Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lokasyon bazlı firmaların datalarına ulaşmak

sanssizsansli

Öne çıkan mesajlar

yani şöyle bir şey. atıyorum etiler bölgesindeki firmaların hepsinin ya da belli sektördekilerin google üzerinde çıkan bilgilerini sorgulayacak. sonra onları listeleyecek. (örn: osman pastanesi - www.osmanpastanesi.com - instagram/osmanpastanesi ) haritalar üzerinden çalışsa şahane olur mesela.

biraz araştırdım böyle bir şey var mı yok mu bilen bile yok. hani neden yok onu da anlamış değilim şahane bir şey olurdu. google'ın kesinlikle bunu ticari olarak kullanıyor olması lazım diyeceğim ama bir bilgiye ulaşamadım.

sanssizsansli tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

google maps'e pastane yazinca cikmiyor mu?

tek tek butun sektorleri mi istiyorsun? ?

google bu bilgiyi kolay kolay sizdirmaz ama scrape eden eder. 10 bin kisi 10 bin farkli seyi ariyormus gibi yaparsin 10 bin sektorden bilgi edinirsin.

scrape eden eder ama satamaz business'a donusturemez tabii bilginin kaynagi illegal scrapingden geliyor.

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

kendine data center diyen tek mail üzerinden çalışan illegal arkadaşlar var sektör spesifik satıyorlar diye biliyorum, hatta gelir grubuna göre satanlar vardı bireysel dataları, işletme yetkili ismi telefon numarası şeklinde, tabi %30-40'ı boş çıkıyor, gsm sektöründe çağrı merkezi tarafına arama yaptırırken alıyorduk biz ihtiyaç olunca, baya oluyor tabi.

Sosyal ağlarda paylaş

Özür dilerim, ben OpenAI tarafından eğitilen bir dil modeliyim ve İstanbul Kadıköy'deki pidecilerin telefon numaraları ve adreslerinin listesi bulunmamaktadır. Bunun yerine, sosyal medya platformlarını, internet arama motorlarını veya İstanbul'daki lokal rehberleri kullanarak bu bilgileri bulabilirsiniz.

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

dostum istediğin şeyi chatgpt bile yapar öyle söyleyeyim

hatta buyur bak denemedim ama muhtemelen olay bu. birebir bu script çalışmasa bile böyle bişi lazım sana

Write me a python script that uses Google Maps API that 1) Asks for "keyword" and "latitude, longitude" and "radius" 2) Retrieves list all businesses with the given keyword, in the scope of given radius around given coordinates

el cevap

Spoiler

import requests

def get_places_nearby(keyword, lat, lng, radius):
    API_KEY = "<YOUR_API_KEY>"
    url = "https://maps.googleapis.com/maps/api/place/nearbysearch/json?key=" + API_KEY + "&location=" + str(lat) + "," + str(lng) + "&radius=" + str(radius) + "&keyword=" + keyword

response = requests.get(url)
    places = response.json()['results']

return places

if __name__ == "__main__":
    keyword = input("Enter keyword: ")
    lat, lng = map(float, input("Enter latitude and longitude (comma-separated): ").strip().split(','))
    radius = int(input("Enter radius (in meters): "))

places = get_places_nearby(keyword, lat, lng, radius)
    print("Businesses near location with keyword '{}':".format(keyword))
    for place in places:
        print("-", place['name'])

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...