Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Disney+ Türkiye

Harvey

Öne çıkan mesajlar

2 saat önce, Seru dedi ki:

bende 5.1 sesli ne film varsa netflix, disney farketmiyor benim hoparlörler optikten 2.0 stereo şeklinde bağlı. sanki benim hoparlörler 5.1'miş gibi ses geliyor.

Yanlış hatırlamıyorsam Netflix'te ayarını bulduydum ben, ama her yeni bölümde tekrar ayar gerekiyordu, otomatik 5.1'e dönüyordu yeni bir şey başladığında.

26 dakika önce, Oce4n dedi ki:

sene 2022 olmuş bölüm bitip credits çalarken sonraki bölüme geç diye otomatik bir şey yok..

Bu var sanki D+'da da yaw? Vardı diye hatırlıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, Rewendor dedi ki:

Netflix'in de android üzerinden TV uygulamasını sevmiyorum ben.

Anlık geri alma doğru düzgün çalışmıyor, "2 geri 1 ileri" falan zorlaman gerekiyor.

Bazen durdurduğunda 30 dk dururken bazen durdurur durdurmaz kapatıyo izlediğini (toplam belli süre durdurma hakkı veriyor galiba), bi kapıya bak gel tuvalete git gel yaptığında baştan açıyosun.

Bazı dizilerde/filmlerde konuşma sesiyle patlama şu bu sesleri çok abartısız, ya konuşma duyacam diyosun ev patlamada inliyo, ya aman komşular zıpalamasın diyosun adamları duyamıyosun.

Memnun değilim genel olarak Netflix uygulamasından.

Ayrıca yayından kaldırılacak dizileri filmleri uyarma, kendine uygun ayrı listeler oluşturma, kendine reminder atama falan gibi temel şeyler çok eksik.

2 geri  1 ileri bugı sonradan çıktı ve düzelmedi, çok eskiden yoktu.

13 saat önce, PrudenT dedi ki:

şu ses olayını ben de çözemedim ya, 5.1 sistemde de aynı soundbar'da da aynı. 

Android tv appinde internette 5.1 alınıyormuş diye yazıyor ama alamadım, herhangi bir ayar vs de yok. Netflix cayır cayır veriyor.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

5.1 için en iyi stereo çözüm kulaklık takıp Dolby Atmos açmak ya da varsa oyun kulaklıklarının 7.1 ses şeylerini kullanmak. Corsair ile epey iyi performans alıyorum mesela ben.

Hoparlör ile dert ama, Dolby Atmos çalışmıyor, filmi mpv'den izlemediğin için de düzgün downmix ayarları kullanamıyorsun. Netflix ayrıca 2.0 ses ekleyerek çözmüş ama Disney yapmıyor mu?

Sosyal ağlarda paylaş

Netflix'te bir kere seslendirme ve altyazı seçtiğinde tüm dizilerde filmlerde onu uyguluyor.

DisneyPlus'ta göremedim onu. her defa kendisini resetliyor ve Türkçe seslendirmeden Orjinal'e geçiş yapmam gerekiyor.

bir de bu MCU filmleri 4K'dan IMAX Enhanced'a geçti diyorlardı da biz izleyebiliyor muyuz yoksa illa özel televizyon felan mı şart koşuyor?

Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, GERGE dedi ki:

5.1 için en iyi stereo çözüm kulaklık takıp Dolby Atmos açmak ya da varsa oyun kulaklıklarının 7.1 ses şeylerini kullanmak. Corsair ile epey iyi performans alıyorum mesela ben.

Hoparlör ile dert ama, Dolby Atmos çalışmıyor, filmi mpv'den izlemediğin için de düzgün downmix ayarları kullanamıyorsun. Netflix ayrıca 2.0 ses ekleyerek çözmüş ama Disney yapmıyor mu?

Tam tersi abicim, stereo ses veriyor. Ben 5.1 istiyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
On 16.06.2022 at 21:10, Silphatos dedi ki:

bunda debug info shortcut var m video bitrate vs kontrol etmek için?  ctrl+shift+. falan yazmışlar ama çalışmıyor

chrome 1080p çalışıyor mu?

Şimdi HDMI'yi çıkartıp DP taktım bir, 1080p gitti, görüntü kalitesi düştü. Windows App ile kullanıyorum.

Baktım sonra, HDCP cidden monitörlerde DP ile sorunmuş. Bazı monitörlerde sadece HDMI ile destekleniyormuş, bazılarında DP 1.4 gerekiyormuş, DP 1.2 zaten desteklemiyormuş. Benim monitör sadece DP 1.2 destekliyormuş zaten.

Kısaca bir HDMI takıp ve Windows App ile deneyin. Yine de olmuyorsa monitörün desteğine bakmak gerek. Dizüstüyse ama bilmiyorum sorun ne.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...