Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Throne and Liberty (Next Gen Lineage MMO - NCSoft)

razzRaziel

Öne çıkan mesajlar

7 Aralık'ta çıkıyor Kore'de. Batıda da ilk çeyrek falan bekleniyor ama resmi bir bilgi yok.

Auto-hunting'i çıkarınca oyun baya bi kısalmış o yüzden sonradan eklemeyi düşündükleri content'i de basmışlar oyuna. Elde daha çok materyal var uzun zamandır geliştirildiği için diyor. Offline play çıkınca işte 10x hızlanmış lvl alma. Eğer günde 2-3 saat oynuyorsanız max lvl'a bir ayda geliceksiniz diyor QA'de.

Monetization 4 çeşit demiş. Çoğunlukla kozmetik ama bazı şeyler grind'a yardım ediyor diyor. Ekstra görevler veren battle pass'ler falan var sanırım. Onun dışında skin ve kozmetikler. Bir diğeri marketplace, gerçek para ile diğer oyunculardan alışveriş yapılabiliyor. Sonuncusu ise karakterin yanında gezen loot toplama gibi özellikleri olan bebekler ve dönüşülen hayvanlar. Bunlar da görünüş dışında stat'ları ücretsizlerle aynı.

Sistemin altyapısını babalar gibi hazırladık o yüzden combat sistemini değiştirmek çok vakit almadı diyor (Ben bunu soruyordum).

Open world pvp oyundan çıktı. Gün içerisinde bir sürü event olacak sanırım ve bunların takviminde hangilerinin pvp'ye açık olacağı falan yazıyor olacak. O şekilde pve ve pvp oyuncuları istediklerine gidebilecekler. Bi de sürekli pvp olan dungeon'lar falan da var sanırım boss'lar ve bölgeler için guild savaşları dışında. Bununla ilgili baya bi ağlaşma var pvp ve pve oyuncuları arasında. Ya bunu ayarlamak zor iş zaten baya. Ben pvp'den yanayım ama 7/24 ergen kankalarıyla sürekli aynı noktayı kesecek işsizler olunca çekilmez olabiliyor. Ama şartlar eşitken bunun heyecanı da bir başkaydı L2'de. Şimdi herkes oyuna çullanınca dalan adamlardan oyun oynanmaz ama olgunlaşmış oyunda daha lezzetli oluyor pvp. Yeni başlasan da newb bölgeler daha boş olduğu için alternatif bölgelere kaçabiliyorsun. Ama cezalandırmayla da engellenebiliyor aslında. Bilmiyorum görücez bakalım nasıl bi ortam olacak.

Zaten muhtemelen Kore'deki durumlara göre dengelicekler olayları. Güçsüz guild, pvp isteyen vs daha dengeli bişeyler yapmaya çalışacaklardır. Baya dinlemek ve değiştirmek üzerine düşüyorlar şimdilik.

razzRaziel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide, 16.11.2023 23:23 tarihinde dedi ki:

bu kadar emek, bu kadar nefis animasyon falan filan bi şeyler, ama o çançinçon alfabesi ve en sonda skko bi sesle FUROĞN ÖN LİBERTÜ.... YUMATUMAKOSAYİ diyor ya benim bi içim titriyor 😒

türkiye'den xenocide'a sevgiler, videomuzu beğenmiştir inşallah diyor

bir de senin attığın mesaja bak.....

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

şu anki hali benim için kocaman bir hayır.

-open world pvp tamamen sıfır. solo oyuncular için sadece gün içi ara ara event'lar var. tamamen güvenli casual oyun.

-trade, auction house üzerinden. kimden aldığın falan fark etmiyor, oyuncu etkileşimi yok. ve p2w tamamen. 300-400$'a silahlarla dolmuş market.

-p2w ama zaten casual oyun olduğu için çok da önemi kalmıyor.

-silah enchant edersen bind oluyor trade edemiyosun. tradeable olan silahlar da zaten enchant esnasında kırılmıyor.

+tek iyi yani grind based değil, tamamen questler ile ilerliyosun. millet 2 günde max 50lvl olmuş ve bunun %10'u falan grind diyorlar.

Batı versionunda değiştirirlerse düşünürüm ama bu haliyle L2'de sevdiğim herşeyi oyundan kaldırmışlar. Oyuncuları mutsuz etmeden maksimum şekilde para harcattıralım kafası. Milletin etrafta NPC gibi koşuşup durduğu, etkileşimin sıfır olduğu Lost Ark gibi bişey olmuş Kore versiyonu.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Shadowbane kale duvarlarını yıkıp şehrin içinde savunan tarafı kesip ağacı yıkmaya çalışırdık. anımsattı azıcık. az biraz yayınları izledim lineage archeage black desert online mmolarını sevmiş oynamış kişiler için güzel olabilir,  şuan için inanılmaz zaman katli gözüküyor oyun. günde 4-5 saat le hiçbirşey yapılamaz dendi. discord da koredeki beta sürecini baştan sona oynayan kişinin söylemi.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Harvey, 26.03.2024 20:27 tarihinde dedi ki:

aşırı p2w olmadığı sürece ucundan ateşleriz ya bişey olmaz. ha sub vermişim ha tip atmışım oyuna xD

hoş ne p2w oyunlar oynadım koreden çıkan bundaki hiç bişey.

monetization olayı şöyleymiş okuduğum kadarıyla, auction house premium coin ile çalışıyormuş. in-game bu coini kazanmak mümkünmüş, ama tabi dolarları basıp diğer playerların sattığı high-end gear'ı alıp straight to action yapılabiliyor. 

Yani emin olamadım, aslında nispeten kabul edilebilir bi durum ama bu p2w olayının boku genelde şöyle çıkıyor, bi item oluyor gear upgrade etmekte kullanılan ve bu item bi paywallın arkasına konuyor ya da erişimi çok zor oluyor. Belli bir aşamadan sonra da item upgrade mecburi hal alınca ya o parayı basacaksın ya da yüzlerce saat harcayacaksın tek bir itemın upgrade'i için. 

Bunun dengesini umarım iyi kurarlar da eğlencemizin içine sçılmaz. Para vermek sorun değil, fakat oyuncuya düzenli olarak para vermesini gerektiren bir loophole'un içine girdiğini hissettirmemeli.

Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide, 27.03.2024 15:35 tarihinde dedi ki:

monetization olayı şöyleymiş okuduğum kadarıyla, auction house premium coin ile çalışıyormuş. in-game bu coini kazanmak mümkünmüş, ama tabi dolarları basıp diğer playerların sattığı high-end gear'ı alıp straight to action yapılabiliyor. 

Yani emin olamadım, aslında nispeten kabul edilebilir bi durum ama bu p2w olayının boku genelde şöyle çıkıyor, bi item oluyor gear upgrade etmekte kullanılan ve bu item bi paywallın arkasına konuyor ya da erişimi çok zor oluyor. Belli bir aşamadan sonra da item upgrade mecburi hal alınca ya o parayı basacaksın ya da yüzlerce saat harcayacaksın tek bir itemın upgrade'i için. 

Bunun dengesini umarım iyi kurarlar da eğlencemizin içine sçılmaz. Para vermek sorun değil, fakat oyuncuya düzenli olarak para vermesini gerektiren bir loophole'un içine girdiğini hissettirmemeli.

abi aynı şekilde sen de düşen itemı orada satabiliyorsun premium coin karşılığı. auction house'u kullanmanın zor olacağını sanmıyorum. kore versiyonunda baya bi etkinlikten o premium coin/currency düşüyordu. ya lost ark'ın batı versiyonu koreye göre baya iyi monetization açısından. sürekli her ortamda kore ile batının farklarını yazıyorum yoruldum oyuzden google it pls asdasf. ama baya insaflı bi monetization yaptı bezos reis lost arkın batı versiyonunda. closed beta NDA li olacakmış yine. belki birileri leakler eğer monetization işini bitirdilerse batıda nasıl olduğunu.

Harvey tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

amazon bunu lost ark ile de yaptı. 

oyun aynı ama aslında değil. AMAZON versiyonu diyelim. bazı özellikleri değişerek tekrar sürülüyor piyasaya (en büyük fark monetization). veya sallıyorum kore versiyonunda çok güzel bi npc abla var amazon versiyonunda zenci bi ablaya dönüşüyor gibi gibi...

Sosyal ağlarda paylaş

sunucular altyapı vs hazırlanıyodur, yerelleştirme yapılıyodur, bazı hikayeler ve karakterler koreye özgü olabilir onlar değiştiriliyordur, müşteri hizmetleri ödeme kanalları her bölge için ayarlanıyodur. tüm bunların yapılması anlaşma gereği öncelikle korede nasıl karşılanacağını görmek için bekletilmiş olabilir.

ama en önemlisi, kısıtlı bir bölgede açıp sorunlarını eksiklerini görmek ve insan kaynaklarını buna göre değerlendirmek çok daha kolay ve sağlıklı oluyor. bir nevi beta gibi işte.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...