Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dombili Miraseth,Taocu Proconsul...

forzaeses

Öne çıkan mesajlar

Bu iki Allahsız karakter yüzünden bir günde oyundan soğudum.Oyuna başladığımın haftası felandı,civcivlikten yeni çıkmış,kasasına 700-800 K atmış,gelecekten umutlu,çıtır bir noobdum.Derken herşey Proconsul dallamasıyla başladı,efendi efendi götürdüğüm,büyük umutlar bağladığım 5 goblin parçasına düdük gibi bi armor yaptı verdi,yaptığı uyduruk armora bakıp bakıp saydırırken bu lavuğun dediği bi laf aklıma geldi,ne kadar fazla parça getirirsen o kadar iyisini alma şansın var armorun türü bi şeydi sanki,evet mesaj alınmıştı,işin mokunu çıkartmayan adiydi,goblin katliamı yapıp 25-30 parçayı önüne serip,armorun en civcivlisini almayan top olsundu.Tam o aralar paticikin bu makara tukara ortamını da keşfetmiştim,faydalıydı da,Mirasethin bahsettiği gemlerin nereden alınacağını,abysse nasıl gidileceğini buradan öğrenmiş oldum,hep bağlandığım Ares2 serverından tiksindim,Ares1 e sevgiyle bağlandım.O günden beri bir yandan goblin kesip,diğer yandan saatlerce abyys te gem peşinde koşturdum.Hatta haftasonu abyysin mokunu çıkartıp,dandik solucanlardan bir level bile atlamışlığım oldu.Onca uğraşın ürünü ola ola 20 gemdi velhasıl,ama olsundu,bu gemlerden bana ironbow çıkacaktı,hatta chitin armor çıkacaktı,artık ortalıkta çapulcu gibi dolaşmayacaktım,herşey çok güzel olacaktı.Elimdeki emektar horn xbow (+4) ü de yeni başlayan bir Türk gencine hediye etmeyen şerefsizdi hatta,bu denli de duygu yüklüydüm yani.Goblinlerim de birikmişti baya,hatta diğer parçaları satıp,pazardan pad leri toplayarak 20 goblin pade de ulaşmıştım,Proconsul kesin bu defa armorun en kralını yapıp,buyur baba diyecekti.Zevkli kısım sona kalsın diyerek önce Proconsule (artık ona kısaca çiko diyorum) damladım göğsümü gere gere,eee lafını yiyecek diildi ya,bol bol getir kralını yapıcam demişti ne de olsa.Velhasıl kalıbının adamı çıkmadı,sözünün eri çıkmadı teres.Üzerinde fazla durmadım o an,kıçımda eski pad armorum,dünyayı ve hayatı daha iyi tanımış biri olarak Mirasethe uzandım,daha delikanlı bir duruşu var en azından diye kendimi avutarak,bir umutla.Gemleri vermeye başladım,ardı ardına ver Allah ver,ver Allah ver,ilk 10 tanesi için information penceresine bakmıyorum,aklım sıra heyecan olsun diye,10 tanesi bitince inventorye bakacam,cillop gibi armorlar,weaponları görüp gözlerim ışıldayacak,mest olacam güya.Bir tıkladım...Ulam yer gök potion olmuş,kek olmuş...Bir tane de upgrade scroll gelmiş hakkını yemiyim şimdi.Olsun diğer 10 taneden ümitliyim ama,bu defa verdikçe gemi bakıyorum yandan ne olduğuna...rice cake,rice cakeeeee,potion of bilmem ne,rice cakeeee,ananııııııııııııııııııı...,ahaaa crystal helmet,upgrade scroll,potion of ananıııı...Bir anda bitti gitti onca günün uğraşı...Yakasına da yapışamıyosun ki nerde lam iron bowum,iron xbowum diyemiyosun.Yine de crystal helmet felam dedi,belki satarız üçe beşe dedik,girdik inventorye.Uyduruktan bi şey besbelli,zaten +1,mageler için bi helmet,adı crystal mrystal ama satsam taş çatlasa bu 500K eder herhalde,adaletin bu mu dünya.Tükenmiş,bitmiş bir adam olarak inn hostess in,oyundaki tek dostumun,yanına doğru seyirtirken aklıma geldi son cinfikir.Ulam dedim ben de evvelden 5-6 tane CUS vardı,şimdi de geldi 2 tane NUS,şu dandik kristal hedeyi upgrade etsem 5 e 6 ya,tokalarız belki iyi bi fiyata.Yaldır yaldır gittim anvilin başına,bastım CUS u +2,ulan yer mi yemez mi derken bastım bi CUS daha +3,gözlerim dolu dolu,ulan iki eyyamcı dalamanın yapmadığını bana,şu cansız kansız anvil yapacak galiba hadi bakalım,bastım NUS +4,mümkün olsa da öpebilsem o anvili,ulam dedim yap 5 ini tokala iyi fiyata,bi NUS daha....Çok i..neymişin be anvil,bari umut vermeseydin demi.

Bugünden kelli artık karar verdim,lvl 35 de olmuşum (bu arada 30 dan 35 e goblinle,abyssle geçtim,düşünün ne kadar çok kasmışım oralarda) civciv eğitecem,gördüğüm her newbie ye kumarın zararlarını anlatıcam,bir nevi maneviyat yapıcam kendime,dergah felan olsa da keşki şu KO ortamında,kapanabilsem diyorum.

Ha bu arada sırf NPC ler dombili diil bu oyunda.İki haftalık tespitlerim şunlardır,alınanlar kusura bakmasın.

Kardeşim hiç bi partiye normalde almayan mageler var bi yığın (magelere özellikle kafayı tamış durumdayım) olm partiye alıp,swifti verdikten sonra,dağıtıyonuz ya partiyi,lamersınız en kralından.Siz benden swift isteseniz ben zaten veririm,party teklif edip,ikiyüzlülük yapmanıza gerek yok.

Abyysde karşı ırktan olanlara saldırıp durmadan pk yapan dallamalar,yiyosa gitsenize lan CZ ye çok güşlüsünüz madem pk yapmak da hoşunuza gidiyo,sıkıyo ama demi CZ.Kolay tabi abyssde mainfloorda noob kesmek.Lamerın Allahısınız lam.Ben noobsam noobluk geçici,ama lamerlık maalesef baki.

Neyse uzun bir ilk yazı oldu...

Haa unutmadan crystal helmet +1 mage için kaça giderdi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Umudunu yitirme... 200 goblin basıp sadece bir Fp goblin düşüren arklarım var... Ve eklim ne sen ne ilksin nede son olucaksın... armorun fiyatı taş çatlasa 100 k. Eğer para yerine lvl kassan şuan emin ol elinde daha güzel bi silah ve daha güzel amorlar olurdu. bak bunda garanti veriyorum sana... Benim para kasan her arkadşm ne lvl alabildi nede elle tutulabilir bir item yada para... Sana tek tavsiyem direk lvl kas...

[Bu mesaj SteelBB tarafından 23 Şubat 2005 12:27 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Çok iyi ya. Helal olsun valla. Arada argo laflar var ama öyle güzel yazmışsınki insana batmıyor :D

Ellerine sağlık, hikaye gibi okudum valla :lol:[signature][hline]İnsanın fikri neyse, zikride odur.

[Bu mesaj fatihkaraca tarafından zırt pırt değiştirilmiştir. Sonunda yalama olmuştur. Dikiş tutmamaktadır]
Sosyal ağlarda paylaş

cidden çok güzel yazmışsın usta ya cidden çok beğendim, bu arada fatih in imzasınada bayılıyorum her gördüümde gülüyorum, birde para kasmaktan bişey olmaz diyen steel arkadaşım ben 12 saatlik goblin de para kasma maceramın sonunda elime geçeni söyliyim , plate goblin set, 1 adet iron x bow +1, ve bir tane abyss gem(para üstü artmıştıda :) , ve ondan çıkan warrior chitin gauntlet .... :)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
fatihkaraca, 23 Şubat 2005 13:30 tarihinde demiş ki:
Çok iyi ya. Helal olsun valla. Arada argo laflar var ama öyle güzel yazmışsınki insana batmıyor :D

Ellerine sağlık, hikaye gibi okudum valla :lol:

+1 :)
gecmi$imi hatirlattin bana :)
off len off :D[signature][hline]Name: Jander_SunStar
Server: Diez
Race: Karus
Job: Elemental Lord / Paper Mage
Level: 6x
Np: 1xxxx
Clan: LifeStoned
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hexxhexaben, 23 Şubat 2005 13:45 tarihinde demiş ki:
cidden çok güzel yazmışsın usta ya cidden çok beğendim, bu arada fatih in imzasınada bayılıyorum her gördüümde gülüyorum, birde para kasmaktan bişey olmaz diyen steel arkadaşım ben 12 saatlik goblin de para kasma maceramın sonunda elime geçeni söyliyim , plate goblin set, 1 adet iron x bow +1, ve bir tane abyss gem(para üstü artmıştıda :) , ve ondan çıkan warrior chitin gauntlet .... :)

Herşeyin yeri ve zmanı var bence...[signature][hline] "Bu Sabah Bir Umut Var içimde... Nasıl Olsa Geri Gelirisin Diye. Her Şey Yerli Yerinde Yine... Bu Sabahların Bir Anlamı Olmalı...."

Sosyal ağlarda paylaş

muazzam yazmışsın birader duygularıma tercüman oldun resmen ahahah
sen yine yırttın galiba bu kumar işindende ben kasıp kasıp hala yatırıyorum parayı 1 kere iron çıktı yine çıkar ümidiyle

bu arada crystal helmet 50 k fln galiba ama bayaa düştü onların piyasası 30 a satan gördüm dün. ögh geliyo tabii millete lvl 40 tan sonra eslantta her yaratıktan çıkınca.[signature][hline]Don't throw rocks if u r living in a house glass
Sosyal ağlarda paylaş

ayrica yalniz degilsin, bak bugun tum servetimi dokerek yakla$ik 45 adet abyss kirdim. moradon'da ko$turarak etrafa 7m sacan bendim :D

2 chitin pads (warrior)
1 chitin helmet (rogue)
5 NUS
1 crystal pants
1 crystal gaunlet
2 fp gaunlet (priest)
1 fp boots (warrior)
geri kalani cake, pots felan.[signature][hline]Nick: Druenler
Level: 4X
Clan: ::SuperNoVa::
Server: Diez
Sosyal ağlarda paylaş