Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

spesifik bir siteye erişememek

Seru

Öne çıkan mesajlar

Selamlar

En uygun buraya olur konuyu diye oluşturdum.

İşyerinde denediğimiz tüm internet sitelerine girebilirken, turkcell.com.tr'ye giremiyoruz. browser'da connection timed out hatası alıyoruz. 2 hafta önce başladı.

çözebilmek adına yaptıklarımı sıralayayım

modem'i reset'lemek (sabit ip kullanıyoruz)

tüm bilgisayarlarda denemek (hiçbirinde açmıyor)

google dns, open dns denedim, bunların öncesinde /flushdns hiçbiri kafi olmadı.

server'ımız da turkcell pasaj'a api ile bağlı, o da ulaşamıyor (bu da sorunun dns olmadığı düşüncesi)

ping atıyorum o da geri dönüş alamıyor tabii ki.

bu arada modem'den bağlantı bridge'le firewall'a gidiyor oradan internet'e erişiyoruz. firewall'un log'larına baktım orada da anormal birşey göremedim.

en son isp ile görüştüm inceliyoruz dediler, bekliyorum.

bunun haricinde troubleshoot olarak yapabileceğim birşey var mı veya sorun neden kaynaklanıyor olabilir, fikri olan varsa paylaşabilirse sevinirim.

teşekkürelr

Seru tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

bu konu cozuldu.

firewall'da ben birsey goremeyince firewall'u kuran elemani aradim, o da bakti 1 saat hicbirsey bulamadi. son care modemi bridge alip tum ofise interneti oradan verecektim ama acayip usendim sifreyi falan hatirlamiyorum simdi, configleri falan tekrar ayarla.

neyse sonra bizim yazilimcilar aradi. bir sirkete daha aynisi olmus. turkcell e-market'i bizim gibi API ile kullanan tum sirketleri bir hata olmus turkcell kara listeye almis. halbuki ben gunlerce turkcell it ile gorustum, hatta bizim trace'lere baktilar haha firewall var galiba cozumu basit bizi kara listeden kaldirin diyorlardi. pezev (beyefendilere) onlarca kez iyi bakin dememize ragmen sizden talep alamiyoruz, loglarimizda yok diyorlardi. neyse durumu bu sekilde api konusu ile anlatinca herhalde koca sirket apileri baskalari yonetiyor oradan buldular kara listeye almislar, kaldirdilar, simdi duzeldi.

buyuk sirketlerde bi isi halletmek istiyosan aylarca ugrasiyosun fact'i de degismemis oldu.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...