Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

biraz beyaz yakalı boşu yapalım

Dynun

Öne çıkan mesajlar

Abi çok bunalıp her şeye sinirlenmeye başlayınca napıyoduk?
Bugün sayın CEO'ma bağırdım çok salak bir konudan ötürü. Gereksizdi. Kendisi Çinli. Ne kadarını anladı bilmiyorum.
Kapının önüne koyacak valla.
Çok dolmuşum sanırım. Her nakit dengesi şaştığında gelip sen pahalı hammadde alıyosun ben mal satamıyorum diyip gidiyor tenhada kıstırıcam artık bunaldım valla.

Sosyal ağlarda paylaş

çinliler iş yapması çok zor bi millet abi. huawei'de çalışan arkadaşlarla konuşuyorum, adamlarda her işe yarar görevin bi de çinli eşleniği var. komün halinde geziyorlar. kendi laflarına güven olmuyor sana da güvenmiyorlar. teknikte her türlü dalavere var, support desen rezalet, tek avantajları çok ama çok ucuz olmaları. gerçekten fiyat avantajı olmasa kimse çinlilerle çalışmaya zahmet etmez. hayır cevabını zaten kabul etmiyorlar tam bi biat kültürü var. özetle kültürel olarak çinli şirketlerle çalışırken yes man olmak lazım. olmaz cevabını kabul etmiyor adamlar.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

34 dakika önce, roket adam dedi ki:

çinliler iş yapması çok zor bi millet abi. huawei'de çalışan arkadaşlarla konuşuyorum, adamlarda her işe yarar görevin bi de çinli eşleniği var. komün halinde geziyorlar. kendi laflarına güven olmuyor sana da güvenmiyorlar. teknikte her türlü dalavere var, support desen rezalet, tek avantajları çok ama çok ucuz olmaları. gerçekten fiyat avantajı olmasa kimse çinlilerle çalışmaya zahmet etmez. hayır cevabını zaten kabul etmiyorlar tam bi biat kültürü var. özetle kültürel olarak çinli şirketlerle çalışırken yes man olmak lazım. olmaz cevabını kabul etmiyor adamlar.

voaa her yerde aynı demek ki direkt bizi özetledin

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, roket adam dedi ki:

Benim arkadaş da huaweideydi mutfak lavabosunda balgam atmayın ayağınızı yıkamayın ibareleri vardı fotolarını atmıştı 

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Oce4n dedi ki:

komple tatil yapabilen var mı gerçekten ya? hiç bir sorumluluk bağlantısı olmadan tatile çıkabilen?

İlk 4-5 sene ben yapabiliyordum. Kıymetini bilmemişiz o günlerin. Şimdi nadir olarak şanslıysam ara ara sadece telefonla birkaç soruyla hallederek kurtarabiliyorum.

Yıllık izin günümüz TR standartlarına göre iyi, İK "yılda bir kere herkes kesintisiz 2 hafta tatile çıkacak" şartı koştu. Eskiden çok itiraz etmiştim ama ilk dea 2 hafta tatile çıkınca gördüm ki çok büyük nimetmiş, 1 haftalık tatille dünya kadar fark var arasında. İyi ki yapmışlar.

Rewendor tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Tatile çıkmadan önce deli gibi çalışıp tatile denk gelen işleri önden bitirmeye çalışıyorum. Tatilde illa bakmak gereken bişiler geliyor üstüne. Dönünce de geciken işleri yapmak için daha fazla çalışıyorum. Olan boşa giden 1 hafta iznime oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, Oce4n dedi ki:

komple tatil yapabilen var mı gerçekten ya? hiç bir sorumluluk bağlantısı olmadan tatile çıkabilen?

ben hep uzaktan çalıştığım için genelde iş + tatil beraber götürüyordum hep, sadece arkadaşlardan rica ediyordum beni daha az arayın tatildeyim falan diye.

ilk defa bu sene full disconnected bi yapacaktım, onda da iş teklifi geldi tatildeyken iş görüşmesi yapmak zorunda kaldım. bi de 8-9 saat farkı olan bi yerdeydim gece kafam güzelken avrupada sabah oluyordu iş görüşmesi yapıyordum hshshsh. lanet gitsin. ama gerekli bir şey gerçekten onu anladım. salmak lazım ara ara tamamen.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...