Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

patiler nasıl yatırımlar yapıyor

roket adam

Öne çıkan mesajlar

14 saat önce, Asteroth dedi ki:

Nasil batma imkani yok, yeterince hizli yeni kullanici getiremezsen bal gibi batarsin?

Ben ilk kez bugun gordum bunun ismini, birazcik baktim. 20 gunde yatirim kendini amorti ediyor falan demisler. Bu kadar kisa surede millet anaparasini geri alabiliyorsa, deli gibi yeni kullanici sokman gerekiyor demektir sisteme, yoksa tech startup gibi para yakarsin cepten.

2 tip ponzi var galiba

eger gelin x tl yatirin 1 ay sonra 2x verecem dersen cebinden para yersin ve yeterince hizli buyumezse batabilirsin.

yok gelin 100 tl giris ucreti verin, getirdiginiz ekstra member basina 50 TL verecem dersen, calisan herkesin kazanabilecegi bir ponzi olur cebinden de para cikmaz ama buyume hizi yavas olur beles para yok cunku. urun satisiyla vs iste destekliyorlar bunu genelde.

bunlarin classificationlari vardir mutlaka, ikisi de dolandiricilik tabii ve ben destekliyorum para abdalin cebinde kalmasin.

Sosyal ağlarda paylaş

On 13.04.2022 at 01:53, KillJoy dedi ki:

emtia (commodity) nasıl nereden alınır en kolay? keşke bütün emtia'ların sabit coin'i olsa

Türkiye'deki müşterilere hesap açan 1-2 tane uluslararası büyük aracı kurum var. Orada hesap açıp, istediğin her türlü finansal ürünü alabilirsin. 

Sosyal ağlarda paylaş

Bizim ofiste çalışmış elemanlardan biri tesla media group  diye bir ponzi sistemine girmişti. Adam faize karşı ama ponzi de hesap açmış gibi bir tezatlıkta idi. Tabi bu gibi tipler hep hatayı düşeş yaşar. Ana parası üzerine x2 yaptı. Bize de inatla sokmaya çalışıyordu, ponzi başka bir enayinin parasını almak bir nevi hırsızlık dedim ertesi gün sistem para yatırmayı bırakmıştı.

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, kith87 dedi ki:

Türkiye'deki müşterilere hesap açan 1-2 tane uluslararası büyük aracı kurum var. Orada hesap açıp, istediğin her türlü finansal ürünü alabilirsin. 

hangileri? istediğim her türlü finansal ürünü almak istemiyorum. emtia'lara yatırım yapmak istiyorum ve forex olmasın istiyorum. mümkün müdür?

KillJoy tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.alanyatirim.com.tr/tr-TR/alan-da-cfd/628008

brent future alabilirsin buradan (fiziksel teslimatsız), diğer türlü nitelikli yatırımcı değilsen genelde fon olarak alınıyor emtia. bankada altın-gümüş zaten yapabiliyorsun.

https://www.gcmyatirim.com.tr/viop/viop-sozlesmeleri/emtia-sozlesme

bu da pamuk ve buğday kontratı 

Sosyal ağlarda paylaş

On 25.07.2022 at 21:48, KillJoy dedi ki:

hangileri? istediğim her türlü finansal ürünü almak istemiyorum. emtia'lara yatırım yapmak istiyorum ve forex olmasın istiyorum. mümkün müdür?

1- Interactive Brokers

2- TD Ameritrade

Ikisi de Amerika merkezli uluslararası iş yapan çok büyük firmalar. Zaten amerikan bankaları gibi FDIC güvencesinde oradaki nakit paran. 

Ikisine de problemsiz para da yollarsın, oradan buraya da aynı gün çekersin. Hatta 1. sinin burada TL hesabı da var. TL biriminin varsa anında aktarıp oradan usd ye dönebilirsin. Bankadan dönüşe göre çok daha karlı olur. 

Yerli aracı kuruma gidip emtia almak istiyorum dersen, 99% ihitmalle sana IB'den alt hesap açıp veriyorlar zaten, aynı uygulamaya giriyorsun, ama bizim aracı kurumun belirlediği komisyonları ödersin, kendin direkt açmak daha iyi her açıdan. 

Sosyal ağlarda paylaş

Vergi konusu nerede işlem yaptığınızdan bağımsız bir konu.

Vergi dairelerimizin hangi hisseyi tutuyorsun, maliyetin kaç, mark-to-market ederi kaç falan gibi yakın takibi imkansız gibi birşey ama neyi nasıl beyan edeceğin sana kalmış. Rakamlar büyükse ve kafaya takıyorsan müşavirden destek almakta fayda var.

Sosyal ağlarda paylaş

5 saat önce, kith87 dedi ki:

1- Interactive Brokers

2- TD Ameritrade

Ikisi de Amerika merkezli uluslararası iş yapan çok büyük firmalar. Zaten amerikan bankaları gibi FDIC güvencesinde oradaki nakit paran. 

Ikisine de problemsiz para da yollarsın, oradan buraya da aynı gün çekersin. Hatta 1. sinin burada TL hesabı da var. TL biriminin varsa anında aktarıp oradan usd ye dönebilirsin. Bankadan dönüşe göre çok daha karlı olur. 

Yerli aracı kuruma gidip emtia almak istiyorum dersen, 99% ihitmalle sana IB'den alt hesap açıp veriyorlar zaten, aynı uygulamaya giriyorsun, ama bizim aracı kurumun belirlediği komisyonları ödersin, kendin direkt açmak daha iyi her açıdan. 

komisyon ne kadar bunlarda? (hisse senedi misal)

bir de sanki sadece hisse senedi alabiliyormuşuz gibi kafamda yer etmiş, direk cme veya lme'de commodity kontratı da alınıyor mu?

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Allure- dedi ki:

komisyon ne kadar bunlarda? (hisse senedi misal)

bir de sanki sadece hisse senedi alabiliyormuşuz gibi kafamda yer etmiş, direk cme veya lme'de commodity kontratı da alınıyor mu?

Kendi websitesinden baksan daha iyi olabilir güncel komisyonlara. Daha uygunu retail trader için yok gibi birşey zaten. Varsa da ben bilmiyorum :)

Hisse değil sadece, hemen her şey var. ETF, Future Kontratlar(hem abd hem Avrupa'da işlem gören), bonolar ( Türkiye Eurobondlari bile buradan almak çok daha karlı mesela bankadan almaya göre), Opsiyon vs. 

Sosyal ağlarda paylaş

@KillJoy Ne almak istiyorsun mesela? Borsalarda trade eden her türlü ETF'e ek olarak, COMEX, NYMEX v.b. tüm borsalardaki Futures kontratlar da mevcut. Örnek olarak doğalgaz kontratı bırakıyorum. Aramaya kodu olan NG'de yazsan, Natural Gas diye adıyla da aratsan bulman lazım. Aradığın şeyin kodunu kendi sitelerinden de bulabilirsin.

Alıntı

spacer.png

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...