Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yalnız mısınız?

Oce4n

Öne çıkan mesajlar

Ben de blacke yüklenmeye karar verdim.

23 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

insan çekebiliyor musunuz ya? Benim artık insan varlığına bile tahammülüm yok, yaşlandıkça zaten arkadaş kalmıyor. Çocukluk arkadaşlarıma bile yol verdim. Seçilmiş yalnızlık kadar güzeli yok sanırım. 

"Y.rr*k gibi insanım kimse benim depresif tripli halimi çekemiyor o yüzden arkadaşım kalmadı" nın türkçesi seçilmiş yalnızlık mı oldu şimdi? En güzeli bu falan bunlar da büyük yalan. Öyle olsaydı @senko barda adam dövüp 3 yıldır kimseye anlatmadığı yılbaşı hikayeleri yaşamazdı. Değil mi selçük?

Sosyal ağlarda paylaş

23 dakika önce, senko dedi ki:

akademi sosyal bir yer degil mi ya?

Labi olan alanlarda belli bir sosyallik oluyor ya da iste siyaset, sosyoloji gibi semineri, sahaya inmesi bol bolumlerde insanlar bir araya geliyor. Bazi bolumler digerlerine kiyasla daha sosyal.

Ote yandan ne kdar bir araya gelseler de insanlarin okumasi, bir seyleri ogrenmeye calismasi, deney/arastirma yapmasi, yazi yazmasi falan gerekiyor ki hayatimizin cogunu bunlar olusturuyor ve yalniz aktiviteler. Bir de mesai saatleri cogunlukla yeterli olmadigindan is harici de bu yalniz aktiviteler devam edebiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Biz toplum olarak genel olarak toksik ilişkiler kuruyoruz. Özellikle çocukluk arkadaşları falan varsa bizim toplumda kimsenin kimseye sınır koyduğu, yaşantısına saygı gösterdiği yok. Evde oturursun, olm mal mısın depresyonda mısın hadi çıkalım derler. Ben şu saatten sonra sosyal böcek olamam, haftanın 3-4 günü evde yalnızlık iyi bir şey. Bilmiyorum benim işim çok sosyal belki de bu yüzden insanlardan uzak durmayı tercih ediyorum. Hayır sosyal çevren geniş olup, 50-60 tane arkadaşı nasıl idare edebiliyorsunuz? Bu kadar insan ile iletişim kurabilecek, bağ koparmayacak kadar zaman ve enerji nasıl bulunuyor?

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

Biz toplum olarak genel olarak toksik ilişkiler kuruyoruz. Özellikle çocukluk arkadaşları falan varsa bizim toplumda kimsenin kimseye sınır koyduğu, yaşantısına saygı gösterdiği yok. Evde oturursun, olm mal mısın depresyonda mısın hadi çıkalım derler. Ben şu saatten sonra sosyal böcek olamam, haftanın 3-4 günü evde yalnızlık iyi bir şey. Bilmiyorum benim işim çok sosyal belki de bu yüzden insanlardan uzak durmayı tercih ediyorum. Hayır sosyal çevren geniş olup, 50-60 tane arkadaşı nasıl idare edebiliyorsunuz? Bu kadar insan ile iletişim kurabilecek, bağ koparmayacak kadar zaman ve enerji nasıl bulunuyor?

seviyeyi kendin ayarlayacaksın öyle genelde toksik ilişkiler kuruluyor diye genellemeyle kurtulamazsın asd. cocukluk arkadaşı da olsa sınırını belirlersin, mesela olm mal mısın diyen adam sana mal mısın diyene kadar neredeydin :d evde vakit geçirmek güzel3-4 gün 7 gün 15 gün hiç farketmez, yalnızlıkla pek alakalı değil, evde de sosyalleşilir, çıkmak zorunda değilsin ki, baskasının baskısıyla çıkıyorsan hiç çıkma zaten, hayır demeyi de bilmeli

Sosyal ağlarda paylaş

evet sınır çizmek önemli ben zaten bu yüzden epey insan kaybettim. Genel olarak da yaşla ilgisi olduğunu düşünüyorum işte. Yaşlandıkça sınır çizmenin, ne isteyip, istemediğinin farkına daha da varıyorsun. 30'lardan sonra bu iyice oturuyor sonra zaten o sınırların varlığını önceden bilmeyen insanlar bir anda bu da soğudu triplerine giriyor.  Sen de ee uğraşmam bu saatten sonra kim ne düşünürse düşünsün oluyorsun. Yani benim durumum böyleydi, sağlıklı yetişkin olma iddiam yok tabii. 3-5 samimi arkadaşım ile görüşmek haftada 1-2 dışarıya çıkmak bana yetiyor fazlası ile. Bunun normali nedir bilemem. Ama toplum olarak toksik ilişkiler kurduğumuz bence bir gerçek ?

Sosyal ağlarda paylaş

Valla sosyalleşmeyi severim ama kimseye de mal mısın diyecek kadar patavatsız değilim. Ne kadarda samimi de olsan bu şekilde hakaret etmek kişinin kendisine yakışmaz. Genelde bu söylemlerde olan sert çıkışlar yapan arkadaşlarda var maalesef. Ama kendi istediğinde sosyalleşip kendi istediğinde evde kalmak isteyen soyutlayan bir karakterler. Sen çıkasım yok dediğinde de bu şekilde sana baskı kuran tipler bunun gibiler de oluyor genelde

İnsan kendi sınırlarını çizerken başkasının sınırlarına da saygı duyabiliyorsa zaten ilişkiler devam ediyor yoksa herkes kendi yoluna 

Sosyal ağlarda paylaş

24 dakika önce, bLackcha0s dedi ki:

evet sınır çizmek önemli ben zaten bu yüzden epey insan kaybettim. Genel olarak da yaşla ilgisi olduğunu düşünüyorum işte. Yaşlandıkça sınır çizmenin, ne isteyip, istemediğinin farkına daha da varıyorsun. 30'lardan sonra bu iyice oturuyor sonra zaten o sınırların varlığını önceden bilmeyen insanlar bir anda bu da soğudu triplerine giriyor.  Sen de ee uğraşmam bu saatten sonra kim ne düşünürse düşünsün oluyorsun. Yani benim durumum böyleydi, sağlıklı yetişkin olma iddiam yok tabii. 3-5 samimi arkadaşım ile görüşmek haftada 1-2 dışarıya çıkmak bana yetiyor fazlası ile. Bunun normali nedir bilemem. Ama toplum olarak toksik ilişkiler kurduğumuz bence bir gerçek ?

abi bunlar nasıl genellemeler ya. bir iki tane arkadaşınla yaşadığın sorun üzerinden bu kadar geniş toplumsal sosyolojik çıkarımlar yapmak çok komik bence.

bir de abi senin forumdaki son 5 yıllık postlarından bir kolaj yapsak sepya color correctionlu kederli deneysel fransız filmi falan çıkar. belki de biraz sorun sendedir toplumda değil.

Black-ice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 10 ay sonra ...

gerçekten yalnızsanız seçtiğinizden değil cidden problemli olduğunuzdandır. Sağlıklı birey yalnız olmaz. Yalnızlıktan kastım salt yalnızlık. Tabii ki herkesin aile, eş, iş, arkadaşlık ilişikiler iyi gitmeyebilir ama salt yalnız olmak da kişinin kendisiyle ilgili bir problemdir.

30'undan sonra insanın çevresinde zaten yakın olduğu 4-5 kişi kalıyor, çalışıyorsanız zaten zaman da bulamıyorsunuz 

• Like 2
Sosyal ağlarda paylaş

Ya yalnız derken ıssız adada yaşayın demiyorum 🙂 ama sosyalleşme diye kasmaya gerek yok

bu devirde sosyal medya bumble şu bu derken tam tersi insan yalnız kalamıyor bence, daha da kötüsü ilişkiler çok hızlı gerçek bir bağ kurmak zorlaşıyor, ben de bundan şikayetçiyim. 13-14 yaş arkadaşlıklarını özlüyorum 3-4 kişi tüm gün gece h.sonu beraber hep aynı şeyleri yapmayı. Ama geri dönüşü yok tabi yapacak bişey yok yaş da ilerledikçe.

• Like 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...