Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Airjet soğutma teknolojisi

Sam

Öne çıkan mesajlar

oo engineering, alırım biraz.

piezoelectric'e baktım da biraz, tırta benziyor ya. o normal fan seviyesinde bi tech.

bu airjet olayı ise havayı büyük şekilde üflemek yerine, minnak minnak üfleyen süper efficient bir sistem üzerine kurulu. titreşip çok küçük havalar iten ufak parçacıklar hem senkronizasyonları hem de dizaynlarıyla genel hava akışını aşırı hızlandırıyor. çünkü oynayan parçalar çok küçük olduğu için aşırı yüksek frekanslarda titreştirebiliyorsun. 

adamın dediğine göre de, normal hava soğutma sistemlerinde hava bariyeri oluşuyor ve hava molekülleri soğutulan yüzey üzerini battaniye gibi kaplayarak teması düşürüyor. airjet ise yüksek hızlı hava molekülleriyle bunu dağıtıp etkinliği %30'lardan %100'e çıkartıyor.

siteleri biraz uyuzmuş, player'ı kontrol edemiyosun ama video videosunun linkini aldım.

ya zaten micro kontroller üzerine kasılan teknolojiler daha etkin çözümler çıkartmamızı sağlıyor. yani eski kafayla şöyle tek bir parça yapalım topluca göndersin yerine, süper minik parçalar yapıp süper koordineli çalıştırarak göndersinler şekli. ssd, cpu vs de böyle çalışıyor da bunu daha fazla alana yaymaktan bahsediyorum. starlink'in uyduları da böyle çalışıyordu data göndermek için, onun da şahane bir mühendislik videosu var tavsiye ederim.

Spoiler

Sosyal ağlarda paylaş

ilk videonun sonunda sorduklarında net cevap vermedi ama umarım meydan larousse ekran kartlarının ve aio'ların yerini alacak şekilde ölçeklenebilir ileride. gerçi benim esas merak ettiğim egzosa kazara dokunsak elimizi yakabilir miyiz lol. bir de ne kadar toza dirençli, aldığı havayı tamamen tozdan yalıtmadan hızlı tıkanabilirmiş hissine kapıldım. donanım jesus'un şakşakladığı kasalarla olmaz gibi, ciddi filtreleme lazım herhalde.

şu devasa, uçak kalkan kasaları küçültebilsek ve susturabilsek kalıcı olarak artık.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Intel evo notebooklara koyacağına göre 1100$ olmayan bir şekilde yapmışlar demek ki.

izledim bunu da ama aynısı değil anladığım çünkü içindeki membran bütün parça halinde oynamıyor gösterdikleri kesitlerde.

yıl sonu kullanan ürünler çıkınca birileri bıçakla keser görürüz.

Iphone11 9 yıllık oyunu çalıştırırken el yakıyordu. termali zorlamadığın sürece sorun yok zaten ilk videoda anlatıyor.

Sam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Sam, 1/20/2023 6:21 PM tarihinde dedi ki:

Since Intel is going to put it in evo notebooks, it means they did it for not $1100.

I watched that too, but it's not the same as I understand it because the membrane inside does not move as a whole piece, in the sections they show.

When the end-of-year products come out, we see someone cut them with a knife.

Iphone11 was burning hands while running 9 years old game. It's okay as long as you don't force the thermal, it already tells in the first video.

snow rider 3d

Yeni bir ürün için yıl sonuna kadar bekleyemem.

• Nasi yani? 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...