Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

yaklaşık 2 yıldır bu çizgi filmle ilgili bilgi arıyorum

Zed

Öne çıkan mesajlar

ya çoook eskiden trt'de "Kayıp Dünyalar" diye bi çizgi film vardı, ve hayatım boyunca seyrettiğim en süper çizgi filmdi. simpsons, southpark, tom&jerry falan halt etmiş. süper bi de müziği vardı. yo hatta iki ayrı müziği vardı, biri iyilerin, biri kötülerin. sanırsam uzay gemilerinin, psişik güçlerin olduğu fanastik bi dünyada 4 ya da 5 kişilik kahraman grubumuz bi şekilde ayrı düştükleri dünyalarını arıyolardı, peşlerinde birileri vardı falan. ve iyilerin müziği abartı güzeldi ya. bu müziği ilk duyduğumdan beri hiç unutmadım ve hala arıyorum. sadece müziği deil, çizgi filmle ilgili herşeyi arıyorum. biliyorumki çizgi filmi görünce "amaaan bumuymuş beğendiğim şey" falan diycem ama olsun. resmen kafayı yedim bulcam diye. lütfen bileniniz hatırlayanınız varsa söylesin ya. internette aratçam, orjinal ismini bilmiyorum. kimbilir adı neydi de ne çevirdiler hem. offf. hadi yaw, yani bulamasanız bile hatırlayan varsa bişeyler anlatsın da bari bi iki ufak şey hatırlıyım hakkında. resmen ağlıycam ya. biliyorum size çok saçma gelicek ama bana çok şey ifade ediyo bu. aranızda bi yakını TRT'de çalışan ve benim için arşivde bunun orjinal adını arayacak olan varsa çoook sevinirim ya. bi izleseniz, bana hak verirsiniz. müziği manyak ötesi, kendisi de süper.

çok mu saçmaladım bilmiyorum ama inanın bütün gece onu aradım her tarafta ve kafayı yedim. nolur bulun bunu bana ya...
Sosyal ağlarda paylaş

ya nasıl anlatsamki... hiç hatırlamıyorum nerdeyse. hatırladıklarım şunlar: o bahsettiğim müzik çok yavaş ve hüzünlüydü ve dizi başlarken kahramanlar karanlıkta ufuğa bakarken poz verirlerdi. bi erkek, bi kadın, ikide velet vardı yanlış hatırlamıyosam. sonra kötülerin müziği başlardı. oda çok hareketliydi. şişman kötü adamlar sağa sola zıplarlardı. sanırım kadın kahramanın iki kaşının ortasında bi şey vardı ve özel güçleri vardı sanırım. öyle bişeylerdi. çizgi filmin tarzı japon özentisi amerikan tarzıydı sanırım. yani ince uzun adamlar falan, gözler kocaman deil ama. bacak boyları adamların %75'i falandı. çoook güzeldi ya. bütün dizi bunaltıcı ve efkarlı bi atmosferde geçerdi. ya çok özledim ya...
Sosyal ağlarda paylaş

of ya offf.
bakın size müziğini mırıldanıyım.
ehe.

nıııın nıııın, nırınının nın-nı nın-nın-nın
nıııın nııııın, nırınının nın-nı-nıııııııııııııııııın
nıııııııııııın, nırınının nın-nı nıın nın nın
nııııııııııııın, nırınının nın nın nın nııııııııııııııııııııın

:-)
Sosyal ağlarda paylaş

eğer yanlış hatırlamıyorsam adı Ulyses (yanlış yazmış olabilirim) idi. burda bir grup gezgin uzayda dolanırken tanrılar ile aralarında bir sorun çıkıyor ve lanetleniyorlardı. lanetleri ise tanrıların evreninde çıkışı bulana kadar hapsolmaktı. ama şöyle bir sorunları vardı gemide kaptan ve oğlu ile bir robotu dışında herkes derin bir uykuya dalmıştı. dediğiniz anlı lekeli kadını ise başıboş gezen başka bir uzay gemisinden kız kardeşi ile beraber kurtarıyorlardı. harika bir çizgilimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

yok ortada hiç url falan yok. tek bildiğim ispanyol çizgifilmi olduğu. mp3'ünü indirmeye başladım ama benim bildiğimle hiç alakası yok. :-(
belkide ben herşeyi birbirine karıştırdım, aradığım çizgi film bu belki ama, müzik bu deil.
off. iyice karıştı herşey.
bi tane çizgi film arşiv sitesinde rastladım sadece, ama orda da hiç resim yok, hiç bilgi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ulises 31

FICHA TÉCNICA:

Nombre Original: Uchu Densetsu
Año de Emisión: Japon en 1988
Productora: TMS/DIC
Distribuidora: Osmond Studios Japan
Director: Tadao Nagahama
Continuidad: ??
Diseño de personajes: ??
director de animación: ??
Musica: ??
Animadores: Shingo Araki, Shinji Ito y Noboru Tatsuke

az kaldı .. :-)

[ Bu mesaj Melroth tarafından on 2001-06-15 09:41 tarihinde editlenmiştir. ]
Sosyal ağlarda paylaş

ya kafam allak bullak oldu yaaa.
hem çok sevindim, hemde anlamıyorum!
bu çisgi film o mu deilmi ya???
bunu da çok severdim ben ama sanırım bu deil yaaa.
vallaha kafam çok karıştı.
kusura bakmayın ama ben o aradığım müziği bulmadan ikna olmıycam sanırım...
hay allah.
kesin eminim, o bahsettiğim hızlı müzikte diil bu yaa.
offf. biraz daha arıyım bari..
çok saolun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...