Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

patiler nasıl yatırımlar yapıyor

roket adam

Öne çıkan mesajlar

35 dakika önce, eldar dedi ki:

Eurobond'da risk yok, ben eurobond fonunundan bahsetmiştim. Eurobond küçük yatırımcı için pek makul değil, en ucuz eurobond ne kadar, 70 bin euro mu? O kadar parayı kaç insan bağlayabilir uzun vadeli.

Eurobond fonunu ben de tercih etmedim. Düz eurobond alıyorum, Euro değil Dolar cinsinden tercih ediyorum.

Bankalar genelde 1000$ ve katları olarak satıyor. Yani küçük yatırımcı olarak da alabiliyorsun.

Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, bLackcha0s dedi ki:

SASA 2 senede 8 liradan 66 liraya geldi daha böyle çok şirket var

varsa biz de bilelim, hangi şirketlermiş bunlar ?

yükseliş trendi bir aydır çok sağlam 21 aralık operasyonu seviyesini de geçtik bakalım. bist çok potansiyelli ama operasyonlara denk gelince patlama büyük oluyor maalesef dikkat etmek lazım özellikle kredili işlemlerde.

Sosyal ağlarda paylaş

9 saat önce, DRaGoN_SLaYeR dedi ki:

Yatırım için arsa almak isteyen olursa ev arkadaşım fiyatı yükselecek/yükselen yerlerden arsa bulup alım satım yapıyor. İsteyen olursa ses edin.

biraz örnek verebilir misin önceki yatırımlarından, nedir mesela neresini aldı, nasıl haberi oldu, nasıl keşfetti ve nasıl değerlendi vs

Sosyal ağlarda paylaş

hshshsh bana da öyle geldi.

bu "bi tanıdık arsadan beş milyar dolar kazandı" tayfasının bi kısmı kolpacı çıkıyor, bi kısmı da akpli. akpli çıkanlar gerçekten kazanıyor da hele ki şu dönemde diğerlerinin çoğu kolpa bence. 

bi de "bi tanıdık coin'den 5 milyar dolar kazandı" tayfası var, %99.9'u yalan, daha öyle ciddi bi para kazanan görmedim. abi %250 yaptım paramı diyor, adam 100 dolar yatırmış, günde 18 saatini harcamış tradingte. saat ücreti asgari ücretin altına denk geliyor. işe girip hamallık yapsa daha çok kazanır.

roket adam tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, roket adam dedi ki:

hshshsh bana da öyle geldi.

bu "bi tanıdık arsadan beş milyar dolar kazandı" tayfasının bi kısmı kolpacı çıkıyor, bi kısmı da akpli. akpli çıkanlar gerçekten kazanıyor da hele ki şu dönemde diğerlerinin çoğu kolpa bence. 

bi de "bi tanıdık coin'den 5 milyar dolar kazandı" tayfası var, %99.9'u yalan, daha öyle ciddi bi para kazanan görmedim. abi %250 yaptım paramı diyor, adam 100 dolar yatırmış, günde 18 saatini harcamış tradingte. saat ücreti asgari ücretin altına denk geliyor. işe girip hamallık yapsa daha çok kazanır.

bunun örneği gözümle gördüğüm 1 arkadaşım var sadece.

"5 katına çıkardım abi" dedi. Geçen sene. Yeni açılan bir shitcoin'e 100k yatırdım, 500 oldu sattım dedi.
İnanmadım. valla dedi. inanmadım. cidden dedi. 3 gün sonra sıfır SUV çekmiş, kapının önüne gelince inandım ancak sdf

Sosyal ağlarda paylaş

çok fazla fırsat var. Shitcoinde veya yeni projelerde açgözlü olmazsan kazanırsın. Tradingde de kazanırsın önemli olan psikoloji işte o bende yok mesela :d Risk & ödül sistemini kavra, Price action atlında; mumlar, likidite bölgeleri, swingler, market yapısı bir de hareketli ortalamalar. Ufak ufak tırtıkla marketi işte. 80-100 tane backtest yapmana bakar. Yaptım mı? Yapamıyorum. Yıllardır bu piyasaları takip ediyorum ama elime geçen bir şey yok ? 

Genel olarak kripto camiasında şöyle kazanma yöntemleri var;

-testnet üzerinden projelere katılıp, airdrop vs. Bunlardan 10 projeden 7-8'i çöp oluyor ancak bir airdrop ile 20-30k dolar kazanılabiliyor. Bu başka bir dünya tabii. Layer'lar var vs ücretsiz airdroplar var.

-NFT tradingi ki bence aşırı riskli.

-Ecosistemlere göre proje avcılığı. İşte 100x 5000x ler burada yapılıyor. 

-Teknik analiz ile trading

-Twitter fenosu olup teknik analiz eğitimi satmak ? En güzel yöntem de bu 

bLackcha0s tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 12.04.2022 at 00:32, roket adam dedi ki:

biraz örnek verebilir misin önceki yatırımlarından, nedir mesela neresini aldı, nasıl haberi oldu, nasıl keşfetti ve nasıl değerlendi vs

Nasıl keşfetti haberi oldu çok bilmiyorum, bi bölgeden 20bine arsa almaya başlıyorlar 1-2 ay sonra arsaların fiyatı 50-60k oluyor. Üzerinden 1 sene geçince 150-200 oluyor gibi. Bozcaada'da kupon 1-2 arsaları var, illa ki bi imar geçecek 5 yıla mı 10 yıla mı olur bilinmez, şimdi 100k 5 sene sonra 5m olabilir böyle şeyler. Çok kolpa geldi yazınca ya fjdsklfjds sallayın boş verin sahtekardır belki

On 12.04.2022 at 19:13, cicibeybe dedi ki:

Ev arkadasiysa sanki isinde cok basarili degil gibi kanka

Yalnız yaşamayan herkes işinde başarısız mı demek oluyo ne alaka dfsfds

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Ponzinin olayı dolandırıcılık olması. Bence saçma bir dolandırıcılık türü, herhalde dolandırıcı bir şekilde kendini de kandırıyor çünkü alıp kaçma gibi bir amaçtan çok gittikçe işi büyütmeye çalışıyor, tabii dolandırılmaya hevesli sayısı bir yerde sınırına ulaşınca çöküyor sistem.

Sosyal ağlarda paylaş

ponzi sistemi kuran için dolandırıcılık, katılımcılar için spekülasyon. doğru yerden girersen gayet iyi kazanç sağlayabiliyorsun, yanlış yerden girersen patlıyorsun. birkaç tavan giden hisseye girmekten pek farkı yok, sadece piyasada belli başlı regülasyonlar var seni kısmen koruyan. sistemi kuran kişinin batma imkanı yok en kötü dükkanı en optimal yerde kapatıp gider, kaçabiliyorsa da kaçar.

Sosyal ağlarda paylaş

Nasil batma imkani yok, yeterince hizli yeni kullanici getiremezsen bal gibi batarsin?

Ben ilk kez bugun gordum bunun ismini, birazcik baktim. 20 gunde yatirim kendini amorti ediyor falan demisler. Bu kadar kisa surede millet anaparasini geri alabiliyorsa, deli gibi yeni kullanici sokman gerekiyor demektir sisteme, yoksa tech startup gibi para yakarsin cepten.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...