature][hline]Yandan RohanLı
Sosyal ağlarda paylaş

nefret ederim komşuluk ilişkilerinden. güya iyilik yaparlar ama aslında illa karşılığını beklerler. o gelen aşurenin kabını boş yollayın da ondan sonra dinleyin apartmandaki dedikoduyu. o aşureyi kabul edin de ondan sonra 'kimdi o geçen evine gelen? yabancı almayalım apartmana lütfen' dediklerinde bişey diyemeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

bugün yedigim 3kase aşureden sonra anlıyorum ki bizde de komşuluk var, gerçi bütün apartman akraba ama yine de garip bir mesafe var aramızda, hani komşu olsak daha yakın olabilirdik

yarın da ben aşure dagıtmaya cıkcıam büyük ihtimalle:horace:[signature][hline]Notwist fi tarihinde demis ki:
Trouble that we've come to know will stay with us

bad religion xxx tarihinde demis ki:
A smile on the lips and a hole in the head
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...