Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

VIDEO_MEMORY_MANAGEMENT_INTERNAL Bsod

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

evet yeni sorunuma hoşgeldiniz. Şu ana kadar bu bsod'u sadece adobe premiere'de edit - export vs. yaparken aldım. Onun harici ama oyunlarda nadiren de olsa crash, hard freeze yiyebiliyorum. Bi yerlerde bi enayilik var ama hayırlısı inşallah kart patates değildir.

şimdi yediğim bsod'un dump dosyası linki: https://we.tl/t-rbINKKTt1J

donanım guruları bi bakabilir mi, yaşayacak mı doktor bey? ?

Not: DDU ile driver temizliği yaptım. Hatta temizlikten sonra sanki düzeldi imajı çizdi, 1-2 gün temiz takıldım taa ki şu ana kadar.

Sosyal ağlarda paylaş

SYMBOL_NAME: dxgmms2!VIDMM_WORKER_THREAD::FlushEvictQueue+12a MODULE_NAME: dxgmms2 IMAGE_NAME: dxgmms2.sys IMAGE_VERSION: 10.0.22621.815 STACK_COMMAND: .cxr; .ecxr ; kb BUCKET_ID_FUNC_OFFSET: 12a FAILURE_BUCKET_ID: 0x10e_17_dxgmms2!VIDMM_WORKER_THREAD::FlushEvictQueue OS_VERSION: 10.0.22621.1 BUILDLAB_STR: ni_release OSPLATFORM_TYPE: x64

bi yerde şöyle bişi yazdı, dxgmms2 kısmına takıldım ama, nedir bi fikrim yok. burdan bi çözüm gelene kadar gogullayayım. bios falan bakayım yanlışlıkla overclock mu yaptık naptık anasını satim.

Sosyal ağlarda paylaş

PSU 650 watt.

3060 Ti var ekran kartı.

32 gb ram. 

Psu mu yetmiyo ya acaba? ama yani son 1-2 aydır yaşıyorum bunu.

ram hızını 2933'ten 2800'e düşürdüm şimdi. 3200 yaptığım zamanlarda ciddi mavi ekran alıyodum zaten, 2933 sorunsuz gibiydi de. bakalım inşallah ramdendir abi ekran kartı sıkıntı sdgf

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Şey mümkün mü ama, diyelim sorun ram'lerin OC değerlerinde. ama aldığım mavi ekran GPU memory'siyle ilgili. o onu tetikleyebiliyor mu?

çünkü eskiden 3200 çalışıtırmayı denediğimde aldığım mavi ekranlar hep ram kaynaklı hatalardı. Şu an fix video memory internal geliyor ve sadece Adobe Premiere kullanırken aldım. Oyunlarda mavi ekran gelmedi, anca hard reset gerektiren crashler oldu, böyle renkler falan sapıtıp.

Sosyal ağlarda paylaş

burayı oku  gpu ram hızını değiştirmek için https://www.tomshardware.com/how-to/overclock-graphics-card-gpu 

sistem raminden olması daha mantıklı, özellikle hiç ram voltage arttırılmamasına rağemn ramlerin kendi değerinden fazla hızda çalışıyorsa veya kendi kağıt üzerinde olan hızda olsa bile bazen ram voltage arttırmak gerekebilir stabilte için veya mobo gereken voltajı default ayarlayamıyor ramlere

7 dakika önce, Xenocide dedi ki:

Şey mümkün mü ama, diyelim sorun ram'lerin OC değerlerinde. ama aldığım mavi ekran GPU memory'siyle ilgili. o onu tetikleyebiliyor mu?

çünkü eskiden 3200 çalışıtırmayı denediğimde aldığım mavi ekranlar hep ram kaynaklı hatalardı. Şu an fix video memory internal geliyor ve sadece Adobe Premiere kullanırken aldım. Oyunlarda mavi ekran gelmedi, anca hard reset gerektiren crashler oldu, böyle renkler falan sapıtıp.

gpu ram dolduğundsa sistem rami de kullıyor oyunlar programlar vs, yani mümkün

ben yıllardır 2400mhz ramleri 3200de hem de 2400deki timinglerinden daha iyi değerlerle kullanıyorum asd, ama ağır voltaj artışı gerekti

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

dual kit ram kullanmıyorsun büyük ihtimalle

dual kit değilse aynı marka ile bile üstünde yazan değerlere ulaşamazsın 

https://community.adobe.com/t5/premiere-pro-discussions/bsod-on-export-memory-issue/m-p/8697224

///

3. monitor fln kullanıyorsan yine ram yiyiyor +

adobe Export = Ram'den HDD'e kaydetmek demek

hem GPU hem normal Ram kullanıyor

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2x kite 2x daha ekleyerek 4lediysen xmp profilinde çalışmayabilir, daha dusugunde de düzgün çalışmayabilir. indir az ya da voltaj ver ne bilim. 

gpu ram'i için de afterburner kullanacaksın açar açmaz anlarsın nasıl yapıldığını zaten. 

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

mhz'yi 2800'e düşmem işe yaradı sanırım ya. Premiere açık iken photoshop açtığımda biraz sapıtmaya başlıyodu bilgisayar. Mouse böyle laglı ilerliyodu bi süre, sonra kendine geliyodu falan. yaklaşık 4-5 saattir edit yapıyorum, henüz bi sıkıntı yok. hem photoshop hem premiere açık.

? subhanallah.

2x kite 2x daha ekledim evet. hatta vakti zamanında da 3200 çalıştıramıyorum diye ağlamıştım, ram değerlerini manuel girme yoluna gitmiştik bi testler falan yaparak da, iyice bok etmek üzereydim sonra vazgeçtim o sevdadan. 2800 çalışsın yeter bana. belki bi ara 2x16 kit alırım.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...