Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Disney+ Türkiye

Harvey

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Onu denedim ben, YouTube Music net olarak kötü ses kalitesine sahip. Daha önce Tidal, Deezer, Spotify kullandım ve aralarında (Tidal dahil) telefondan TWS'lerle dinlerken herhangi bir ses farkı fark etmedim. Ama YouTube Music bariz kötü. Bende de var kendisi ama kullanmıyorum hiç. Ancak Spotify'da bulamadığım bir albüm olursa açıyorum.

Bir haftadır tekrar anime izliyorum bu arada, Crunchyroll iyi geldi. 55TL değil ama, 45TL. 55TL pakete pek gerek yok, offline izleme veriyor orada ama mobil veri zaten sınırsız. Özlemişim sezon takip etmeyi, sezonu sonuna kadar götürebileceğime emin değilim ama hala.

Sosyal ağlarda paylaş

konu biraz daha kontrol manyakligina, ve dinledigin/izledigin seyin teknik loguna bakmakla ugrasmak isteyip istememekle alakali sanirim.

bir kere maksimum kaliteyse derdin, torrent/usenet vs. den bulabiliyorsun ancak, muzik/film/dizi icin. gecenlerde bir topicte de yazmistim, mesela soyle seyler olabiliyor torrentte, bazi manyaklar su tarz seyler yapiyor;

bi filmde, icinde ingilizce olmayan bir sahne var diyelim 1 dklik, butun local bluray disclerde burasi gömülü ing altyazi, ama italyan cikisli bluraydiscde bu sahnede gömülü altyazi yok, adam gidip sadece bu sahnedeki frameleri cropluyor, US BD'ye yapistiryor, ustune en bitrateli sesi de muxluyor FRA BD'den,  ustune gidip 45 tane retail altyazi buluyor netfliden onlari da koyuyor, best of all worlds oluyor en sonda cikan dosya, ama iste torrent deyince seedboxi (seedbox olmassa elektrik, NAS vs iste) plex pass'i ugrasmasi daha fazla, kolaylik/erisebilirlik vs kalite dengesi var. Bir de bu konunun dayatma meselesi de var, torrentte secenek bol, extras'indan tut baska local BD lere kadar, veya directors cutundan theatrical cuta kadar bir ton secenegin var, netflixte önümüze ne gelirse yiyoruz iste. 

not: netflix, prime, apple music, youtube premium aboneliklerim var

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Silphatos dedi ki:

Mobilde youtube premiumsuz delirirsin, ayrica digiturke para verip youtubea kerizlik demek top kek misin bonec

en azından hizmet veriyor. YouTube gibi paso bir şeyler silip engelleyip uyuzluk yapmıyor.

2 saat önce, Silphatos dedi ki:

Playlistimi youtube musice convertleyip spotifyi abonmanliginkapadim bi de, pek bir farki yok hatta youtubeda vidyasi olan remix vsler ile katalog daha genis

Spotify listelerimi YouTube'a aktarmaya kalksam %20'sini anca tanımlar herhalde.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

@GERGE bi youtubeun veya publisherların upload ettiği gerçek trackler var, bir de youtubea önceden upload edilmişlerden gelenler var, bu gerçek tracklerden denedin di mi? onlar milletin ul ettiklerine göre daha kaliteli gibi ama dediğin gibi en dandik yine de yt musictir herhalde aralarında

valla bende iyi kulak ve kulaklık olmadığı için pek bir şey yaratmadı, yt prem yanında geldiği için kullanayım dedim ve fazlalık spoti premiuma da gereksinimim kalmadı böylece.

yalnız tidalda ben bile farketmiştim farkı, placebo da değildi ya baya değişmişti bazı daha önceden 1000 kere dinlediğim parçalar bile asd. adamlar saçmalıklarla uğraşmamak için bırakıp gitti ya koca regionı huauhe

@Bonec spotifyda olup youtubeda olmayan bir şey bulursan top kek ünvanını geri alacam 

Spoiler

87aca2efda8a80f36c8898e4259d4210.png

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

900 küsürlük playlist attım 11 tane mi ne kendi bulamadım tunemymusic, onları da kendim aratıp buldum. hadi track olarak yok diyelim youtubeda herhangi bir vidyası hiç olmayan bir müzik parçası düşünebiliyor musunuz? kısaca katalogda youtube sadece spotify değil tüm platformları tokatlar, kaliteden vurun ama topkek bonec gibi katalog yok falan demek amatör işler bunlar.

disnep kosunu da güzel deraillendi : >

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

youtube music, spotify, deezer, apple music, tidal gibi stream platformların kataloglarındaki müzik sayısı birbirlerine nerdeyse eşittir çünkü bu platformlara gönderim yapan müzik distribütörleri kendi aralarında rekabet edebilmesi için maksimum platforma ve ülkeye ulaşabiliyor olması gerekir.

müziği size ulaştıran bu servislerin stream kalitesini iki şey belirler; kendi stream kaliteleri ve distribütör aracılığıyla yüklenen şarkının master kalitesi. mesela maksimum potansiyeli sağlayan servislerden biri olan amazon music'in stream kapasitesi 24bit/192khz olsa da platformlara gönderilen şarkının master hali 16bit/44.1khz ise siz onu o hali ile dinleyebilirsiniz ancak. ki o kalitede müziği dinleyebilmek için stream platformundan önce doğru oda akustiği, dac converter, kulaklık, hoparlör gibi etkenler var elde edilmesi gereken.

Sosyal ağlarda paylaş

On 06.04.2022 at 23:16, Laorx dedi ki:

Bunca dedigin 2 yıl önce açıldı Disney+, bir ton altyazı dublaj zaman almistir 

disney özelinde değil ya, genel olarak. yıllar önce bile platoculuk için bayağı potansiyeli yüksek yerler vardı ki cem yılmaz vs. kurmaya çalıştı beceremediler yerel kaynaklarla vs... 

Sosyal ağlarda paylaş

16 saat önce, GERGE dedi ki:

Onu denedim ben, YouTube Music net olarak kötü ses kalitesine sahip. Daha önce Tidal, Deezer, Spotify kullandım ve aralarında (Tidal dahil) telefondan TWS'lerle dinlerken herhangi bir ses farkı fark etmedim. Ama YouTube Music bariz kötü. Bende de var kendisi ama kullanmıyorum hiç. Ancak Spotify'da bulamadığım bir albüm olursa açıyorum.

ne çabuk unuttunuz daha eski günleri. ses kalitesi kötü diyo...

clae0i.jpeg 

Sosyal ağlarda paylaş

22 saat önce, incredibull dedi ki:

youtube music, spotify, deezer, apple music, tidal gibi stream platformların kataloglarındaki müzik sayısı birbirlerine nerdeyse eşittir çünkü bu platformlara gönderim yapan müzik distribütörleri kendi aralarında rekabet edebilmesi için maksimum platforma ve ülkeye ulaşabiliyor olması gerekir.

müziği size ulaştıran bu servislerin stream kalitesini iki şey belirler; kendi stream kaliteleri ve distribütör aracılığıyla yüklenen şarkının master kalitesi. mesela maksimum potansiyeli sağlayan servislerden biri olan amazon music'in stream kapasitesi 24bit/192khz olsa da platformlara gönderilen şarkının master hali 16bit/44.1khz ise siz onu o hali ile dinleyebilirsiniz ancak. ki o kalitede müziği dinleyebilmek için stream platformundan önce doğru oda akustiği, dac converter, kulaklık, hoparlör gibi etkenler var elde edilmesi gereken.

16/44 24/192 müzik arasındaki farkı oda akustiği, dac converter, kulaklık, hoparlörleri halledersek duyabiliriz mi diyorsun

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Yok, imaging filan fark edebiliyor bazen frekansları iyi duymakla ilgisi yok onun. Ama büyük oranda mastering içi ya, aynı kayıt üzerinden fark edebilme ihtimali çok az.

Basın 44.1'i gitsin ama yani. 44.1 diye 128 kbps mp3 basmayın ama, YouTube Music ilk çıktığında öyleydi ama sonra düzeltmişlerdir büyük ihtimalle.

Sosyal ağlarda paylaş

CSO'da her enstrüman grubunun sesini ayrı ayrı dinliyormuşçasına kaliteli müzik sesini Spotify'da elde edemiyorum. YouTube videolarındaki ses kalitesi daha da kötü.
Tidal + Audio-Technica ATH-M50x + Steinberg UR22C gibi bir kombinasyonla belki daha iyi bir ses elde edilir de, dinlediğimiz şarkıların kayıt kalitesinin yetersizliğini düşünürsek en pahalı ekipmanları alsak bile ses çok doygun çıkmayacaktır diye tahmin ediyorum.

On 07.04.2022 at 12:06, incredibull dedi ki:

tam olarak öyle değil. Soundiiz kullanıyorum bir platformdan diğerine müzik taşımak için, ve Spotify listemdeki tüm şarkıları birebir bulamayabiliyor. "Soundiiz'in problemi o" desek de, bazen başka yerlerde olan şarkıların Spotify'da kalkmış olabildiğini de görüyorum, bölgesel engel bile olabiliyor bazı şarkılarda.

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

Hazırlıklar başlamış ayrıca senelik kampanyasıda var şimdiden.

5vu3nt4.jpg

Disney+, standart üyelik paketi kapsamında birçok ayrıcalık sunar:

• Başka hiçbir yerde izleyemeyeceğin orijinal içerikler, gişe filmleri, bir solukta izlenebilecek diziler ve programlar, atıştırmalık kısa içerikler ve ilham verici belgeseller
• 10 cihaza ve 7 ayrı profile kadar sınırsız indirme imkanı
• Uyumlu cihazlarda hiçbir ek ücret ödemeden 4K UHD çözünürlükte Dolby Vision ve Dolby Atmos desteğiyle izleme imkanı
• Özel çocuk profilleri içeren kapsamlı ebeveyn kontrol sistemi
• Aynı anda 4 ekranda izleme imkanı
• GroupWatch özelliğiyle beş arkadaşınla sanal izleme partileri düzenleme imkanı

Darksun tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...