Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Chat GPT OpenAI

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Stackoverflow vb sitelerden derleyip getiriyor o yüzden referans aldığı sayfadaki kodları yazan kişiler yanlış yazdıysa yanlış kod geliyor. Bu kadar basit. Api leri de documentation sayfalarından vs alıyor.

Sonuçta google ın gelişmiş versiyonu olarak gelecektir yakında. Sadece sayfaları alt alta sıralamayıp mix edip editleyebilen hali. Bi faydası olacaktır ama kimseyi işinden edemez uzun süre? stackoverflow gibi sitelerdeki yeşil tiklileri vs dikkate aldıkça daha doğru sonuçlar getirecektir. 

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, df dedi ki:

Stackoverflow vb sitelerden derleyip getiriyor o yüzden referans aldığı sayfadaki kodları yazan kişiler yanlış yazdıysa yanlış kod geliyor. Bu kadar basit. Api leri de documentation sayfalarından vs alıyor.

Sonuçta google ın gelişmiş versiyonu olarak gelecektir yakında. Sadece sayfaları alt alta sıralamayıp mix edip editleyebilen hali. Bi faydası olacaktır ama kimseyi işinden edemez uzun süre? stackoverflow gibi sitelerdeki yeşil tiklileri vs dikkate aldıkça daha doğru sonuçlar getirecektir. 

ben böyle olduğunu düşünmüyorum bu arada. tabii ki oradaki cevapları da alıyordur öğrenme sırasında ama o cevapları birebir olarak vermiyor, istediğin şekilde özelleştirebiliyor olduğuna göre daha ileri seviye bir şeyle karşı karşıyayız diye düşünüyorum. so’dan alıp basıyor işte ne var denecek bir şey değil gibi geliyor 

Sosyal ağlarda paylaş

bi öğrenme algoritması var ve google ın aksine birden çok sonucu birleştirip editliyor dedim zaten düz bulup birebir getiriyor demedim. onun gibi sitelerdeki içeriklerle öğrenme yapılıyor ve öğrendiği içeriğin doğru olup olmadığını ayıklayamadıkları sürece de sonuçtan emin olunamayacak. hatalı kodu yapıştırıp bunun neresi yanlış diye açılan yardım başlıklarının tamamı datayı kirletiyor. aynı şekilde ide'lere koyulan function yazan sistemler de github açık kaynak kodlarıyla besleniyor. ama günün sonunda her github içeriğinin doğru olmadığı sürece hatalı sonuçlarda veriyor ve üzerinden editlemen gerekiyor.

sistemin kendisi diğer tüm makine öğrenmesi sistemleri gibi çok iyi zaten ve sana vakit kazandırıyor. ama kalite işi beslenen datada bitiyor. yaygın kullanılan içeriklerde doğruluk oranı yüksek olacaktır muhtemelen. btc doğrulama sistemi gibi yarıdan çoğu doğru oldukça doğrudur.

sonuç olarak uzmanı olduğun alanda içerik hazırlatıp baz oluşturduğunda ve üzerinden geçip düzeltebilecek yetkinlikte olduğunda çok faydalı ama bilmediğim bi alanda bir şey hazırlatıp güvenle kullanayım diyecek seviyeler çok uzak. o yüzdende kimseyi işinden edemez. söylediğim buydu. 

bunun gibi 10 tane machine learning sisteminin playgroundunu kullandım ve 2 saat eğlenip bir daha açmadım. rastgele bir video seç bakalım şansıma ne gelecek dedim. 3 kere peş peşe youtube tan silinmiş video linki yapıştırdı. hala çalışıp çalışmadığını da kontrol etsin biraz aklı varsa ?

Sosyal ağlarda paylaş

-rastgele bir video seç bakalım şansıma ne gelecek

-Maalesef, ben bir dil modeliyim ve size rastgele bir video seçemem. Ancak internetteki birçok farklı video bulabilirsiniz. Örneğin, YouTube gibi bir video paylaşım platformuna giderek "rastgele video" gibi bir arama yaparak farklı videolar bulabilirsiniz. Bu sayede sıkılmanızın önüne geçebilir ve ilginizi çekebilecek farklı videolar keşfedebilirsiniz.

Fistan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Alıntı

bunun gibi 10 tane machine learning sisteminin playgroundunu kullandım ve 2 saat eğlenip bir daha açmadım. rastgele bir video seç bakalım şansıma ne gelecek dedim. 3 kere peş peşe youtube tan silinmiş video linki yapıştırdı. hala çalışıp çalışmadığını da kontrol etsin biraz aklı varsa  

üstad zaten alet üç mesajda bir “ben 2021’e kadar olan dönemdeki bilgileri aldım verilerim güncel olmayabilir” ve “web browse etme yeteneğim yok” diyor. senin youtube’dan random video isteme ihtiyacına yönelik tasarlanmış bir sistem değil bu. chatte muhtemelen o yüzden vermiyor onun cevabını ama playground muhtemelen o kadar refine edilmiş değil sanırım, o yüzden bir şekilde 2021’de var olmuş ve silinmiş videolar getirmiştir. ml botundan random youtube videosu istemenin de mantığı nedir hiç anlamadım yani çok saçma bir test bu neyi kanıtlayacak ki video getirse. hiç bir test senaryosu aklına gelmediyse sevgiline akrostiş şiir falan yazdır ?

tabii ki insanların işini elinden almaktan şu an için evet uzak ancak belirli bir seviyeye kadar olan tasklarda gayet iş gördüğünü tecrübe ettim son birkaç günde. sizin beklentiniz nedir bilmiyorum ama benim günlük hayatta kullanabileceğim bir motor olmuş diyebilirim. sıfır domain expertise in olduğu konularda sorarsan sana çok iyi ama yanlış bir cevabı doğru diye yedirebiliyor ki bu da bence arkaplandaki nlp’nin başarısını gösteriyor. atıyorum yukarıda heapify ile ilgili fonksiyonu al yanlış bile olsa yaz desek bugün benim diyen yazılımcı o kadar temiz wordinge sahip bir yazı çıkarıp bunu ifade edemez (ya da edemeyebilir) üstelik bunu türkçe de yapabiliyor ki türkçesi bir çok türk’ten daha iyidir, de da ayırabiliyor en azından. 

yani bir şey değil oyuncak bu deyip geçmemek lazım diye düşünüyorum, bence tam tersine çok uzun zamandır gördüğüm en büyük şey gpt-3. 

bu arada sanitisation için de chat botunda oylama ve yorum sistemi var, yani gelen cevap işine yaramıyorsa 1) tekrar cevap isteyebiliyorsun 2) yorum yapıp modeli besleyebiliyorsun. tabii yanlışların ayıklanması zaman alacaktır ya da edge caseler hep olacaktır ama bu haliyle bile fazla iyi bence.  

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, reyou dedi ki:

begenmeyen google da spam ve reklam yemeye devam etsin

bi kaç seneye bunlar standart arama motorları olduğunda ve daha efektif reklamlar döşediğinde bunu alıntılarım.

interneti bizden daha iyi kullanıp bilgi çeken sistemler, bize döşeyecekleri reklamlarla da eminim şaşırtacaktır.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
1 saat önce, razzRaziel dedi ki:

direkt kod desteği istiyorsanız https://github.com/features/copilot var aylık $10, ve bu iş için tasarlanmış bi ai. entegrasyonu da direkt ide içinde.

Geçen forumda arattım ama görememiştim. Bunu denemedim ama Microsoft'ta bu konuda epeyi iyi gidiyor ?

Sosyal ağlarda paylaş

Bu cok korkutucu olmus. Hafif sofistike bir sey denedim;

> Python script to iterate through a stream of characters read from a unix TCP socket, write to standard output on kernel process termination signal and print the characters before process termination.

Dogru sonuc verdi. Ondan sonra ufacik bir degisiklik yaptim implementation detail'i acayip sekilde degistirecek;

> Python script to iterate through a stream of characters read from a unix TCP socket, write to standard output on kernel process termination signal and print the characters at once before process termination.

Ve yine dogru sekilde calisacak kodu generate etti. CIZIS KRAYST

zeawee tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

degisken ya, dun docker-compose template icin kullandim, kafasindan variable fln eklemis docker-compose da olmaydan.

Guvenip is yapsan kafayi yersin, ama o variable'larin orda olmamasi gerektigini biliyorsan, tum docker-compose'u yazmak yerine veya aramak yerine o iki uc seyi silip degistirip calistirabilirsin.

Sosyal ağlarda paylaş

Oha muhteşem bişey lan bu. Power BI'da dax code pek bilmediğim için yeni bişey yazarken onu araştır bunu incele çok takılıyordum, kodu çat diye yazıp verdiği gibi bide üstüne neyin nasıl çalıştığını hangi fonksyonları neden kullandığını anlatmış düzgün bi şekilde.

Kod isteyince değil de şunu şunu nasıl yaparım diye sorunca takılıyor daha çok, misal measureların slicer içinde kullanılamayacağı gibi detaylara hakim değil. Ama dümdüz kod yazımı için baya iyi, en kötü fikir vermesi açısından falan.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...