Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

KK gelecek dönem taksitleri vs

xwhiplashx

Öne çıkan mesajlar

@Oce4n

görünmeye devam eder diyorum zaten ben de, ama ödemiyorsun onu lol. 35k harcamışsın, 20k yatırmışsın, ee borç 15k kaldı. ayda 3.5 ödersen 35k (toplamda da 55k) vermiş olursun lan adamlara bu nasıl mantık.

@Fistan 

yok olm öyle bişey, kredi çekersen kredi skorun düşer. yani bilmiyorum 500k limitin vardı da 50k falan çektiysen belki düşmemiştir anca. ya da gidip hemen kontrol etmişsindir, yeni aya geçsin sonra kontrol et skorunu.

Sosyal ağlarda paylaş

geçmişe baktım zaten de miktar etkilememiş olabilir, net bir kredi limitinden de bahsedemiyoruz ki, notta total kredi kartı limitinden başla bişey yok, anca kredi taksitleri gelirinin %50 si kadar olabilir deniliyor maks kredi için, şöyle de bişey var;

”Banka kredileri çekildiği zaman kredi notunun düştüğünü iddaa eden bireyler bankalar tarafından güvensiz olarak değerlendirilen ve daha önce ödeme konularında sıkıntı yaşamış olan bireylerdir.”

yani sıkıntı sizde olabilir dfg

Sosyal ağlarda paylaş

@razzRaziel aslında verdiğin örnek taksite bile girmiyor sanki ikinci ürün bu durumda? direk peşin almış alıyorsun.

şöyle başka hesap yapsak: 

limit 20 bin lira. 20 bin lira hemen yatırdık gittik 40 binlik ürünü taksitlendirdik 10 aya.

ekstrede 2000lik 10 taksit görmemiz lazım.

kartın limitinin ötesindeki alışverişler taksite girmiyor diyebiliriz. peşin almaya dönüyor olay. ama para yatırdık diye eskisi silinmiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

@Fistan 

bu durumda senin skor grafiğinin hep düzenli ödemeyle ve kredi çeksen bile düşmeyen immune haliyle hiç aşağı çizmeden sürekli yukarı çıkmış olması lazım, öyle mi? aynı zamanda da geçen yıllarla ve devam eden düzenli ödemelerinle hep yukarı giderek 1900'a dayanmış olman lazım o zaman.

@Oce4n

olm benim kk 9k cücük gibi. tam olarak dediğin gibi kullanıyorum zaten. gittim macbook aldım mesela geçen sene üstünü yatırdım da. ne kadar fazla verdiysen ilk taksitlerden o kadarını ödemiyorsun. toplamda kaça bölündüyse o ekstrede görünmeye devam ediyor. sonra 2-3 ay sonra hepsini verdim kapattım. sonra normal kullanmaya devam ettim.

Sosyal ağlarda paylaş

@Fistan O bankacıların pek bilgisi yok o zaman ne diyeyim. Toplam limitin çoktur ve az çektiğin zamanlarda fazla hissetmemiş olabilirsin düşüşü. Ya da o krediyi çektikten sonra benzer miktarlarda kart ödemesi, kredi ödemesi fln yapmışsındır. Denk gelmiştir. Tam limitin ne kadarı ne kadar düşürür vs formülü bilmiyorum o açıklanmıyor. Ama düzenli ödeyrn herkesin hep 1900 düz olması gerekirdi zaten orada patlıyor. Düzensiz ödeme dönüşü çok zor olan ve keskin düşüş yapıyor. Limit yüzünden olan ise limit kapanınca direkt düzelen geçici bi durum. Tek kredi mi parçalı borç mu o da etkili vs. 

Bu arada kkb de çalıştım. Mevcuttaki findeks mobil uygulamasını da ben yaptım o dönemde? dediğim gibi tam formul ve katsayıları bilmemekle birlikte etkilediği yüzde yüz. Sallıyorum toplam limitin yüzde 25ine kadar hiç etkilemiyodur sonra etkiliyodur vs gib şeyler olabilir. 

df tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

df in anlattigi gibi isliyor Turkiye de. Limit azaldikca skorda azaliyor. Yanilmiyorsam 1100 ustu her turlu iyi skor olarak geciyo zaten. Limite gore de bu skor daha da artiyor.

Toplam limite etkisi vs ise genelde bankalarin kendi ic risk policelerine gore degisiyo. Bende uzun sure bu katsayi, formuller ve risk policilerini konfigure ettigim icin biliyorum. df ile Voltran olusturabilirmisiz ? 

Dunyada ise kredi skoru dusmuyor kredi karti harcalamarinda. Genelde sabit kaliyor, sonrasinda skor iyiyse Limit hesaplamasi yapiliyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

bloodbane in dediği gibi custom kurallar koymaya üşenmeyen banka 1500 puana vermediği krediyi 1400 puana verebilir. puan düşüşünün nedenine göre. bankalara sadece puan değil detaylı data gidiyor. ama o datayı parse eden yazılımcı kör oluyor. o yüzden düz puana bakmak çoğunun işine geliyordur heralde.

giden datanın bi decleration formatı bile yok. tek bi string gidiyor. ve bi dökümanda şöyle şeyler yazıyor sallıyorum. 1685. karakterden 1860. karaktere kadar olan alan 8 er karakterle eski kredilerin tarihleridir. fazla kalan karakterler 0 ile tamamlanır vs gibi. ama hayvan gibi datayı böyle parse ettiğinizi düşünün. bi arkadaş parse etmişti bunu bir de stored prosedure içinde. şunları json fln yapın artık bi zahmet ? kurumsal hayat kanser eder. 2 senelik kurumsal maceramdan koşarak geri kaçtım?

Sosyal ağlarda paylaş

20 saat önce, df dedi ki:

giden datanın bi decleration formatı bile yok. tek bi string gidiyor. ve bi dökümanda şöyle şeyler yazıyor sallıyorum. 1685. karakterden 1860. karaktere kadar olan alan 8 er karakterle eski kredilerin tarihleridir. fazla kalan karakterler 0 ile tamamlanır vs gibi. ama hayvan gibi datayı böyle parse ettiğinizi düşünün. bi arkadaş parse etmişti bunu bir de stored prosedure içinde. şunları json fln yapın artık bi zahmet ? kurumsal hayat kanser eder. 2 senelik kurumsal maceramdan koşarak geri kaçtım?

abovvvvv ?? bi de bunu db levelda halletmek..

sardalya tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...