Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çadır ve fiyatları

Bone

Öne çıkan mesajlar

"söylesenize kaç para ulan bir çadır"

çadır konusunda hiçbir bilgim veya fikrim olmadığı için burada işin uzmanı vardır umuduyla konu açıyorum. 

en ufak bir rüzgarda uçmayacak, daracık içinde klostrofobi yaşatmayacak, kurulumu veya katlanması çok zor olmayan bir şey arıyorum. Hepsiburada'ya baktığımda 350 TL'ya da çadır var, 3500 TL'ya da var, 35000 TL'ye de. ama oradan almaya güvenemiyorum, resimde güzel gözüküp sipariş verip sonra eve taklit çakma bir şey de gelebilir.

çadırlarda popülerleşmiş markalar (Manfrotto, Lowepro, Samsonite, Victorinox, Duracell vs gibi) var mı? ya da bu tip çadırları alabileceğimiz Outdoor mağazaları?

tabii bir de uyku tulumu meselesi var, onu da dahil edebiliriz buraya.

Sosyal ağlarda paylaş

https://www.decathlon.com.tr/p/kamp-cadiri-3-kisilik-2-seconds-fresh-black/_/R-p-142651?mc=8357353

kurulması otomatik zaten klipsleri açıyorsun 2 saniyede çadır hazır, katlaması karışık biraz videosunu izleyerek yaparsın ama birkaç kere toplayınca sonrakileri 10 saniyede ezbere yapıyorsun. dışı beyaz içi siyah olması çok başarılı, beyaz güneşi yansıtıyor, içerisi sabah bile tamamen karanlık kalıyor. 

uyku tulumu derken mat dedin sanırım ben hiçbirinde rahat edemiyorum açıkçası. decathlon'da şişme yatak ve pompa var gayet rahat, ona bakabilirsin. tulum dediysen de husky'ler gayet iyi, olabildiğince kalın alırsan iyi olur çok sıcak olursa fermuarı kapatmadan üzerine serebiliyorsun yorgan gibi.

Sosyal ağlarda paylaş

Decathlonda quechua mi ne oyle bi marka var, bende onun 2 kisilik otomatik kurulumlusundan var. Alali yilllar oldu, en az 6-7 kere kullanmismdir, hala sorun yasamadim. Ama cadir dedigin ruzgarda ucmaz zaten, civiyle cakiyosun, icine de eaya koydugun icin, oyle ruzgad cikti aldi gittisi olmaz fjsks fiyat farklarini genelde boyutu, su gecirmezlik vs gibi ekstra ozellikleri, hava delikleri, kapisinin fileli fermuarinin olmasi falan gibi şeyler değistiriyor. Ama ustte yazdigi gibi, istedigin kadar konforlu cadir al, sabah 6-7de ggunes vuran yere kurarsan bacccciyiske diye uyaniyosun, ona dikkat etmek lazim.

Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Laorx dedi ki:

Önemli olan gölge ve serin bı yer bulmak, çadır pismaslik değildir 

Belli bi yaştan sonra, özellikle yanlış mevsimde pişmanlık olur ?

Bana kalırsa yazlık çadır çin pahalıya gerek yok. 3 kuruşluk bim çadırlarıyla festival festival yıllarca gezdik. Çadırın içine kalın mat ya da şişme yatak alırsan rahat ettirir. Tabi gölgeye kurmak falan önemli. Kış kampı içinse uyku tulumu çadırdan daha önemli. Aynı dandik bim çadırıyla aralık ayında Bolu'da kamp yaptık ama uyku tulumlarımız çok sağlamdı.

aktiftablet tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Vardır bir sebebi 2-3-4-5 mevsim diye çadır çıkarmışlar. Isıtma değildir zaten amaç ısıyı muhafaza etmektir. Yalıtımı falan iyidir.  Binalara yalıtım yapılınca ısınma giderlerinin azalması mantığı...Merak edip baktım mesela 4 mevsim çadır kış şartları içinde önerilmiyor ona 5 mevsim çadır. Zaten uyku tulumu alacak aynı şekilde onlarda da var hava şartlarına göre modeller.

Sosyal ağlarda paylaş

husky'nin yan sanayisi var trde, makalu'ydu galiba adı. o daha ucuzdur husky'den. Ben naturehike söyledim çinden, sağolsunlar kargoya da 5 euroluk fatura koymuşlar, gümrüğe de takılmadı. memnunum, iki kişilik çadır 1.5 kilo civarı, gezerken çile olmuyo. iç tente full file, sıcak memleketlerde üst tenteyi takmıyorum bile mis gibi yıldızların altında cibinlikle yatıyorum

Sosyal ağlarda paylaş

20 dakika önce, Narstil dedi ki:

Vardır bir sebebi 2-3-4-5 mevsim diye çadır çıkarmışlar. Isıtma değildir zaten amaç ısıyı muhafaza etmektir. Yalıtımı falan iyidir.  Binalara yalıtım yapılınca ısınma giderlerinin azalması mantığı...Merak edip baktım mesela 4 mevsim çadır kış şartları içinde önerilmiyor ona 5 mevsim çadır. Zaten uyku tulumu alacak aynı şekilde onlarda da var hava şartlarına göre modeller.

yok, fırtınaya kara yağmura dayanıklılık o mevsimler hep. kışın mat ve uyku tulumu en önemlisi, çadır olarak kışları tırmanışa çıkıyosan kışlık bi biwak alırsın, yazları için 5 mevsim çadır almak gereksiz lüks eğer hardcore alpinist değilsen

Sosyal ağlarda paylaş

hepsiburada'dan bir çadır aldım. diğer sitelerde fiyatı 2600 civarı orada 700dü. marka model aynı gözüküyor. kargodan bambaşka bir markanın buna benzer modeli çıktı iade ettim. 

bir de bu ara tüm ormanlara giriş çıkış yasak diye biliyorum. yangın nedeniyle. o yüzden onu da araştırmak lazım çadır elde kalmamak lazım. araç üstü çadır yapıyorlar en iyisi ankara ostim'de brother camp sanırım. o da euro hesabı en ucuzu 30k civarıydı. 

Sosyal ağlarda paylaş

dekatlonun sorunu minicik havalandırma cebine sizi mahkum etmesi. naturehike cloud up 2 var bende, inanılmaz rahat. bundan önce de husky'nin muadili makalu vardı, aynı fabrikadan çıkma yan sanayi, karaköyde atlas outdoor'dan almıştım. o da buna benzerdi baya güzeldi ama eski sevgilide kaldı, geri istemedim.

Demem o ki yaz için alacaksanız içinin böyle komple file olması inanılmaz güzel bir lüks, çadırı bir çileden bir keyife, bir cibinliğe çeviriyo sıcak bir yaz gecesinde. yattığınız yerden meteor yağmuru izliyorsunuz uyuyakalmak için. dekatlondakilerin hepsinde avuç kadar bi file var, uyuyabilmek için ya öküz gibi yorulman ya domuz gibi içmen gerekiyo ki sızabilesin...

spacer.png

Sosyal ağlarda paylaş

Bende bundan var, biraz küçük ama kurması kaldırması inanılmaz kolay. Arkadaşların paylaştığı halka şeklindeki çadırları kurmak kolay da tekrar o poşete sığdırmak için 3 kişi çile çekmek lazım o yüzden onları sevmedim.

https://www.decathlon.com.tr/p/2-kisilik-cadir-2-seconds-easy-fresh-black/_/R-p-308355?mc=8553541

Sosyal ağlarda paylaş

29 dakika önce, ahmedinejad dedi ki:

@Drallüst örtüsü var mı bunun yoksa yağmur geçirmez mi içeri

+üst örtüsü de var tabi, çift kat. üst örtüyü takınca rüzgardan yağmurdan koruyo, fırtınada vb denemedim henüz. makalu'yla sağlam yağmur yemiştim, eğer iyi gerersen içeriye geçirmiyo, iyi germezsen iki tente birbirine yapışırsa biraz nemlendiriyo içeriyi. rüzgarda fırtınada suratıma yapıştı kalktı poller yine de sağlamdı

tabi ben bu naturehike'ı aldığımda 128 dolardı, şimdi uçmuş fiyatı Cloud UP2 20D gray updated versiyonunun

Drall tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

na böyle

Spoiler

spacer.png

ha bu arada makalu bizam'da şimdi hatırladım 1 2 sene içinde bi problem yaşamıştık, fermuar tam kapanmamaya başlamıştı. terzilere sorarken yüzlerce fiyat çekti tamir için çoğu, sonra eminönüde bi terzi abi baktı genç çiftimiz fakir, kargaburunla fermuarın iki yanına birer kıstırık attı, hop diye düzeldi. öyle bir sorun yaşarsanız ulaşın bana, video çeker koyarım nasıl yaptığını skdlfjg

lakin makalu bizam ağır, iki kişiliği her şeyiyle 3 kilo var, naturehike yarısı onun. likya falan yapılacaksa akıllarda bulunmasında fayda var, o bibuçuk kilo fazlalık 10.kmden sonra 15 kilo oluyo

Drall tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...