Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Marvel's Guardians of the Galaxy (2021)

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Oynuyorum şimdi, oyun çok iyi ama.

Yıllar önce, daha liseli bir cahilken, Baldur's Gate ile oyunlardaki yol arkadaşlarını görmüş, arada sırada sohbet ettiklerine denk gelmiş ve hayaller kurmuştum. Şimdi Marvel's Guardians of the Galaxy ile bu hayallerim 22 sene sonra gerçek oldu.

Groot, Drax, Gamora ve Rocket oyun boyunca susmuyorlar, oyuna ara verip durduğumda bile uzun bir süre ekrandaki olaylar hakkında muhabbet devam ediyor. Biz de Peter Quill olarak sohbete kendi tercihlerimiz doğrultusunda karışabiliyoruz.

Partinin bir üyesi olduğumu bu kadar iyi hissettiren bir oyun oynamadım daha önce, diğer parti üyeleri sıradan NPC sınırlarını geçmişler. Bu oyunla oyun tasarımı alanında bir daha öne gidilmiş diyebilirim açıkça.

Gerçekten 20-25 saat boyunca Guardians of the Galaxy ile yaşıyorsunuz hissi veriyor oyun.

Aksiyon da zevkli, özellikle diğer karakterleri kontrol ve aksiyon sırası muhabbet iyi.

Müzik ve sesler de çok iyi, aldığı tüm ödülleri hak ediyor oyun.

20 saatlik oyun ₺370 hak eder mi emin olamadığımdan almamıştım ama edermiş, fazlasıyla edermiş. Şimdi de Game Pass'a çıktı zaten, atlamayın bunu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Eidos-Montréal'dan daha kötü oyun çıkmadı zaten.

Bunun devamı geleceğini sanmıyorum, ama aynı kafada oyunlar yapmaya devam ederler umarım. Fazla övdüğümün farkındayım ama benim için yıllar sonra da dönüp hatırlayacağım unutulmaz bir deneyim oldu. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Oyun şaheser, abartı değil yani. Tek zayıf yani endgame'de combatın kolaylaşması ama artan HP'lerden dolayı uzaması. Sırf bu nedenle orada hem verdiğim hem aldığım hasarı arttırdım, dengelendi yeni.

Sosyal ağlarda paylaş

bu arada bir iki yerde tasarım konusunda short sighted davranmışlar, mesela bir yerde bataklığa batıyorsunuz, o sırada Quick Time Event çıkıyor ve "ne yapacağım ne oluyor yahu" derken QTE bitiyor ve aynı sinematiği defalarca izler buluyorsunuz kendinizi (YouTube çözümüne bakarak geçtim, videoda şikayet eden de çok kişi var).

ama böyle 1-2 ufak pürüzü geçersem genel olarak çok sağlam, özellikle hikaye ve karakterler arasındaki dinamikler tadından yenmiyor. combat da ilginç olmuş.
hele Avengers'in her bölümde robot kesmekten ibaret kalmasına kıyasla çok daha zengin olmuş.
çoğu kişi zaten "Avengers'ın olmuş versiyonu" gözüyle bakıyor.

çizgi roman hikayesi oynamayı düşünenler için çok çok iyi
(en azından şu anda geldiğim yere kadar)

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
Bone, 25.03.2022 15:44 tarihinde dedi ki:

bu arada bir iki yerde tasarım konusunda short sighted davranmışlar, mesela bir yerde bataklığa batıyorsunuz, o sırada Quick Time Event çıkıyor ve "ne yapacağım ne oluyor yahu" derken QTE bitiyor ve aynı sinematiği defalarca izler buluyorsunuz kendinizi (YouTube çözümüne bakarak geçtim, videoda şikayet eden de çok kişi var).

kesinlikle. combat kismin fenris'in dedigi gibi biraz ortlama alti.

her ne kadar cok fazla olmasa dahi ucus kismi bayagi kotuydu lol.

muzikler cok cok iyi.

oyunun acilisindaki nostalji muhtesem. hatta tum oyunu bitirdikten sonra silip sadece o kismini saklama imkani olsa sanirim bi 10 sene ara ara acar bakardim. story telling oturakli ve keyifli olmus. drax ile alakali gecen kisimlari cok sevdim. karakterlerin hepsinde guzel bi ilerleme oluyor oyun boyunca.

• Tesekkurler 1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...