Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hasbro OGL'i Değiştirmeye Çalışıyor

axedice

Öne çıkan mesajlar

MTG ya onun büyük kısmı, altın yumurtlayan kaz hasbro için. Ordaki fanları da kızdırmayı başardılar geçen yıllarda yaptıklarıyla ama arena marena baya götürüyorlar hala malı. D&D nispeten ufak kalıyor %10lar falandı yanlış hatırlamıyorsam. Hani paizoya maizoya neden takıyorlar onu da anlaması zor çünkü bu haliyle bile rakiplerinin toplamından büyükler cirolara bakınca.

Sosyal ağlarda paylaş

Hasbro'nun D&D beyondu satın almasından sonra, DnD 1.0'ın komple subscription based bi model olacağına dair herkes hemfikir. Diğer taraftan, ciddi bi coder takımı toplamıslar ve bu model sürdürülebilir olsun diye işi AI Dungeon Master'lar geliştirme yoluna sokmuşlar.  

Sosyal ağlarda paylaş

illa degistirecekler demekki sdf survey fena fikir degil eger feedback dinleyeceklerse ama taslak halini gostersinler bakalim nedir, sirf gostermelik isbirligi yaparlarsa patlar gene.

Ama sen para istiyor basacak bol yeni content/kitap, gayet basit, elinde dev gibi bir duzine farkli dunya, milyon tane karakter var, 1 yerine 5 adv. kitabi cikar 6 ayda tamamdir, boyle yerlerde debelenmeye gerek yok bos bos.

Sosyal ağlarda paylaş

Komple vazgeçtiler bu işten, hatta bir adım ileriye gidip 5.1 SRD'yi de tamamen ücretsiz yaptılar creative commons altına koyarak.

https://www.dndbeyond.com/posts/1439-ogl-1-0a-creative-commons

İptal edilen üyelikler, tüm rakiplerin ORC altında birleşip pazar paylarının iyice düşme ihtimaliyle birleşince etkili olmuş baya. Yalnız şunu da yakalamışlar:

Bu bu altafox capital aynı zamanda hasbronun büyük yatırımcılarından, hatta bi yerde yetkin ve işten anlayan bi yönetim kurulu getirmek için uğraştık ama bu hıyarlara kaldık manasında bi açıklama da yayınlıyorlar. Detaylar şu vidyoda

Klasik mismanagement ve abuse of company resources olayı var, bok gibi şirket yönetip milyor dolar prim yazmışlar kendilerine sonra da bu genius planları bulmuşlar işte. Ha ben bile bu kadar sert tepki çıkacağını düşünmemiştim communityden, bilgisayar oyunlarında olduğu gibi giden 1 fan yerine 10 drone a satar yine paçayı sıyırırlar diye düşünüyordum ama tabletop rpglerin çok daha aktif bi kitlesi varmış onu da görmüş olduk.

Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, axedice dedi ki:

Komple vazgeçtiler bu işten, hatta bir adım ileriye gidip 5.1 SRD'yi de tamamen ücretsiz yaptılar creative commons altına koyarak.

Vazgeçtiler de önceki leakte geri vites yapıp ortalığın yatışmasını bekleyip sonra tekrar geçirmeye çalışacaklar deniyordu. Şu saatten sonra güvenilmez bunlara.

qomMqpG.png

Sosyal ağlarda paylaş

On 28.01.2023 at 13:06, axedice dedi ki:

https://www.dndbeyond.com/posts/1439-ogl-1-0a-creative-commons

İptal edilen üyelikler, tüm rakiplerin ORC altında birleşip pazar paylarının iyice düşme ihtimaliyle birleşince etkili olmuş baya. Yalnız şunu da yakalamışlar:

Bu bu altafox capital aynı zamanda hasbronun büyük yatırımcılarından, hatta bi yerde yetkin ve işten anlayan bi yönetim kurulu getirmek için uğraştık ama bu hıyarlara kaldık manasında bi açıklama da yayınlıyorlar. Detaylar şu vidyoda

Klasik mismanagement ve abuse of company resources olayı var, bok gibi şirket yönetip milyor dolar prim yazmışlar kendilerine sonra da bu genius planları bulmuşlar işte. Ha ben bile bu kadar sert tepki çıkacağını düşünmemiştim communityden, bilgisayar oyunlarında olduğu gibi giden 1 fan yerine 10 drone a satar yine paçayı sıyırırlar diye düşünüyordum ama tabletop rpglerin çok daha aktif bi kitlesi varmış onu da görmüş olduk.

Abi yalan yok şu yöneticilerin nerd tiplerden tokat yemesi bir keyif verdi. Ama bunun altında kalmaz bunlar, inşallah masaüstü oyuncuları bilgisayar oyuncularından daha iyi bir hafızaya sahiptir de bir sonraki hediyeye hemen atlamazlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Masaüstü oyun sistemlerini DM'lere satıyorlar, oyuncular DM ne derse onu oynuyor. Ben böyle gitseydi Pathfinder 2e'ye geçerdim mesela, oyuncular da doğal olarak takip ederdi.

DM'ler azınlık ama asıl onları etkileyen bir şey bu da. Azınlığı kendilerine düşman ettiler, Hasbro bu işin oyuncak gibi çalışmadığını kavrayamadı. D&D Beyond satacağız diyorlar, DM'ler kullanmazsa kime satacaklar? Ben Foundry VTT'de oynatıyorum mesela, aramızda benle oynayanlar da var, anlatsınlar oyuncu için ne kadar iyi olduğunu.

Corporate aleminin en büyük 180'i olmuş olabilir bu ? Bana da keyif vermedi değil. Ancak böyle durumu kurtarabilirlerdi ama.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...