Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

oto koltuğu

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

Selam

Doğumdan beri 4 aydır falan bizim yavru için arabada, ana kucağını, kemerle bağlayarak kullanıyoruz ancak yavaştan oto koltuğu araştırmalarına da başladım. 9-18kg mi 9-36 kg mı bakmalı ya da farklı tavsiye var mı? adac testleri güzel veri sunuyor evet ancak her markanın her modelinde veri yok maalesef. cybex, britax römer, kullananlardan artılar, eksiler, tavsiyeler olursa ne güzel olur

Sosyal ağlarda paylaş

Eğer kilolu bir çocuk değilse 9-18 alın bence, baya götürür. Sonra daha stabil bir şeye geçersiniz, zaten kendisi rahatça oturup kalkabiliyor olur.

Adac'ina dikkat ederek almıştık biz ama başka noktalara da dikkat etmek lazım bence. 

Kolayca yana dönebilir olması çocuğu oturtmayi, hatta gerekirse tek elle koymayı sağlıyor. Uyurken koymak/almak veya üzerini değiştirirken falan büyük faydasını gördük. 

Bizimki aşırı terletiyor, varsa kumaşına, havalandirmasina dikkat etmek lazım. Temizlik açısından kumaşı iyi ama sırtı fena terliyor. 

Kumaşı kolay çıkarılabilir ve yıkanabilir olmalı. Kaç kere yıkadık hatırlamıyorum ama bakınca çıkarılıp takıldığı hiç anlaşılmaz mesela, hiç deforme olmadı. 

Arkaya biraz yatabiliyor olması da uzun yolda rahatça uyumasına yardım ediyor. 

Joie bizdekinin markası, modelini hatirlamiyorum ama 0-18 olması lazım. Memnunuz genel olarak

Sosyal ağlarda paylaş

Selam

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-anne-bebek-tasima-maxi-cosi-axissfix-1040413585/detay/

bu benim çocuktan kalan oto koltuğu, arabayı sattığım için fazlalık kaldı, 4ay - 4 yaş şeklinde geçiyor

fiyatta anlaşırız, bursa içi olursa daha iyi olur, başka illere kargo olursa kargoya karışmam, biraz ağız çünkü.

Sosyal ağlarda paylaş

ben cybex sirona s2 aldım ama henüz kullanmaya başlamadık. 360 dönmesi ve ana kucağının direkt buna takılabilmesi baya güvenli ve pratik geldi. pahalı bi model ama işin bitince iyi paraya da satılıyo böyle sağlam modeller. o yüzden depozitolu gibi bakıyorum olaya ?

Sosyal ağlarda paylaş

https://www.trendyol.com/maxi-cosi/rodi-fix-air-protect-adac-li-isofix-li-15-36-kg-cocuk-oto-koltugu-authentic-graphite-p-78339969

biz sunu kullandık,yasları yakın 2 cocuk olunca 2 tane aldık.yaklasık 9 yıl en ufak sorun cıkarmadı,oturak kısmı sırt kısmından ayrılabılıyor ve bu sekılde aracta yerde kaplamıyor(belırlı yas sonrası).Arabaya montesi baya hızlı,sökmek 1 dk falan suruyor,ortadan parcalandıgı ıcın bagaja sıgdırabılıyorduk ıkısını beraber.Kılıfı cıkıyor ve yıkanabılıyor.

Sosyal ağlarda paylaş

On 09.09.2022 at 15:30, df dedi ki:

ben cybex sirona s2 aldım ama henüz kullanmaya başlamadık. 360 dönmesi ve ana kucağının direkt buna takılabilmesi baya güvenli ve pratik geldi. pahalı bi model ama işin bitince iyi paraya da satılıyo böyle sağlam modeller. o yüzden depozitolu gibi bakıyorum olaya ?

sirona z almışım bu arada. s olanda koltuk bazasına sabit. z olan modüler şekilde çıkıp ana kucağı ona takılıyor. sende ana kucağı olduğundan ve yeniden uyumlu versiyonu almayacağın için s ile z sana farketmeyecektir ama ilerde başkaları da okursa karışmasın diye düzelteyim dedim.

@xtasy büyük ihtimalle ?

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 hafta sonra ...

@Archangel_ aynen, aynısı. puşetten sonra buna geçmiştik, hala kullanıyoruz. muhtemelen 18kg olana kadar boydan kaybedip kullanmayı bırakırız ama şimdilik yolu var. sanki 4 yaştan sonra da bir süre kullanabilecek gibi

önceden de yazmıştım, şimdiye kadar çok kez kılıfını söküp yıkadık ve hiç deformasyon vb olmadı ama sırtını çok terletiyor. tek şikayetimiz o

Sosyal ağlarda paylaş

Kulube katılmayanlar yazamıyor çok güzelmiş. İstediğimiz kişiye laf sokabiliriz. Gold senin anan var ya MELEK MELEK. 

Araç koltuğu , bunu öneririm. Acayip rahat ,sağa sola dönmeyen koltuk almayın bence. Bir problem oldu ağladı zırladı döndürüp mudahale edebiliyorsun

https://www.hepsiburada.com/besafe-izi-turn-i-size-0-18-kg-360-donebilen-isofix-li-oto-koltugu-metallic-melange-p-HBV00000OLSQE?magaza=BAYKUŞ POSTASI&&wt_gl=cpc.6809-ABO.shop.camp6458363450adgr79867605560&ds_rl=1294343&gclid=CjwKCAjwqJSaBhBUEiwAg5W9p11VdJN1_VAcaUacVT8UiobuoE4BM6G97chFN-ozDradM-7ftnSlvhoCU4QQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Archangel_ dedi ki:

terletmeyeni yok sanırım, sorduğum herkes aynı şeyi söylüyor, hangi marka kullanırsa kullansın. kılıf/ince bir müslin ile vs de pek fark etmiyor sanırım

müslin koyunca o terliyor, değiştirmesi kolay oluyor ama uzun yola yedek kıyafetsiz çıkmamayı öğreniyorsun bi süre sonra

bu arada arkaya doğru yatıyor olması sağa sola dönmesinden sonra aranması gereken bir özellik, arkaya yatmasının tek dez avantajı diz mesafesini daha çok kullanıyor ve çocuk uzadıkça ön koltuğu da ileri çekmek gerekiyor. koltuk boyun kısmı yükselip boyu uzadıkça kullanılabilir olsa da ayak mesafesi kurtarmamaya başlayınca değiştircez mecbur. arabadan arabaya değişebilecek bi durum tabi

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Masticore dedi ki:

geçenlerde 9-18kg kategorisinde aşağıdaki modelini aldık. (nerdeyse %50 indirim gelmişti bi ara)

https://www.hepsiburada.com/besafe-izi-comfort-x3-isofix-oto-koltugu-9-18-kg-cloud-melange-p-HBV00000U3IVR?magaza=Hepsiburada

şimdilik memnunuz diğer modellere göre daha yüksek.aracın ön koltuğundaki kafalık kısmını da çıkarınca görüş açısı iyice genişliyor. uyurken 2-3 kademe uyku pozisyonuna geçirebiliyorsun. şu güvenlik vs testlerinden geçmiş.

ama dönme muhabbeti yok. dönenler genelde 0kg'dan başlayan modellerde oluyor diye biliyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, yusema dedi ki:

geçenlerde 9-18kg kategorisinde aşağıdaki modelini aldık. (nerdeyse %50 indirim gelmişti bi ara)

https://www.hepsiburada.com/besafe-izi-comfort-x3-isofix-oto-koltugu-9-18-kg-cloud-melange-p-HBV00000U3IVR?magaza=Hepsiburada

şimdilik memnunuz diğer modellere göre daha yüksek.aracın ön koltuğundaki kafalık kısmını da çıkarınca görüş açısı iyice genişliyor. uyurken 2-3 kademe uyku pozisyonuna geçirebiliyorsun. şu güvenlik vs testlerinden geçmiş.

ama dönme muhabbeti yok. dönenler genelde 0kg'dan başlayan modellerde oluyor diye biliyorum.

Evet yok,büyüyünce çok gerek yok zaten.  Ben de bizimkini satıp buna geçsem mi diye düşünüyorum.  15-36'lar yatmıyor fln. bir de  görüş açısı yok cocukların,sıkılıyorlar. 5000tl'ye amazon da var şu an kampanya var.

Masticore tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...