Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Aynı evde yaşayan iki kedim 2 saat ayrı kaldılar.

Gzm3840

Öne çıkan mesajlar

Herkese merhabalar. 3 yaşında dişi bir kedim var. 7 Ay önce ikinci kedimizi sahiplendik. İki kedim birbiriyle gayet iyi anlaşıyordu. Bugün küçük kedimi kısırlaştırmak için veterinere götürdüm. 2 saat kadar ayrı kaldılar. Eve geldiğimizde baygındı. Şimdi kendisine geldi ama büyük kedim onu ilk kez görüyor gibi davranıyor. Onu ilk sahiplendiğim zamandaki gibi ondan kaçıyor yanına gelince tıslıyor. Küçük kedim onu unutmamış tanıyor ama o nasıl unutur 2 saatte? Bunu daha önce yaşayan var mı ve ne yapmalıyım? 

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, Gzm3840 dedi ki:

Bunu daha önce yaşayan var mı ve ne yapmalıyım? 

kısırlaştırma sonrası çok görülen bir durum, yazmamışsın ama kısırlaştırılan kedi dişiyse muhtemelen boynunda collar veya üstünde ameliyat sonrası elbise var, hayvan ameliyattan dolayı başka başka kokuyor, haliyle diğer kedi onu tanıyamıyor. (kokuyla tanıyorlar çünkü kediler birbirlerini, birincil duyu koku bizim gibi görme değil)
bir kaç gün ayrı tut, alışacaktır tekrar ilk seferki gibi sürmeyecektir, elbise / koni çıkınca ve hayvandaki veteriner kokuları gidince normale dönecektir.

erkek kediyse daha bile kısa sürer üzerinde bir ekstra olmayacağı için, ayılsın kokusu da gitsin tekrar anlaşırlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...