Jump to content
Gzm3840

Aynı evde yaşayan iki kedim 2 saat ayrı kaldılar.

Öne çıkan mesajlar

§ 29 Eki 2022, 19:36

Herkese merhabalar. 3 yaşında dişi bir kedim var. 7 Ay önce ikinci kedimizi sahiplendik. İki kedim birbiriyle gayet iyi anlaşıyordu. Bugün küçük kedimi kısırlaştırmak için veterinere götürdüm. 2 saat kadar ayrı kaldılar. Eve geldiğimizde baygındı. Şimdi kendisine geldi ama büyük kedim onu ilk kez görüyor gibi davranıyor. Onu ilk sahiplendiğim zamandaki gibi ondan kaçıyor yanına gelince tıslıyor. Küçük kedim onu unutmamış tanıyor ama o nasıl unutur 2 saatte? Bunu daha önce yaşayan var mı ve ne yapmalıyım? 

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 29 Eki 2022, 19:49

tekrar tanıştır

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Eki 2022, 07:59

baska kedi getirmis olmayasin veterinerden

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Eki 2022, 08:13
12 saat önce, Gzm3840 dedi ki:

Bunu daha önce yaşayan var mı ve ne yapmalıyım? 

kısırlaştırma sonrası çok görülen bir durum, yazmamışsın ama kısırlaştırılan kedi dişiyse muhtemelen boynunda collar veya üstünde ameliyat sonrası elbise var, hayvan ameliyattan dolayı başka başka kokuyor, haliyle diğer kedi onu tanıyamıyor. (kokuyla tanıyorlar çünkü kediler birbirlerini, birincil duyu koku bizim gibi görme değil)
bir kaç gün ayrı tut, alışacaktır tekrar ilk seferki gibi sürmeyecektir, elbise / koni çıkınca ve hayvandaki veteriner kokuları gidince normale dönecektir.

erkek kediyse daha bile kısa sürer üzerinde bir ekstra olmayacağı için, ayılsın kokusu da gitsin tekrar anlaşırlar.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 30 Eki 2022, 08:14

benim kedilerden biri diğerini sevmiyor ama veterinere gidip gelince ekstra sevmiyor tıslıyor yaklaştırmıyo ama bir gün sonra düzeliyo. orada heralde başka hayvanları görünce fln geriliyo diye düşündüm.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
  • Yeni Oluştur...