Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Notepad ++ MAC alternatifi

ShadowFax

Öne çıkan mesajlar

Selam, son 2 yıldır mac kullanıyorum. İşim gereği uygulama log dosyalarıyla çok fazla çalışıyorum.

Windows'tayken tüm logları notepad++ ile okurdum. En çok kullandığım özellikleri;

- Dizinde ya da dosyada ara

- Dizinde ya da dosyada tümünü bul (search result konsolunda sadece ilgili satırları gösterir, kopyalatırdı)

- Find/replace (mesela satır sonlarında LF olan satırları CR LF ile replace eder new lineları geri getirirdim)

- alt, shift ile metin seçer aynı anda tüm satırlara aynı şeyi yazardım

Bunun mac'te bir alternatifini bulamıyorum.

Denediklerim; VSCode, sublime Text

Öneriniz var mı?

Sosyal ağlarda paylaş

Uzun zamandır mac kullanmadım, en son coderunner vardı.

Veya virtual machine üzeri yükleyemiyormusun Notepad++ ?

Veya Wine üzeri çalıştır ? Wine çalışıyor ya, MacOs ta.

https://wiki.winehq.org/Download - aha wine.

Ha bak aklıma geldi Crossover (paralı), Playonmac ( Bedava idi ) ile de yükleyebilirsin Notepad++ 

Quo-Vadis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

11 dakika önce, Quo-Vadis dedi ki:

Uzun zamandır mac kullanmadım, en son coderunner vardı.

Veya virtual machine üzeri yükleyemiyormusun Notepad++ ?

Veya Wine üzeri çalıştır ? Wine çalışıyor ya, MacOs ta.

https://wiki.winehq.org/Download - aha wine.

Ha bak aklıma geldi Crossover (paralı), Playonmac ( Bedava idi ) ile de yükleyebilirsin Notepad++ 

abi notepad ++ icin emülasyona falan gerek var mı napıyorsunuz altı üstü basit bir text editör ? zibilyon tane alternatifi var

paradoksalkedi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, paradoksalkedi dedi ki:

abi notepad ++ icin emülasyona falan gerek var mı napıyorsunuz altı üstü basit bir text editör ? zibilyon tane alternatifi var

Yaw ne bilem adam Notepadı yalamış yutmuş olabilir, gözü kapalı kullanıyordur, Onsuz çalışamıyordur. Format filan attıktan sonra veya yeni makinaya geçince, genelde benim de yüklediğim ilk program Notepad++ oluyor. Alıştım merete, alışkanlıklarımdan kolay vazgeçemiyorum. Ondan şeyettim.

Ama bence wine haleder bu olayı.

Quo-Vadis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 3.05.2022 at 16:38, Quo-Vadis dedi ki:

Yaw ne bilem adam Notepadı yalamış yutmuş olabilir, gözü kapalı kullanıyordur, Onsuz çalışamıyordur. Format filan attıktan sonra veya yeni makinaya geçince, genelde benim de yüklediğim ilk program Notepad++ oluyor. Alıştım merete, alışkanlıklarımdan kolay vazgeçemiyorum. Ondan şeyettim.

Ama bence wine haleder bu olayı.

buraya yazcam yazcam diyip, hep erteledim asdasd

Npp alışkanlık cidden. Üzerine düşününce benim derdim, text editörler değil galiba. 

Windows mac'ten daha kullanışlı galiba ya. Windows'ta 5x hızında çalışıyorsam, Mac'te bu 2x falan.

Benim sorunum galiba OS.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...