Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Warhammer 40k: Rogue Trader

Norak

Öne çıkan mesajlar

Rogue Trader sanırım WH40K'nın "adventure" modülü. Bence de güzel seçim olmuş, hem setting iyi hem firma iyi, 2 tane efsane crpgden sonra owlcate güvenimiz tam ?

Benim tahminim space marine olamayacağız background kısıtlarından dolayı ama spacemarine/inquisitor - battlesister falan recruitleyebileceğiz. Gameplay fazla göstermiyorlar ama hala unity kullanıyorlar belli ki, UE dev. arıyorlardı bi ara ama bundan sonraki oyunlarına yetişir anca. Early access sadece pcye var ama aynı WotRdaki gibi TB/RT seçmeli konsola da uygun yaparlar, tutan formülü aynı engine üzerinde değiştirmeye gerek görmezler.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, axedice dedi ki:

Rogue Trader sanırım WH40K'nın "adventure" modülü. Bence de güzel seçim olmuş, hem setting iyi hem firma iyi, 2 tane efsane crpgden sonra owlcate güvenimiz tam ?

Aynen, tabletop RPG'si de var. Tarihi korsanlar gibi işte imparatorluktan onlar adına korsanlık yapma belgesi alıp da imparatorluk himayesinde takılan rogue korsan elemanlar. D&D gibi class çeşitli ırk çeşitli adventure party oluyorlar, öyle space marine gibi kadraja sığmayan ve her şeyi yapan öküz adam değil de daha düz karakterlerle oynanması zevkli bir modül. Çok güzel seçim, bayağı büyük potansiyel var.

Bir benzeri de bunun daha düzenli asker mangası şeklinde giden "Only War" modülü var.

Zamanında oynadıydık Rogue Trader, bayağı keyif aldıydık. Şimdi Only War oynuyoruz tabletop roll20'de.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, axedice dedi ki:

Benim tahminim space marine olamayacağız background kısıtlarından dolayı ama spacemarine/inquisitor - battlesister falan recruitleyebileceğiz.

Eldar corsair, ork pirate falan olsa guzel olur. Cekilmez uzay korsani oynarken inq falan simdi. Onlarin kendi ttrpg leri vardi zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada sistem olarak da aşırı başarılıdır Rogue Trader ve Only War (ortak mekanik zaten). D&D gibi "oo level 15 oldum 200 hp var kafama meteor düşse ölmüyorum" olmuyor. İnsansan insansın, canın belli, bi sıkım. Degree of success ve bonus/penaltı olayını güzel oturtmuşlar, armor dmg reduction veriyor ve bölgesel. Crit hit tabloları başarılı. Backgroundların falan direkt karaktere etkisi var.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...