Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Microsoft Activision-Blizzard'ı alıyor! (ve CandyCrush)

Darksun

Öne çıkan mesajlar

8 dakika önce, senko dedi ki:

mobile ne oynaniyor ki ya

o kadar da uzagim ki heralde, gecen ipad a oyun yukleyeyim dedim bisi bulamadim.

pc oyun piyasasının hiç erişemediği kişilere erişiyor mobil aletler. yaşlı ve zengin teyzeler! candy crushın bu kadar başarılı olmasının en büyük sebebi. teyze bakıyor bölüm zor, 1 liraya patlat şekerleri diyor. 1 lira para bile değil ve pc'den daha fazla kişiye erişiyorsun mobil ile. herkesin evinde pc olmayabilir ama akıllı telefon artık her cepte en az 1 tane var. pazar daha büyük özetle.

ve bizim de takip edemediğimiz baya büyük bir piyasa da ayrıca gelişiyor mobilde, garena free fire mesela...

Sosyal ağlarda paylaş

bu blizzard ın içinde çıkan karışıklık acaba microsoft kaynaklı mı yoksa kendileri mi yaptı hisseyi biraz baltalamak için. Çok tesadüf durmuyor yani bunca sene sonra bunların koşulları böyleymiş diye davalık olup bir anda tepe taklak olmaları.

Bu arada 2023 fiscal year da biter muhtemelen deal deniliyor. O da işte 1 Temmuz 2022 , 31 Haziran 2023 arası zaman aralığı. 

Bethesdanınki mesela eylülde açıklanmış martta kapanmış.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Darksun dedi ki:

bu blizzard ın içinde çıkan karışıklık acaba microsoft kaynaklı mı yoksa kendileri mi yaptı hisseyi biraz baltalamak için. Çok tesadüf durmuyor yani bunca sene sonra bunların koşulları böyleymiş diye davalık olup bir anda tepe taklak olmaları.

hahah harbiden he. aynı nokia gibi olabilir, orada da benzer bi tiyatro dönmüştü de sonra çökmüşlerdi

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, Norak dedi ki:

bu satis haberi oncesi bi 100 kisiyi cikardilardi isten sanki, problem cikaranlari vs gonderdiler hep buyuk ihtimal.

Blizz calisma ortamina biraz sahit oldum, zaten bok gibi bir isyeri EUda. Naptiklarini da bilmiyorlar, activision iclerine etmis. Surekli isten cikarma vardi zaten ayrica. Ben son 3 senede fln surekli bi kuculme egilimi gordum insan kaynagi anlaminda, ofis kapatma, reorganize etme falan. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Kimse. Blizzard son oyununu çıkaralı 6 yıl oldu farkındaysanız. Niye hala Blizzard var diye sormak gerek bu noktada.

Resurrected'ı başkası yaptı, Reforged'u da liseli iki modder çocuk daha iyi yapardı.

Yok Blizzard diye bir stüdyo artık. Yeni Hearthstone kartı çıkartıp, WoW'a ek paket yapıp, server maintain ediyorlar sadece.

Sosyal ağlarda paylaş

Samwiseından green jesusa pardoya falan herkes ayrılmadı mı zaten? Blizzi blizz yapan tek bi kişi bile kalmadı bi 5 yıl önce falan, onların ekmeğini kotik yiyor işte yıllardır kaliforniyada asgari ücrete stajer çalıştırıp kendine yüzer milyon dolarlık bonuslar yazarak.

Diğer taraftan mobil oyunlara milletin ödediği parayı benim de aklım almıyor. Gerçi tam oyun gibi de görmüyorum ben onları, hani konsol oyunları yine oyundu bizim için bile, kötüydü mötüydü ama oyundu. Bu teyzelerin oynadıkları olsun işte garena marena denmiş yukarda onlar olsun bizim oyunlarla aynı kategoride değil ya. Belki çok daha az yatırıma çok daha fazla para kazandırıyorlar evet, ama bizim sevdiğimiz "gaming" ile farklı iş kolları gibi geliyor bana. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...