Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elden Ring

Shadow

Öne çıkan mesajlar

Bir tiyo daha vereyim bir trinket var +5 str +5 vigor +5 endurance +5 dex veriyor aldığın hasarı %8 artırıyor ama bu hasar alma kaybı statlarla zaten kapnıyor ve seni direk +20 level atlatıyor. Yerini atıcam direk gidip lootluyorsunuz.

Talisman bu: https://eldenring.wiki.fextralife.com/Radagon's+Scarseal

Videosu da bu: (Video nun başı farm yerninin protalını da gösteriyor)

Videoyu izlemeden bulmanız zor bir balkondan atlama olayı var ama videoyla çözersiniz oraya gidince, hiç bir moba vurmayın hızlıca koşun. Yine de en az 10-20 kere ölüceksiniz atlanıcak yerde moblar var ve indiğiniz yerde ama sonunda almanıza kesin değecek ?

Edriel tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Edriel dedi ki:

He çoğunuzun videolarda izlediği 1 - 2 spelle bazı bossları eritip yok etme var ama onun için oyunun late gameine gelmiş olmanız ve baya trinket / spell / upgrade toplamanız gerekli ki o duran bossları eriten azur commet bile çoğu bossta rahat kullanılamıyor içinizden geçer boss.

aynen, ben night and flame kullanıyorum mesela 

bazı bosslarda ben içinden geçiyorum, bazen de bosslar benim içimden geçiyor ksdf

rennala'dayım şimdi mesela hiçbir işe yaramıyor :c

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Edriel dedi ki:

Sonraki farm yeri late game için golden scarb trinketi alınıp passive moblar kesilerek (2.4k veriyor herbiri) 20 saniyede 50k 50k rune olarak farmlıyabiliyorsunuz. Merak eden olursa onunda yerini anlatırım ama o biraz daha uzun hikaye 3 kere başkasının worldunu invade etmen gerekiyor falan.

şunun yeri nerde ?

Sosyal ağlarda paylaş

dis, önceki sayfada paylaştığım frost stomp ash of warıyla 20 saniyede bir 50k geliyor bir de videodaki %20 fazla rune veren scarbı alınca.

20 saniyede bir ilk rampayı inip en yakın grace e teleport gg wp

Sosyal ağlarda paylaş

Az önce, Dark_Soul dedi ki:

Üstteki talismanın bir de +5 int,+5 arcane +5 faith vs veren versiyonu var.

Yalnız onu takınca boostlanan faith ve int statıyla, spell ve inc gereksinimlerini sağlamasına rağmen cast edilmiyor, o saçma olmuş.

bunun +5 lisi son mapte, +3 lüsü daha önce bulunuyor. 

Ama hangi buildi oynarsanız oynayın bence +5 vigor / endurance / dex / str çok iyi.

Vigor zaten max hp, endurance stamina ve zırh taşıma kapasitesini artırarak üniversal, dex hem cast speedi artırıyor hem dex based silahın hasarını, str en kötü fiziksel dayanıklılık veriyor.

Direk BIS talisman

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada statlar için softcapler var bir yerden sonra verimlilikleri çok düşüyor artırmanızın o yüzden örnek veriyorum int build oynuyorsunuz 80 soft cap 80 den sonra öyle aman 150 ye çıkarsam falan diye fazla kasmayın, vigor için bile 50 den sonrası çok minimal etkili. Tabi en azından bi lvl200 olmak iyi ama sonrasında pek levelingle uğraşmaya gerek yok.

Daha önemli progress smithing stoneslar +7 taşlar zor bulunuyor ben anca tek silahı +25 yapabildim dikkatli harcayın. Bi silahı seçtikten sonra 17 üstüne çıkaracaksanız emin olun yani.

Edit: Kendinden skilli artifact silahlar +10 oluyor en fazla onların materyali diğerine nazaran 4 kat falan daha kolay bulunuyor 4 tane +10 yaptım yani night and flame mesala. +25 olanlar ash of war takılabilenler.

Sosyal ağlarda paylaş

8 saat önce, Edriel dedi ki:

Oyunda 2 tane dedicated farm noktası var. Birincisi Third church of marika nın üstündeki su birikintisinin batı ucunda bir portal var. Sizi bestial sanctuma atıyor. Oyuna başlar başlamaz ulaşılabilir ama bir lvl15 falan olun yinede. https://eldenring.wiki.fextralife.com/Interactive+Map
Bu interactive mapden thir church of markiayı bulabilirsiniz.

Burda 1k+ hp si olan minik siyah elemanlar var 1090 rune veriyor her kesişte. Orda bir farmlanarak hızlıca lvl70 falan olunabiliyor 4-5 saate. 

Sonraki farm yeri late game için golden scarb trinketi alınıp passive moblar kesilerek (2.4k veriyor herbiri) 20 saniyede 50k 50k rune olarak farmlıyabiliyorsunuz. Merak eden olursa onunda yerini anlatırım ama o biraz daha uzun hikaye 3 kere başkasının worldunu invade etmen gerekiyor falan.

Dogu ucunda imis, aradim durdum batida ?

Sosyal ağlarda paylaş

On 14.03.2022 at 17:56, Dynun dedi ki:

xbox'ınki hem full destekleniyor hem de sağlam/ergonomik

Xbox One Kablosuz gamepad geldi. pilleri taktım. xbox hedesini indirdim güncelledim. bluetooth ile bağladım bilgisayara. oyunda ehere mehere denerken 10 dk sonra koptu. kolun ışık yanıyor. pilleri felan değiştirdim. sonra tekrar bağladım yine 10 dk sonra koptu. bütün güncellemeleri yaptım. nıck. bluetoth ile bağlanmakla  alakalı bi sorun var  ama çözemedim. nette baya böyle sorun var. keşke pc ye bağlanmak için küçük bi usb c aparat yapsalarmış ?

Sosyal ağlarda paylaş

bende de kendi wireless adaptörü var sorunsuz oluyo onunla. bir de 8 controller e kadar bi tanesi yetiyor. ben 2 tane kullanıyorum tabi. 8 i  biraz abartmışlar?

edit: yuh 550 liraya satıyolar sadece wireless aparatı. bozulmaz inş evdeki?

df tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

13 saat önce, marksman dedi ki:

Xbox One Kablosuz gamepad geldi. pilleri taktım. xbox hedesini indirdim güncelledim. bluetooth ile bağladım bilgisayara. oyunda ehere mehere denerken 10 dk sonra koptu. kolun ışık yanıyor. pilleri felan değiştirdim. sonra tekrar bağladım yine 10 dk sonra koptu. bütün güncellemeleri yaptım. nıck. bluetoth ile bağlanmakla  alakalı bi sorun var  ama çözemedim. nette baya böyle sorun var. keşke pc ye bağlanmak için küçük bi usb c aparat yapsalarmış ?

Duyduğuma üzüldüm. Ben de GERGE'nin önerdiği 75tllik bir dongle ile almıştım. Şİmdi fiyat artmış tabi. Hiç kopma olmadı bugüne kadar, bir kere bile

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07NQ5YGDW/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, df dedi ki:

bende de kendi wireless adaptörü var sorunsuz oluyo onunla. bir de 8 controller e kadar bi tanesi yetiyor. ben 2 tane kullanıyorum tabi. 8 i  biraz abartmışlar?

edit: yuh 550 liraya satıyolar sadece wireless aparatı. bozulmaz inş evdeki?

10gbp sadece nasil bir artismis o yahu??? Bundle olarakmis, controller ile normal ciplak controllerdan 10gbp pahali.

Scalanova tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

46 dakika önce, Scalanova dedi ki:

Decreased Ash of War, Hoarfrost Stomp's damage and increase cast time

GG ama belliydi geleceği 

Ve tabiki:

Decreased weapon skill, Sword of Night and Flame’s damage.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
18 saat önce, marksman dedi ki:

Bunun farklı nedenleri var, tek tek geç hepsinin üzerinden:

1. İlk ve en kolay çözülebilir sorun Bluetooth alıcının nerede takılı olduğu. Kasanın arkasına takılıp bir sürü USB'nin ve alıcı-vericinin arasında kalınca sinyal kalitesi bozulabiliyor. Kasanın metal dahi parazip yapabilir. Mümkünse kasa önüne alın. Eğer kablosuz klavye-fare alıcısı varsa aralarına mesafe koyun.
  2. İkinci kontrol edilecek şey Windows ayarları. İki farklı şey var burada. Öncelikle "Aygıt Yöneticisi" üzerinden (Win + X ile açılan menüden açabilirsiniz) USB Kök Hub'lara ve Bluetooth alıcının ayarlarına girin. Güç yönetimi ayarlarından bilgisayar bu aygıtı kapatabilir seçeneğini kapatın. İkinci şey de "Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçenekleri" ekranında plan ayarlarına girip gelişmiş güç ayarlarını değiştir ekranında "USB Seçmeli Askıya Alma" özelliğini kapamanız. Windows 11'de bu ekrana sadece Denetim Masası üzerinden ulaşabilirsiniz, Denetim Masası'nı da sadece Başlat Menü'süne yazarak açabilirsiniz. Bu ayarlar büyük oranda kopan kablosuz fareleri filan da adam edecektir bu arada. Masaüstü sistemlerde kapatın zaten bunları, ne gerek var? Harici ses kartı vb. de sorunlu oluyor bunlarla.
  3. Üçüncü ve son çare ise kullandığınız Bluetooth alıcıyı değiştirmek. Elimden 5-6 farklı alıcı geçti son iki yılda, açık ara en iyiler TP-Link alıcıları. Asus kopuyor, duyulmamış Çin markaları zaten kopuyor. Şu anda piyasanın benim gördüğüm en iyisi ve kullandığım bu: https://www.hepsiburada.com/tp-link-ub500-bluetooth-5-0-mini-usb-adaptor-pm-HBC0000125QH1 Bluetooth 5 desteği olmasının bir avantajı da bağlı cihazların daha az pil harcaması ve daha uzun menzilli olması olacaktır.
  4. Zaten yapmışsındır ama, eksik kalmasın. Series Controller'ı güncelle abi kablolu bağlayıp. Windows sorunları (özellikler kopmalar) için güncelleme çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

Elden Ring PSA for PC players

There's an exploit going around on PC where hackers will corrupt your save file while you're invaded.

First they will crash your game, and when you open it back up, your character will be constantly falling to their death...

https://twitter.com/EldenRingUpdate/status/1504958027925008387?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1504958027925008387|twgr^|twcon^s1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.eurogamer.net%2Farticles%2F2022-03-20-invaders-are-hacking-the-saves-of-elden-ring-players-on-pc

https://www.eurogamer.net/articles/2022-03-20-invaders-are-hacking-the-saves-of-elden-ring-players-on-pc

Şerefsizler ..

Sosyal ağlarda paylaş

• Konu başlığı Sam tarafından Elden Ring olarak değiştirildi
  • Yeni Oluştur...