Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi parmağınızla sağ tıklıyorsunuz?

Dynun

Mouse  

82 oy

1. 1. Hangi parmak

• Orta parmakla sağ tıklarım, işaret parmağı ile scrollarım
    • orta parmakla scrollarım, yüzük parmağı ile sağ tıklarım

Öne çıkan mesajlar

8 saat önce, Aceace dedi ki:

Evdeki mouse: işaret parmağı ile scrollayıp, orta parmakla sağ tıklıyorum.

Ofisteki mouse: orta parmakla scrollayıp, yüzük parmakla sağ tıklıyorum.

(Ofiste vertical mouse kullanıyorum... O yüzden ev-iş arası parmak alışkanlığım değişiyor.)

marka model var mı benim de bilek ağrıyor çok abanırsam

Sosyal ağlarda paylaş

https://www.trust.com/tr/product/22879-verto-ergonomic-wireless-mouse

Bu var ama önermiyorum. Scrollu kötü, ekstra tuşların yerleşimi kötü, küçük parmak için hiç pay bırakılmamış. Hatta bayaa bayaaa kötü. 

https://www.logitech.com/tr-tr/products/mice/mx-vertical-ergonomic-mouse.910-005448.html

Şunu medyamarkta test ettim. Tam oturuyor elime. Bizzat tasarlayacak olsam bunu tasarlardım. sadece ve sadece bin 500 lira olduğu için test ettiğimle kaldım.

Sosyal ağlarda paylaş

17 saat önce, Aceace dedi ki:

https://www.logitech.com/tr-tr/products/mice/mx-vertical-ergonomic-mouse.910-005448.html

Şunu medyamarkta test ettim. Tam oturuyor elime. Bizzat tasarlayacak olsam bunu tasarlardım. sadece ve sadece bin 500 lira olduğu için test ettiğimle kaldım.

Joystick'ten sonra mouse'a geçerken ve aradan yıllar geçince bu tasarım neden popüler olmamış acaba. İlk bakışta absürd gelse de çok daha mantıklı ve rahat geliyor. Kalem tutar gibi, yumruğu masaya kor gibi, el sıkışır gibi; çok daha doğal bir poz ve rahat hissettiriyor. Kullanımı da daha hızlı ve hassas sanki

Sosyal ağlarda paylaş

18 saat önce, Aceace dedi ki:

bunu bayadır takip ediyorum yine 1k'ya düşerse alıcam. uzun süre kullanımda gerçekten de bileği masaya paralel tutmak ağrı yapıyor çünkü doğal bir duruş değil. hatta bazı günler ağrıyor bilek, ki hastalığı falan var zaten. bu şekilde tutup dinlendiriyodum bazen. 

yani sürekli bunu kullanmak da muhtemelen uzun zaman sonra sıkıntı yaratabilir ama diğer mx master'ımla birlikte geçişli kullanırsam çiçek gibi olacaktır.

Sosyal ağlarda paylaş

Zaten bileği koldan paralel tutmamak lazım, kol dirsekten hafif kırık pozisyonda olursa bilek boşta kalır, tabii dirseği kolçağa dayamak gerekebilir.

Aslında asıl doğal olmayan uzun süreli oturmak. Fakat uzun süreli bilgisayar başında oturunca ağrının bel, boyun, sırtta olması beklenir, bilekte ağrı çok büyük ihtimalle yanlış pozisyondan kaynaklı. Dirsek gergin olmasın, masa alçakta kalmasın, bileğine abanıyor gibi bir pozisyonda olmamalısın yani.

Claw denen tutuş tarzı daha iyi ama ben bu topic'ten de anladım ki azınlık öyle tutuyor. Bileğin boşta kalması daha az yük bindiriyor halbuki.

eldar tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

benim dirsek full masa üzerinde, öyle olmasaydı muhtemelen elim kopup düşmüştü bilekten şimdiye kadar. son 1-2 senede başladı hafif ağrılar. son 4 senedir falan da ağır oturuyorum pc başında. yani evet istediğin şekli al eninde sonunda bi tarafların yamulmaya başlar hep aynı pozisyonda uzun süre durunca. asıl yapmak gereken değişiklik. şöyle güzel bi masa sistemi bulsam aslında istiyorum kolayca hem ayakta hem de oturmaya evirtilebilelen bi sistem.

1 saat önce, tiLi dedi ki:

19 ocakta bi 1500'e çıkmış bi daha da 1000'e inmemiş gibi görünüyor

şubat'ta da düşmüş 2 haftalığına, belki yanlış ürün girilmiştir gerçi belli olmuyor. düştü diye giriyosun diğer mx master'lardan biri çıkıyor görmüştüm bi kere.

bMFTx0q.png

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, eldar dedi ki:

Zaten bileği koldan paralel tutmamak lazım, kol dirsekten hafif kırık pozisyonda olursa bilek boşta kalır, tabii dirseği kolçağa dayamak gerekebilir.

Aslında asıl doğal olmayan uzun süreli oturmak. Fakat uzun süreli bilgisayar başında oturunca ağrının bel, boyun, sırtta olması beklenir, bilekte ağrı çok büyük ihtimalle yanlış pozisyondan kaynaklı. Dirsek gergin olmasın, masa alçakta kalmasın, bileğine abanıyor gibi bir pozisyonda olmamalısın yani.

Claw denen tutuş tarzı daha iyi ama ben bu topic'ten de anladım ki azınlık öyle tutuyor. Bileğin boşta kalması daha az yük bindiriyor halbuki.

overuse'tan tamamen. repetitive strain injury. ben wrist aimerım tamamen

@razzRaziel bu hangi site yav akakçede görünmüyo bu şubat indirimi

tiLi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, Aceace dedi ki:

Diyorum ya... Ofisteki maustan hiç memnun değilim ama sırf dikey olması bile fark yaratıyor.

https://www.amazon.com.tr/Sunydog-Kablosuz-Ergonomik-Bilgisayar-Ayarlanabilir/dp/B09FDYKHBK

Loginin çakması olarak amazonda bunu buldum ama hıyar da çıkabilirmiş gibi geliyor. Güvenemedim.

o şekil olsun da nolursa olsun diyosun sanırım. çin markası delux var bazı mausların çakmasını yapıyor onun vardı galiba aynı şekil

tiLi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...