Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

High End Oyuncu PC'si

RaHannibal

Öne çıkan mesajlar

Karşılaştırma yapmanız açısından ürünlerin sıfır fiyatları güncel hali ile aşağıdaki gibidir ;

M2 SATA SSD : Samsung 970 Evo NVMe 500GB 3400MB-2300MB/s M.2 SSD – 2089 TL
SSD: Samsung QVO 870 1TB 560MB-530MB/s Sata 3 2.5" SSD – 1734 TL
Anakart : MSI MPG Z490 Gaming Plus Soket 1200 DDR4 4800 (OC) PCI-E Gen 4 – 3926 TL
RAM : Corsair Vengeance Rgb Pro 32GB (2X16GB) 3200MHZ Ddr4 Ram – 3824 TL
Kasa : Corsair Icue 220T RGB Temperli Cam Beyaz ATX Mid Tower – 1762 TL
İşlemci : Intel i5 10600k Socket 1200 4.10 Ghz – 4986 TL
Ekran Kartı:  INNO3D Twin X2 Oc RTX3060 12GB 192BIT Gddr6 14.940 TL
PSU: Corsair rm 850w 80 plus gold Full Moduler – 2523 TL
İşlemci Soğutucu : Cooler Master Hyper 212 Spectrum Rainbow RGB 120 mm 690 TL

Monitor: MSI Optix AG32CQ 144 Hz 1 MS Curved Ekran – 6281 TL

Aksesuarlar ;
Klayve : Steelseries 6GV/2 Mekanik Klavye
Mouse : Corsair M55 RGB Pro (eli büyük olanlar için)

Klavye + Mouse 500 TL

İstenirse ek olarak 2. Monitor olarak 23 inch ultra slim AOC IPS Panel veriyorum (1000 TL)

Aksesuarlar hariç, MSI Monitörle beraber ürünlerin sıfır fiyatı şu an 42755 TL yapıyor, (ürünlerin şuanki internet satış fiyatlarıdır farklı sitelerde daha pahalıları mevcut o yüzden en ucuz halleriyle almaya çalıştım) ben bu fiyat üzerinden ürünlerin yıpranma payı ve garanti sürelerini de hesaba katarak %25 indirimli olarak vereceğim. O da 32.000 TL’ye denk geliyor.

Pazarlık fiyatını da düşünerek fiyatı uygun tuttum o yüzden bunun altı bir fiyat teklifini kabul edemem.
Ayrıca bütün parçaları toplu satıyorum buna monitor de dahil lütfen parça parça satış var mı diye sormayın. Laptop'a geçeceğim için monitör benim işime yaramaz o yüzden alacak kişi bunu da düşünsün. Zaten monitörün kalitesini oyuncu arkadaşlar anlayacaktır. Şu an alınabilecek en üst seviye monitörlerden. Sadece açıklamada belirttiğim 2. monitör ve aksesuarları hariç tuttum. Onları isteyen belirtilen fiyatlardan alabilir.

Bilgisayarımı bu bilgisayarın gerçekten hakkını verecek gamer veya yayınca bir kişiye satmayı düşünüyorum. O yüzden acelem yok lütfen al-sat’la uğraşan fiyatı kırıp ucuzdan alıp pahalıya satma amacı olan tüccar arkadaşlar aramasın. Bu bilgisayarı alacak olan kişi zaten ya oyuncu ya da yayıncı olacaktır onlar da zaten bu parçaların değerlerini bilecektir. Lütfen pazarlık teklif etmeyiniz.

Satma nedenime gelince evlendiğimden dolayı artık oyunlara fazla vakit ayıramıyor olmam (günde 1 saatten fazla vakit ayıramıyorum) bunun yerine ortalama bir oyun laptop’ı alıp onla casual oyun oynamaya devam edeceğim.

Ekran Kartı hariç bütün ürünler Vatan Computer’dan aynı gün alınmış olup faturaları ile beraber verilecektir. Garantileri 4 ay daha devam etmektedir. Bütün ürünler 12.10.2020 tarihinde alındı. (Ekran Kartı internet üzerinden alındı onun daha 1 yılı dolmadı ayrı olarak faturası verilecek.)

Ürünü dileyen gamer arkadaşlar evimde gelip test edebilir şehir dışında oturanlara da ücreti gönderildikten sonra kargolayabilirim.

Sosyal ağlarda paylaş

42 dakika önce, RaHannibal dedi ki:

Bilgisayarımı bu bilgisayarın gerçekten hakkını verecek gamer veya yayınca bir kişiye satmayı düşünüyorum. O yüzden acelem yok lütfen al-sat’la uğraşan fiyatı kırıp ucuzdan alıp pahalıya satma amacı olan tüccar arkadaşlar aramasın. Bu bilgisayarı alacak olan kişi zaten ya oyuncu ya da yayıncı olacaktır onlar da zaten bu parçaların değerlerini bilecektir. Lütfen pazarlık teklif etmeyiniz.

Ben almak istiyorum ama hakkını vermiycem. Satmıyorsun sanırım.

Sosyal ağlarda paylaş

Yeni evlenmişsin. Allah bir yastıkta kocatsın. Ofiste yanımda oturan arkadaşım cuma günü (yani 3 gün önce) i7 11700F, 3060ti, 16gb ram 512 ssd'yi (psu, mobo ve cpu cooler ne var bilmiyorum) 20500'e aldı. Hani hunharca baltalamak istemiyorum. Yeni evlenmişsin. O kadar masraf yapmışsındır. 

Sen rakamları bir daha gözden geçir bence.

Sosyal ağlarda paylaş

15 dakika önce, Dark_Soul dedi ki:

yav şu başlığı açmadan önce hiç mi piyasaya bakmadın? 15k'ya nereye 2. el 3060 satıyorsun hem de en dandik modellerinden biri.

Senin kartın dengi sfırı 3060: https://www.hepsiburada.com/pny-rtx3060-12gb-xlr8-gaming-vcg306012dfxppb-gddr6-192bit-hdmi-dp-pcie-16x-v4-0-p-HBCV00002BJLE8

yazıyı yanlış okudun sanırım dostum, orada yazdığım fiyatlar sıfır fiyatları ürünlerin karşılaştırma yapmanız açısından yazdım, 2. el değil yani. Ben zaten %25 indirimli satıyorum toplam fiyat üzerinden. Buna benzer bir sistemi 50k'dan asağı toplayamazsın maalesef stok sorunlarını da düşünürsek. (Monitor dahil)

Senin gönderdiğin linkteki ekran kartı ile benimki arasında baya fark var linki de şuraya bırakayım;

https://www.hepsiburada.com/inno3d-twin-x2-oc-rtx3060-12gb-192bit-gddr6-pci-express-4-0-ekran-karti-pm-HBC00000OR0YM?ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6802-IT.dsa.camp1635354706adgr59854404862&ds_rl=1294343&gclid=CjwKCAjwy_aUBhACEiwA2IHHQEUI_k5-6KbHD9-UpjKjTHc4TeIdHuuU-9ZDApW5zuev3zICPaaoSRoCpCcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Onun haricinde bilgisayarın PSU,ram,işlemci ve anakart gibi parçaları da var sadece ekran kartından oluşmuyor ? Ekran kartı hariç bütün parçalar neredeyse high end. Ortalama bir oyun bilgisayarı ile karşılaştırmanız gülünç oluyor ? Zaten ekran kartı da high end olsa şuanki fiyatından x2 daha fazlaya satmam gerekirdi.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, RaHannibal dedi ki:

yazıyı yanlış okudun sanırım dostum, orada yazdığım fiyatlar sıfır fiyatları ürünlerin karşılaştırma yapmanız açısından yazdım, 2. el değil yani. Ben zaten %25 indirimli satıyorum toplam fiyat üzerinden. Buna benzer bir sistemi 50k'dan asağı toplayamazsın maalesef stok sorunlarını da düşünürsek. (Monitor dahil)

Senin gönderdiğin linkteki ekran kartı ile benimki arasında baya fark var linki de şuraya bırakayım;

https://www.hepsiburada.com/inno3d-twin-x2-oc-rtx3060-12gb-192bit-gddr6-pci-express-4-0-ekran-karti-pm-HBC00000OR0YM?ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6802-IT.dsa.camp1635354706adgr59854404862&ds_rl=1294343&gclid=CjwKCAjwy_aUBhACEiwA2IHHQEUI_k5-6KbHD9-UpjKjTHc4TeIdHuuU-9ZDApW5zuev3zICPaaoSRoCpCcQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Onun haricinde bilgisayarın PSU,ram,işlemci ve anakart gibi parçaları da var sadece ekran kartından oluşmuyor ? Ekran kartı hariç bütün parçalar neredeyse high end. Ortalama bir oyun bilgisayarı ile karşılaştırmanız gülünç oluyor ? Zaten ekran kartı da high end olsa şuanki fiyatından x2 daha fazlaya satmam gerekirdi.

Senin kartla bunun arasında fark yok ikisi de çift fanlı low tier 3060 modeli. 15.000 den %25 düşüp o fiyata 2. el 3060 satabileceğini sanmak hayal. Ekran kartlarında eskisi gibi stok sorunu yok. 11-12k civarında sıfır 3 fanlı 3060ti lar var.

İnternette bulduğun en yüksek fiyatı değil en düşük fiyatı koyman lazım karşılaştırma için ssddsf, o işlemci vatanda bile 4200 küsür, daha uygunu da vardır kesin.

Ayrıca i5 li high end oyuncu pc si olmaz sorry. Balta değil yol gösteriyoruz ?

Dark_Soul tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

attığın linkteki ekran kartı kutusuz yazıyor daha da yorum yazmıyorum ?  

sistem ortada kısaca böyle bir sistemi kaç paraya satmamı bekliyorsunuz acaba kur bu haldayken ?

Monster'ın içinde dandik ekran kartları ve m2 satasız oyuncu laptopları bile 25k'dan başlıyor.

Sen benim attığım parçalara denk bir pc bul (monitor dahil) ben 10 tane alacağım hemen.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...