Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Prey (2022 - Hulu)

Akuma_Blade

Öne çıkan mesajlar

300 yıl önce geçen bir Predator prequel'i dünyada ava çıkan bir Yautja ile bir komançi kabilesinin mücadelesini anlatıyor. Yönetmen Cloverfield Lane'i yönetmişti. Yazar ise daha önce Treadstone'u yazmisti. Oyuncular Kızılderili asıllı isimlerden seçilmiş. Hikaye ise Dark Horse Comics'in 90'lardaki Predator cizgiromanlarini andıran orijinal bir havaya sahip. Denenmeye değer gibi.

Akuma_Blade tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

dizinin fragmanini izledim.

native american kardesimizin yuzune yapilmis partial blackfaceten mi baslayayim, dizinin fragmaninda hic zenci ya da gay kardesimiz olmamasindan mi bilemiyorum.

ustun native american guzellemesi yapan bir yapim daha olmus ozetle!

10 cloverfield lane'de de nerdeyse hic zenci karakter yoktu.

dolayisi ile yonetmenin de irkciliginin ki gereken tepkiyi alacagini, boykota ugrayacagini umuyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

prey ismi, yerli ana karakter ve goklerden gelen bir yabancilik gorunce aklima bir anligina baska bir sey geldiydi. o uzdu biraz ?

hic fena durmuyor. uclu lazerli bir trailer icin uzun suredir dusunmedigim bir sey bu. predator abimiz sportmenlik geregi omuz topunu topla gelene saklarsa, geleneksel avciya gelenekle cevap verirse olur bu is. iyi olan kazansin!

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Spoiler

olm adam uzay gemisiyle geliyor, kıçında başında hayvan gibi tech var. ben sizin bundan sonra tanrınızım, bana tapacaksınız sizi ben yarattım dese yeridir. bi kısmı tech tree'de barutu yeni kasmış, diğerleri zaten daha iron açmamış neyin kavgası lan bu ahah.

daha tavşan yakalayamayan avcı kızımız tam o an gelen fikirle viking tanrısı silahı craftlayıp sonra da süper kas gücüyle milleti sağa sola savuruyor. kesmiyor boz ayıyı havaya kaldırıp bokunu çıkaran, arnold'un çizik atmakta zorlandığı cüsse ile el ense kapışıyor. dağ aslanını tam parçayalacakken düşmeseydi o sahneyi de övecektim bak, orda aslanı deşerdi de işte düşüp save point'te tekrar doğdu. neyse çiçek de çok iyiydi, yapraklarını yedikten 15 sn sonra vücut sıcaklığın ortamla aynı oluyor. final için yaptığı çılgın planla predatorun kendi kafasını uçurmasını sağlaması her ne kadar bolca şans faktörü, mükemmel gözlem ve planlama barındırsa da tam filme layık bir kapanıştı. neyse ki predator maskesinin o exploitini sonraki yüzyıllarda kapamışlar.

de ben beğenemedim ya. beğendiğim tek bir detay vardı, o da kız bataklığa düştükten sonra çamur olayını fake atıp kullanmamaları oldu. akıl kullanılan tek sahne bu olmuş zira.

yani illa bu fanteziye gireceksek şu fan yapımını tercih ederim. en azından müziklerle falan havaya sokuyor.

Sosyal ağlarda paylaş

@razzRaziel

Spoiler

Kız predatorla kaba kuvvete dayalı bir şekilde dövüşmüyor. Darbelerinden kaçıyor. En fazla kaba kuvvet kullandığı yer yaratığın dişini koparması.

Bana en zorlama gelen şey, kızın maskenin teknolojisini anlayıp bir de tam doğru yere yerleştirmesi oldu.

Bu arada filmdeki diğer insanlar da çok cesurdu. Hem kızılderililer hem de beyazlar korkusuzca predatora saldırdılar. "Anam bu nasıl bir şey, cehennemden gelen bir iblis olmalı" diye altlarına sıçarak kaçmalarını beklerdim. Tabii dövüşmek yerine kaçsalar pek eğlenceli olmazdı ama en azından ilk gördüklerinde bir korkma tepkisi verebilirlerdi.

Filmi beğendim. En iyi ikinci predator filmi ki ilk filmle de yarışacak kapasitede aslında. Ama ilk filmi ilk olduğu için ayrı bir yere koymak lazım yine de.

Komutan tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, razzRaziel dedi ki:
  İçeriği gizle

olm adam uzay gemisiyle geliyor, kıçında başında hayvan gibi tech var. ben sizin bundan sonra tanrınızım, bana tapacaksınız sizi ben yarattım dese yeridir. bi kısmı tech tree'de barutu yeni kasmış, diğerleri zaten daha iron açmamış neyin kavgası lan bu ahah.

daha tavşan yakalayamayan avcı kızımız tam o an gelen fikirle viking tanrısı silahı craftlayıp sonra da süper kas gücüyle milleti sağa sola savuruyor. kesmiyor boz ayıyı havaya kaldırıp bokunu çıkaran, arnold'un çizik atmakta zorlandığı cüsse ile el ense kapışıyor. dağ aslanını tam parçayalacakken düşmeseydi o sahneyi de övecektim bak, orda aslanı deşerdi de işte düşüp save point'te tekrar doğdu. neyse çiçek de çok iyiydi, yapraklarını yedikten 15 sn sonra vücut sıcaklığın ortamla aynı oluyor. final için yaptığı çılgın planla predatorun kendi kafasını uçurmasını sağlaması her ne kadar bolca şans faktörü, mükemmel gözlem ve planlama barındırsa da tam filme layık bir kapanıştı. neyse ki predator maskesinin o exploitini sonraki yüzyıllarda kapamışlar.

de ben beğenemedim ya. beğendiğim tek bir detay vardı, o da kız bataklığa düştükten sonra çamur olayını fake atıp kullanmamaları oldu. akıl kullanılan tek sahne bu olmuş zira.

yani illa bu fanteziye gireceksek şu fan yapımını tercih ederim. en azından müziklerle falan havaya sokuyor.

Lol aynen bunlar yuzunden begenmedim, tavsan avlayama ama …

kopek iyiydi

Scalanova tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

ilk film dışında avp spinoffları dahil o kadar dandik ki içinde predator olan her şey o yüzden en iyi 2. film olması zor olmadı ama 5/10 az, ben helalinden bi 7/10 veriyorum. sayılan saçmalıklar 202x filmlerinde olacak, 80 90 sci-fi action kalitesi yok artık bölyle

native setting de sevdiğim bir şey belki o biraz iyi yönde etkilemiş olabilir beni

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...