Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bomboş olsanız ne yaparsınız?

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

12 saat önce, Gizli dedi ki:

Abi bu bakış açısı bana inanılmaz ezik geliyor ya. Hatta @Aceace in yazdıklarını okurken de aynı şeyi düşünmüştüm.

Tahminimce bu biraz boşananlar kulübüne atıf sanırım ?

12 saat önce, Gizli dedi ki:

Böyle bir ülkeye böyle bir çağa bir çocuk getirip acı çekmesini istemiyorum tarzı bir argüman kullanıyor olsanız saygı duyardım ama çocuk olunca eskisi gibi içip gezip sıçamayacağız gibisinden materyalist bir görüşün saygı uyandıran bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. 

Evet tam olarak bu. Çocuk olunca eskisi gibi içip gezip sıçamayacağım. Bir görüşün saygı uyandırması için illa ruhani bir tarafı olması gerektiğine pek inanmıyorum. Gayet materyalist olarak önceliği kendime vermek istiyorum. Sorumluluk almaktan kaçmak diye tanımlamak istiyorsan öyle de tanımlayabilirsin. Günün 11 saatini işe 7 saatini uykuya ayırmak zorunda olan insanlarız. Kalan 6 saati de paşa gönlüm nasıl istiyorsa öyle geçirmek istemem bana mantıklı geliyor. 

Daha önce de dile getirmiştim. Çocuk yapan, bütün zamanını çocuğu ile geçiren ve bundan sonsuz mutluluk duyan onlarca pati var. Çok da takdir ediyorum. Hatta bahse varım paticik'tekilerin çocukları büyüdükleri zaman oldukça aydın insanlar olacaklar. Ama bu hepimizin illllllaki çocuk yapması gerektiği anlamına gelmemeli.

Sen yap çocuk ?

@bLackcha0s Sana Beşiktaş'ta içmeli teklifte bulundum. 2 gün sonra cevap verdin. Sonra boşluğa düşmüşmüş... 

Sosyal ağlarda paylaş

ben cok istiyorum cocuk, hic olmadi kopeklerle oynar fln komik vidyosunu cekerim eglenirim 

takdir alsin karnesi 5-5-5 dolu olsun fln onemli degil hatta uni okumak zorunda da degil ama aydin ve kendine guvenen, saglam, ilkeli ve duzgun bir insan olursa yasayacagim gurur cok kiyak olur

hanimi da seviyorum bence uygun bi insan analiga o yuzden cok biraz rahata kavussam aninda spawnlicam bi tane ins

Sosyal ağlarda paylaş

10 saat önce, senko dedi ki:

ben sevmedigim gibi, cocuklarin yaninda inanilmaz geriliyorum. Kendi cocugum olsa anksiyete, gerilme fln derken kalpten giderim.

insanın kendi bebesi olunca öyle olmuyor. ben de genel olarak çocuklarda gerilirim. kendi bebemi içime sokasım geliyor. hatta "dünyada bir tek kendi çocuğunu seviyorsun sen" dedi geçen eşim bana.

Sosyal ağlarda paylaş

35 dakika önce, DoGMeaT dedi ki:

ben cok istiyorum cocuk, hic olmadi kopeklerle oynar fln komik vidyosunu cekerim eglenirim 

takdir alsin karnesi 5-5-5 dolu olsun fln onemli degil hatta uni okumak zorunda da degil ama aydin ve kendine guvenen, saglam, ilkeli ve duzgun bir insan olursa yasayacagim gurur cok kiyak olur

hanimi da seviyorum bence uygun bi insan analiga o yuzden cok biraz rahata kavussam aninda spawnlicam bi tane ins

aga ben de hep götü doğrultalım öyle yapalım kafasındaydım, parasız dönemimizi çocuksuz geçirdik şimdi biraz para var ama çocuk da var hayat standardım da beklediğim kadar artmadı sdsfds o yüzden en güzeli geç kalmadan yapıp büyütmek bir an önce. evlendiğimde baba olmuş olsam şimdi 7 yaşında oğlum olurdu sdsfds 28 aylık 15 kelime ile tüm derdini anlatmaya çalışan bir oğlumla oturup arabalarla oynuyoruz doktorculuk oynuyoruz inanılmaz sıkıcı geliyor bir yerden sonra bence ps falan oynamalıydık ödev falan yapmalıydık. 

Liebe tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

4 saat önce, ahmedinejad dedi ki:

insanın kendi bebesi olunca öyle olmuyor. ben de genel olarak çocuklarda gerilirim. kendi bebemi içime sokasım geliyor. hatta "dünyada bir tek kendi çocuğunu seviyorsun sen" dedi geçen eşim bana.

kesinlikle öyle bence de, ben kendi çocuğum olana kadar çocuk kavramından nefret ederdim ve onlarla aynı ortamda bulunmaktan hiç hoşlanmazdım. Gene çocuklu ortamlardan hiç hoşlanmıyorum, başkalarının çocuğu itici geliyor ama sadece kendi çocuğumu seviyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

Cocuk isi zaten bencilce bir istek ve beklenti bana kalirsa. Ama bunda yanlis veya anormal bir durum da yok. Hayat ilginc, 15 yasindayken ne hayalleriniz varken gelecekle ilgili bunlar hep kendi yapmak istediginiz seylerle alakali oluyor. Daha sonra dunyanin pek de oyle ilerlemedigini gorup belli normlara girdikten sonra yapacak birsey kalmayinca mutlulugu cocuk uzerinden alalim bari zihniyetine giriyor gibi insanlar. Yoksa 20 yasinda cocuk istemiyor olup 35 yasinda olunca istemenin bence olgunluktan ziyade hayatta kisisel amac veya hayal olarak geriye cok da birsey kalmamasiyla alakasi var. Kisaca cocuk, senin mutluluk ihtiyacini giderecek next best thing oluyor bir yerde. 

Bencillikten kastim elbette gelecekte herhangi birseyini garanti bile edemeyecegin zorlu bir dunyaya birini davet ediyor olmak. Cok daha derin girilebilir tabi bu konuya da eger is insan sevgisi, insanligin devami gibi konulara dayansaydi evlatlik edinmek rasyonel olarak daha mantikli bir davranis olurdu, sonucta etrafta yeterince cocuk ve insan var. Demek ki olay donup dolasip kendi kisisel ihtiyaclarina ve arzularina dayaniyor bu durum tamamen normal ve yanlis olmamasina ragmen egosal bencillikten ortaya cikiyor diye dusunuyorum. Oyle ya, cocuktan alinan mutluk genelde cocuklar ebeveynlerinin istekleri dogrultusunda hareket ederlerse gerceklesir genel anlamda; bir noktada karsiliksiz sevgi, ozellikle cocuk buyuyup birey oldugu zaman benim beklentilerime gore hareket ediyor mu durumuna evriliyor. Genel konusuyorum tabi. 

Sotto tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

18 saat önce, Sotto dedi ki:

bence olgunluktan ziyade hayatta kisisel amac veya hayal olarak geriye cok da birsey kalmamasiyla alakasi var.

en ironik olanı da çocuklu kitlenin -özellikle ezbere yaşayanlarının- çocuk yapmayanları bencillikle suçlamaları, "bencil oldukları için çocuk yapmıyorlar, zaman ayırmak istemiyorlar, oysa biz her şeyimizi yağmur toprak bükey için feda ederiz..."

Sosyal ağlarda paylaş

kaldi ki en bencilce olani cocuk yapmak. dunya icin de bencilce bi hareket, kendin icin de.

ama evet bir yerden sonra insan istiyor sanirim. gerci son kullanim tarihimizin ve best before tarihlerimizin olmasi da buna etken galiba.

hani "10 sene sonra cocuk istersem sanirim problem yasarim, simdi cocuk isteyip istemedigimiz konusunda emin olmasam dahi bu riski goze alabilirim" dusuncesi ile karisik "ne icin caba harciyorum ki bu kadar? madem surekli bir seyler yapmaya calisiyoruz, bir sonraki jenerasyon en azindan azicik daha rahat etsin" yalani ile birlikte karar veriyoruz.

Sosyal ağlarda paylaş

aqGjO6M_460swp.webp 

çocuk olayında kültürsel baskı da var aslında onu atlamışız. "torun istiyoruz biz" sözü en çok kullanılan olsa gerek.

çocuğum üni kazansa da gözüm arkada kalmasa
çocuğum mezun olsa da gözüm arkada kalmasa
çocuğum işe girse de gözüm arkada kalmasa
çocuğum evlense...
torun olsa
torunu bize getirse de sevsek
....
diye gider hatta.

Sosyal ağlarda paylaş

On 09.02.2022 at 15:26, senko dedi ki:

cocuk kavramindan nefret ederken nasi cocuk yapmaya karar verebildiniz? o taraf enteresan geldi bana

Eşim çok istiyordu, yaptık iyi oldu güzel bir şeymiş çocuğunun olması. Ama işte çocukların büyürkenki sıkıntıları ancak kendi çocuğunda katlanılabilir seviyede oluyor, en azından benim için öyle. Hayat ve dünya çok anlamsız ama çocuğuma baktığımda, bu dünyaya katlanmak için sebebim gibi görünüyor dayanma kuvveti veriyor.

Hayattan bunalanlara çocuk önerebilirim çocuk yapan kafamı s.. ile çocuk aslında çok güzel bir şeymiş arasında giden duygularla savrulup gidiyorsunuz ? 

monoscope tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
On 8.02.2022 at 11:25, Gizli dedi ki:

Abi bu bakış açısı bana inanılmaz ezik geliyor ya. Hatta @Aceace in yazdıklarını okurken de aynı şeyi düşünmüştüm.

Böyle bir ülkeye böyle bir çağa bir çocuk getirip acı çekmesini istemiyorum tarzı bir argüman kullanıyor olsanız saygı duyardım ama çocuk olunca eskisi gibi içip gezip sıçamayacağız gibisinden materyalist bir görüşün saygı uyandıran bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. 

Biraz man up derler adama, siz hala çocuk mantalitesiyle metaları öne sürerek mızmızlanıyorsunuz. Geçici ve insan yapımı kavramlara takılıp hayatın diğer zevklerini ve amaçlarını görmeyi reddediyorsunuz. Sorumluluk almaktan kaçıyor gibi bir izlenip bırakıyorsunuz söylediklerinizle.

Neyse aslında bu şekilde düşünen insanların gen havuzundan elenmesi manevi değerlere daha fazla önem veren bir insanlığın evrimiyle sonuçlanacaktır ki bu da güzel bir şey. 

Offf forumun cahili listesinde zirveye oynanmış 

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...