Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turkiye'de problemler nasil cozulebilir?

demirbilek2

Öne çıkan mesajlar

Cok basit aslinda cozum, hic bir politika, ideoloji, parti, sunculukla bunculukla falan ilgisi de yok bunun. Yillarca her sabah okudugumuz, gozumuzun onunde duran ama gormedigimiz, uzerinde dusunmedigimiz su dizeler:

Dogruyum
Caliskanim
Kucuklerimi korur
Buyuklerimi sayarim....

butun is bu kadar basit, su dort maddeye harfi harfine yarin sabahtan itibaren her gun 70milyon kisi hepsi birden uymaya baslarsa 10 sene sonra bu ulkede problem kalmaz.

[Bu mesaj demirbilek2 tarafından 22 Şubat 2005 20:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yaw bunca sene kimse yapmamıs... ve turk mantalitesini hepimiz biliriz... bu ulkeyi ben mi kurtarıcam.... bu ulkedeki vatandas bole dsundugu surece hicbisey olmas!! ewt ben kuratıcam derse duzelir.. herkes kendi ustune duseni yaparsa duzelir bence... kısacası kafa yapısını dgstirmek gerekio herkesin:)[signature][hline]ilex globus... gustus abs æther.. amen
Sosyal ağlarda paylaş

Uzerinde dusunun bi bu maddelerin, ve ulkenin sorunlariyla karsilastirin:

rusvet...dogruluk bitirir
teror.....sevgi,saygi bitirir
ekonomik acik....caliskanlik bitirir
suc......dogruluk,sevgi,saygi bitirir
saglik....sevgi,saygi,caliskanlik bitirir
emeklilik.....saygi bitirir
egitim...sevgi,caliskanlik bitirir

baska neler vardi bilemiyorum. Yani bu kadar basit maddeler, dusunun uzerinde.

Hic kimse uymuyor diyorsaniz, ben uyuyorum bundan sonra, en az 1 kisi var yani. Eminim baskalari da var.
Sosyal ağlarda paylaş

toplum o kadar basit yapılı bir olgu değil, toplumu oluşturan bireyler de sadece kurallara uyan, çalışan, ideal vatandaşlar da değil. mahkumu, psikopatı, serserisini de öbür "ideal" bireylere dahil ve hiç bir kanun tek model insan yaratamaz, insanın olduğu yerde kötülük vardır.

ama eğitimli ve bilinçli insanların çoğunlukta olduğu bir toplum yaratabilir misiniz? şu anki koşullarda ve türkiyede maalesef hayır.[signature][hline]yargılamayın, henüz siz de yargılanmadınız
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...