Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İki tane yavru kedi aldim yardım

mk148a

Öne çıkan mesajlar

spacer.pngMerhaba arkadaşlar sokaktan iki yavru sahiplendim veterinere götürdüm 4gun oldu, maması kumu var ve parazit temizliği yapıldı. İki sorum var ilki bu hayvancıklar 1.5aylik annesi ben almadan bir gün önce ölmüş bunları arada kucağa alıyorum seviyorum elbisemi emiyorlar anne memesi gibi 

Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca birbirlerinide emiyorlar acaba anne özlemi mi çekiyorlar ne yapmamı önerirsiniz?

İkinci olarak bu beyaz olan erkek dişi olan tekir ile sürekli dalasiyorlar. Tekiri ısırıyor boğazından ayağından falan ısırıyor diğeri ciyakliyo, oyun mu oynuyorlar anlamadım. Birde yemek yerken veya olan diğerine yemek yedirmiyor öne geçiyor bu yüzden iki kab koydum. Aralarında 100-150gram fark var küçük olan 460gram diğeri 600grama yaklaştı sıpa. Öte yandan uykuları gelince beraber böyle uyuyorlar valla anlamadım anlaşıyor mular yoksa biri diğerini hep ezcek mi, bu konuda ne yapabilirim 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Veterinere gidiyorsun, biberon ve süt tozu oluyorsun, süt tozu üzerinde hazırlama talimatlarına uyuyorsun, kaç saatte bir besleyeceğini veterinere soruyorsun, önümüzdeki 3 ay, son ay özel bebek kedi maması da vererek besliyorsun. Kap olmaz 1,5 aylık kediye.

Sırtüstü besleme, boğulabilirler. Yüz üstü olacak.

Üzerine atlarlarsa, ısırırlarsa vb. izin veriyorsun, çok sert yaparlarsa sesini biraz yükselterek kızabilirsin ama şiddet uygulama tabii.

Bir de battaniye var bunlara ayrıca, yavrular vücut ısılarını korumakta zorlanırlar.

Sosyal ağlarda paylaş

1 dakika önce, GERGE dedi ki:

Veterinere gidiyorsun, biberon ve süt tozu oluyorsun, süt tozu üzerinde hazırlama talimatlarına uyuyorsun, kaç saatte bir besleyeceğini veterinere soruyorsun, önümüzdeki 3 ay, son ay özel bebek kedi maması da vererek besliyorsun. Kap olmaz 1,5 aylık kediye.

Sırtüstü besleme, boğulabilirler. Yüz üstü olacak.

Üzerine atlarlarsa, ısırırlarsa vb. izin veriyorsun, çok sert yaparlarsa sesini biraz yükselterek kızabilirsin ama şiddet uygulama tabii.

Bir de battaniye var bunlara ayrıca, yavrular vücut ısılarını korumakta zorlanırlar.

Çok teşekkür ederim, ya veteriner yavru için mama al yeterli dedi süt tozu demedi ama gelişimini tamamlayamaz diye korkuyorum gidip tekrar sorayım ben.

Birde etrafta kabloları falan kemiriyorlar sesimi yükseltip hişt diyorum, şimdi Allah korusun elektrik falan çarpar alismasinlar. Bu konuda ne tavsiye edersiniz, hişt falan pek dinlemiyorlar

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Kablo kemirmenin tek yolu ya kalın kablo almak, ya kabloları saklamak. 2 sene sonra filan bırakırlar ama kemirmeyi.

Bebek için normal kuru mama bilemedim ben. 2-2,5 aydan önce sütü kesmemek lazım bence. Ama 1,5 ayda kesen de oluyor. Veteriner daha iyi bilir kedinin durumuna göre.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Çok tatlılar, şunların yan yana duruşuna bak ?

Henüz erken ama ileride sesini yükselttiğin zaman korkmaya başlarlarsa kablo kemirme mevzusunu da rahatlıkla engelleyebilirsin. Şiddet asla çözüm olmaz aksine daha agresif yapar. Benim kız eve ilk geldiği zaman birkaç kere kemirmeye çalıştı ama biraz ses yükseltip kızdığımı anlayınca bıraktı. İnşallah hayır dediğin zaman durma olayını çabuk kaparlar. Oyun konusunda ise GERGE'nin dediği gibi bir süre devam ama bence asla el ve ayaklaklarını oyunun parçası haline getirme çünkü elini ve ayaklarını oyun sanıp öğrenirlerse o şekilde devam ederler. Bence zaten yalnız olmadıkları için oyun açısından birbirlerini epeyi meşgul edecekler, umarım iyi anlaşırlar ?

Sosyal ağlarda paylaş

46 dakika önce, Fistan dedi ki:

6 haftalıktan büyük görünüyor yavrular, aşılarını yaptır, daya yavru kedi mamasını 3 ay sonra terör başlar, kablo kemirmesin diye kemirecekleri oynayacakları güzel oyuncaklar var al at önlerine

Asi için arayacak veteriner tarih belirlemisti..ilk başlarda yas mama veriyordum ama çok pis kokuyordu, şimdi kuru mamaya geçtim alıştılar yiyolar kıtır kıtır?

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, mk148a dedi ki:

ahşıahjgşsjakşg oçlara bak, arkada dünya mama var ama yok illa kafayı daldırcaklar aynı yere. bunlar anne sütü tozu vaktini geçmiş ya. öyle destek falan diye istersen verebilirsin. süt kırığı olcaklar illa ki. ıslak mama verme çok ishal olmasınlar. verceksen de kuru mamayla karıştırıp ver.

Sosyal ağlarda paylaş

pek tatlılarmış, eline ayağına sağlık kurtarmışsın garipleri. ilk kedilerinse zaten çok basit şeylerle bile oynuyor olacaklar şaşıracaksın, buruşturulmuş yazarkasa fişinden yaptığın topakla veya şişe kapağıyla top oynamak, migros poşedine girip çıkmak, tırmanılabilir yerlere tırmanmak vs. ama senle de bağ kursunlar, basit bir kedi oltası al, sen kaçır onlar kovalasın, veya dediğim topu sen alıp alıp at, anlıyorlar bi süre sonra beraber oynadığını ve büyüdüğünde de istiyor abi gel oynayak diye.

nedense yavruyken her kedi 1-2 yaşına kadar fırsat buldukça kablo kemiriyor. bilgisayar tv kritik kablolara "kedi kovucu sprey" sıkıyordum ben, böyle dezenfektan gibi bi kokusu olan spreyler (sakın direkt kediye sıkma, burun ciğer yakar) bir iki koklayıp "mmh kötü kokuyo dişlemem bunu" diye bırakıyor. girmemesini istediğim sakat yerlere sıkıyodum. elinde yoksa sprey limonlu kolonya sıkabilirsin bir süre idare eder.

kardeş de olsa illa biri diğerine üstünlük kuracak, mamayı hep önce o yiyecek, güreşte söz sahibi olacak, arada fazla hırslı "oynayıp" vikletecek vs. onun kaçarı yok. oynarken çizip kanatmıyorlarsa en sonunda birbirlerini yalayıp beraber uyuyolarsa sorun yoktur.

bir de eve gelen kargo vb. kolisinden bi minik sığınak yap, koliyi tekrar bantla birkaç delik aç yanlardan, bütün gün girip çıksınlar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Var. Bizim eski kedilerden biri sürekli indüksiyon'un üzerine çıkıp durmak istiyordu, tehlikeli tabii bu. Kedi ne zaman yeltense bağırıyorduk "hayır" diye. Bir süre yanına bile yaklaşmamaya başladı, "hayır" ne demek onu da öğrendi arada.

Sosyal ağlarda paylaş

28 dakika önce, Marl0_on dedi ki:

haha, sesini yükselttin diye yapmaya karar verdiği şeyden vazgeçen kedi mi varmış ya.

Var tabii ama değişkenlik gösteriyor. Evdeki kedilerden birisi travmalı bi kediydi sahiplenmeden önce, ne kadar düzeldi desek de o ürkekliği hiç atamayacak galiba. Ses tonumdan, şiddetinden direkt anlıyor yapmaması gerektiği bi şey olduğu hatta birçok kelimeyi de anlıyor. Ama öbür ben eşşeğim yavşak kedimin umrunda değiliz fdsfds

Mutfağa girmesi yasak mesela kapıyı açık gördü mü dalıyor, arkasından ne kadar bağırsam da sövsem de hiç fark etmiyor gidiyor camdaki tele atlıyor oradan dışarıdaki kuşlara miyavlıyor fdsf Mutfağa girmeden yakalarsam HAYIR falan diyoruz ve kapıda kafasını öne eğip oturuyor, bakmadığımız anda yine fırr aynı yere koşuyor, bakıyorsak da slow motion da hareket ederse anlamayacağımızı sanıyor galiba böyle yavaş yavaş gitmeye çalışıyor jfkdlsjfkls

Senin minikler de çok tatlıymış, arada girerler birbirlerine çok abartmadıkları sürece hiç karışma, bazen birbirlerini boğacaklar zannediyorum o zaman popolara minik birer şaplak yiyorlar fsd

Sosyal ağlarda paylaş

Mutfağa girmesin diye çok uğraştık kapıyı kapattık , adam tribe girdi. Yemek yemedi su içmedi bir süre saklanıp yattı. Bu sefer tezgaha çıkmasın bari dedik , kimse olmayınca direk tezgaha çıkıp camdan gırlıyor kuşlara. ( Bu arada balkon ve çıkabileceği bir sürü camlı alan var ama beyimiz tezgah seviyor) . Beni görünce patinaj çeke çeke kaçışı bitmedi tabi , hayır dediysem birde evin öbür ucuna kadar gidiyor. 

Tüy olayına traş ettirerek biraz rahat ettim bu arada. Büyüyünce çok tüy dökecekler. 

Sosyal ağlarda paylaş

öyle ekstra tüy sıkıntısı yapacak tiplere benzemiyor (fotoğraf traş sonrası değilse), mevsimsel/dönemsel artışlar olur tabi

ama robot süpürgenin çok faydasını görürsün

bir de traş ettirmek ettirmediğin zamanlarda daha fazla tüy dökmesine sebep olur, onun yerine düzenli taramaya alışsan ve alıştırsan daha çok faydasını görürsün

Sosyal ağlarda paylaş

Bizimki yavru iken alıştı üstüne çıkıp makinaye işkence ediyordu , bir ara üzerine gelmesinden korktu ,  fırçalarına saldırdı . şimdi sallamıyor bile üzerine gelince ayağı ile itiyor  zibidi tabi süpürmekten kaçış yok sadece yardımcı oluyor robot. Sonuçta gezmediği yer yok evde

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...