Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mozlilami exploler mi?

reinforcement

Öne çıkan mesajlar

mozilla harika.. hem hızlı hem rahat.. extension ve plug-in lerinide yükleyin.. tab olayı zaten süper.. mouse un orta tuşuyla da linklere tıklayınca yeni tabda açıyor.. sadece bazı sitelerde ufak uyumsuzlukları var onlarda düzelince ie yalan olucak[signature][hline] Awake... for all is dying, even the dead
We are our Past failing to come back
All of us visionaires..
..with a rope around our neck...

Sosyal ağlarda paylaş

tek bir eksiği var firefox un o da yavaş açılması, aslında buna eksik de denemez, çünkü internet explorer windows la bütünleşik o yüzden hızlı. (haksız rekabet!) firefox kullanırken bi pencereyi açık bırakıyorum programı tümden bellekten silmesin diye. (çok yük getiren parçaları windowsla beraber açılsa süfer olcak.)

eğer hızdan çok şikayetçiyseniz ve yeterince bilgisayar bilginiz varsa şuna bi göz atın;
Moox Firefox

M3 sürümünün desteklediği işlemciler: AMD Opteron, Athlon FX, Athlon 64,Sempron (3100+)
Intel Xeon Pentium M, Pentium 4, Celeron D,Celeron (1.7GHz - 2.8GHz)

M2 sürümünün desteklediği işlemciler:AMD Athlon XP, MP,Sempron (2200+ - 2800+),Duron (1.0GHz - 1.8GHz)
Intel Pentium 3, Celeron (533MHz - 1.4GHz)

M1 de bunların daha aşağısında olanlar.daha detaylı bilgi için forumları karıştırabilirsiniz.[signature][hline]h u m a n i t y - i s - t h e - o n l y - s u p e r p o w e r !

[Bu mesaj Rahan tarafından 21 Şubat 2005 07:10 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

benim win xp'de firefox IE'den daha hızlı açılıyo..
hele linux'ta zırt diye direk açılıyo.
açıldıktan sonra da daha hızlı. üstüne daha güvenli, üstüne daha kullanışlı (tab gibisi yok). üç siteye girince yirmi tane search bar, otuz tane spyware girmiyor ya, o yeter. IE kullanırken kendimi çıplak bi şekilde sokakta dolaşırmış gibi hissediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

SOrman bile yanlış . Firefox derim hatta tek geçerim ...[signature][hline]| Dut ağacında üzüm YETİŞMEZ !! |
--------------------------------------------------------------
Evrende bir toz bile sayılamayacak ufaklıkta bir yer kürenin üstünde küçüklüğü belki hesaba bile katılamayacak bir varlığımız var;ne var ki aklımızla büyüğüz . Aklımıza güvenelim
--------------------------------------------------------------
| Sahip olduğun gücü asla gösterme !
|
| CARPE DİEM|
Sosyal ağlarda paylaş

bende ie ie derdim (ama avant browser yamalı ie=) sonra artık tak eti çökmeler firefox a geçtim memnunum mutluyum huzurluyum... Kesinlikle deneyin...
not:25 milyona ulaşmış kullananlar..[signature][hline]Beni bende demen; ben bende değilem!
Bir ben vardır.Bende;benden içeru...
Yunus Emre
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wook, 20 Şubat 2005 22:35 tarihinde demiş ki:
said:
ahmetc, 20 Şubat 2005 22:30 tarihinde demiş ki:
Hmm peki nasıl bişey ?
yani explorerı tamamen dewre dışı bırakıp onun yerine mi geliyo yoksa ayrı olarak onu açıp öle mi giriosun internete ? Default browser fln mı yapıyo

explorer dewre dışı kalmıor...ayrıca bende tawsiye ederim mozillayı

??
Sosyal ağlarda paylaş

en iyisi opera ikisinin arasi....[signature][hline]Ardeth 10 Şubat 2005 00:38' da demişki:
''herşeyin ölçüsü insandır''(sofistlerden alinti)
Ve gene Ardeth Bence en tehlike olan Raistin, zeki olmak değil, zeki olduğunu düşünmektir.
Ve son olarak sevdigim laflar:Nietzsche "Hayat bir savaş okuludur. Öldürmeyen yaragüçlendirir" Nietzsche Edmund Husserl "şeylere dönelim!"
ve son olarak Stuart Mill " Kendinden hoşnut bir domuz olmaktansa, hoşnutsuz bir insan olmak yeğdir, memnun bir aptal olmaktansa hoşnutsuz bir Sokrates olmak yeğdir."
Sosyal ağlarda paylaş

Mozilla'nın tek sorunu yaygın olmaması bir çok site desteklemiyor saçma sapan şeyler görüntüleyebiliyorsunuz daha sonra ftp girişi yapamıyorum (eklenti varmı bilmiyorum) ve boyutları değişen yani sabit olmayan flash animasyonlarda acaip sorun çıkartıyor yani arka planı göremiyorsunuz mesela www.telsim.com.tr'deki bazı flashların boyutları üstüne gelince değişiyor vs. o yüzden sorunlar yaşanabiliyor.
birde ne yapmak istiyosan illa bir eklentisini bulman gerekiyor :)
yalnız tema olayı var o güzel olabiliyor.[signature][hline]Andolsunki onu yapan ve yaptıran için de Ahirette Cennetten bir nasip olmadığını biliyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabbed browsing yeter. (Tek pencerede çok sayfa, ctrl-tab ile bir ona, bir buna, bir de şuna hatta ötekine, berikine falan bakabiliyruz.)
Göçmüyor üstelik.

IE gibi ömrümü yemedi mozilla.[signature][hline]horacegoesskiing, 14 Ocak 2005 18:48 tarihinde demiş ki:
iki şey söylicem. birincisi kargaya yavrusu şahin görünürmüş, ikincisi kedi g..ünü görmüş ben bu yaradan ölürüm demiş. :) evet bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Eraq, 22 Şubat 2005 01:19 tarihinde demiş ki:
Tabbed browsing yeter. (Tek pencerede çok sayfa, ctrl-tab ile bir ona, bir buna, bir de şuna hatta ötekine, berikine falan bakabiliyruz.)
Göçmüyor üstelik.

IE gibi ömrümü yemedi mozilla.

Bu tab olayı bende olmuyor bunun ayarını nasıl yapmam gerek kıtım biraz ?

karıştırdım ama olmadı.
Şu an açık olan penceremde adres satırına yazdıgımda aynı pencerede acıyor explorer gibi ?[signature][hline]

Mix / Ultima Online Runuo Sunucusu

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Leathas, 22 Şubat 2005 12:22 tarihinde demiş ki:
uyumsuzluk ve gereksiz performans dusmesi(zaman icinde)

gereksiz performans düşmesi hiç yaşamadım ben
aynı anda 3 firefox penceresi, 10ar tane tab açıkken bile akıcı bir şekilde çalışıyor browserlar

ie çöküp duruyor
performansım düşse bile çökmesinden iyidir.

ayrıca uyumsuzluk diyorsun da kullandığım sitelerin hiçbirinde sorun yaşamıyorum
misal: paticik, google, hotmail, gamespot, dlh, shockhaber ve benzerleri...

böyle uyumsuzluğa can kurban :)

ie çok hantal kalıyor yanında. tabbed browsing bir kere aşırı kolaylık sağlıyor. aynı anda sadece 12 tane ie açık olurken (sonra taskbarda bir sonraki satıra geçiyor) , firefoxta aynı anda 20 tane tab açık duruyor, bana mısın demiyor. taskbarın 12 tane mozillayı aynı anda gösterdiğini düşünürsek, 12x20=240 tane tab'ı kolayca kullanma imkanı sağlıyor.
tabbed browsing olayı bitiriyor yani :)

tabii dediklerimiz saçma gelicektir, çok uzun süredir alternatif browser kullanmaktan korkuyordum, neden ie'ye geçmek istemediğinizi anlıyorum. netscape feci uyumsuzdu kullandığım sitelerle, skin'i, butonları felan da berbattı. alternatif browserlarda uzun süre uzak durdum.
ama firefox'un uyumsuzluk sorunu o kadar abartı değil, tabbed browsing var, skin desteği var, plugin desteği var felan filan
artık firefoxçu oldum ama :)[signature][hline]Beş Hececiler

[Bu mesaj Bonecrusher tarafından 22 Şubat 2005 17:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...