Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kışlık lastik seçim arifesinde olanlar için

paramecium

Öne çıkan mesajlar

51 dakika önce, razzRaziel dedi ki:

iyi de ne kadar süre öyle kar dolu oluyor bulunduğun yer? bana ortaya karışık bir seçim daha mantıklı geliyor. ıslak zemin performansı çok kötüymüş. genelde ülkenin batısı ıslak zemin kış boyu. hele aquaplaning en tırstığım otobanda falan.

ankara'da genelde şehir içi trafiğinde kullanıyorum. lastiğe güvenip de bodos kullanmıyorum ama dikkat etmeye çalışıyorum her türlü. bütçesi de olanlar için petlastan iyisi vardır elbette ama bana en çok lazım olan karlı havalarda performansı yetiyor bana. mart nisan gibi çıkarıyorum zaten. 

Sosyal ağlarda paylaş

marmarada kardan daha çok ıslak yol sorunu daha fazla. petlas ölüm demek şu teste göre.

ama ankara için normal. 2 ay boyunca sürekli kar olan bir şehir..

Bridgestone Blizzak LM005 her iki durum için de en güzel tercihlerden birisi cidden. gideyim de ben de alayım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Kasim basinda Continental almistim, konuyu simdi gordum, neyse ki tahmin ettigim gibi iyi cikmis. Hos gecen sene cok yagis oldu diye kaygan zemin performansini arastirip almistim ama bu sene de kurak gecti baya

Son 1-2 haftadir yagis ve don oldu, onda da karli, buzlu, yagmurlu yollarda bikac sefer uzun mesafe kullandim, hic uzmedi. Yarin sabah buzlu yolda tepeye cikip incem hatta, yokus performansini da gormus olurum. Icim baya rahat ama, bi kez olsun gotu basi ayri oynatmadi arabayi, zaten gidecegim yolda hiz siniri 60km/s shfdg

Onceki lastiklerim crossclimate idi ama karda kista yola cikmaya cekiniyodum resmen

Kojiroh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...