Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Nvidia RTX 4000 serisi

Oce4n

Öne çıkan mesajlar

aslında ben neden hala heatsinkler böyle komik boyutlara ulaşmışken kasalara cpu ve gpu'dan gelecek borulara bağlanacak tek bir sıvı radyatör çözümlerine geçilmediğini anlamıyorum. ısıyı lokal sağa sola dağıtıp kasadan çıkış fanlarına yüklemek yerine direkt kasadan dışarı üflesin radyatör, tek büyük radyatörde bitsin mesele. boru karmaşası başlıyor tabii ama 5 kilo cpu'dan iyidir gene. high end gpu'ları da soğutucusuz satmaya başlasınlar artık, vram ve gpu'yu örtecek standart soğutucu boyları olsun bağlamak için.

gerçi boyuttan ziyade enerji tüketimi esas mesele. 20 yılda 50 katına çıktılar ama buradan ancak 3-4 katına çıkabilirler. sonrasını zaten duvar prizi bile taşımıyor faturası, küresel ısınması bir yana.

Sosyal ağlarda paylaş

ya şimdi evet iyi performansı var da 4k kullanılmadığı sürece sanki şu an gerek yok ya. 1600$...

3090ti fiyatının 2 katı miktarda neredeyse. verdiği ne? 120fps in üstüne pek de hissedilmeyecek ekstra fps ler.

4k ya geçmeyi uzun süre düşünmüyorum ben zaten hala.  3090ti lar ucuzlar inş biraz daha ondan alırız ? 

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Konuyu az biraz derail edecegim ama basligi gorunce dayanamadim.

Linkteki makineye ryzen 7 5800x + rtx 3080 takip devam edebilir miyim? Anakartin destekledigi en guncel cpu bu galiba? Psu falan yeter mi? Bastan pc toplamak istemiyorum, once bunlari guncelleyip sonra kasa ve ssd guncellemek mantikli geldi. 2700x ciddi bottleneck yapmasa onu bile guncellemeyecegim ilk etapta.

He bir de boyle bir sey yapmak akil kari midir?

deadwoll tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...