Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Gibi (2021)

Seru

Öne çıkan mesajlar

• 8 ay sonra ...

Diziyi izlerken aklima geldi, karakterlerin psikolojideki id-ego-superego yi temsil ettikleri (bu benim teorim en azindan, bilincli mi yapilmis yoksa bilinsiz mi orasini bilmem hehe)

Yilmaz id i temsil ediyor, aklina geleni soyleyen, tamamen durtusel davranan, yemek yerken konusuyor agzindan biri igrenir mi umrunda degil, icinden geldigi zaman kufur ediyor, agresif vs.

Ilkkan superego yu temsil ediyor, surekli ozlu sozler, apollonik ideallere vurgular yapiyor, surekli bir ideallere ulasmak icin nasil davranilcagindan bahsediyor

Ersoy ise ego, Yilmaz (id) ve Ilkkan (superego) arasindaki catismayi yatistiriyor, taraflarin ortak bir noktada birlesmesini sagliyor, kavgalara son veriyor, Yilmaz in id i ile Ilkkan in superegosunun catismasini yumusatiyor

Sosyal ağlarda paylaş

18 saat önce, aktiftablet dedi ki:

Benim iptvde yok. Ama exen 1tl ye deneme üyeliği veriyor sırayla her karttan yeni hesapla onu kullanıyorum ? Bitince de sırf gibi için 40tl atabilirim.

Bu arada androidtv deki exxen appi bombok. Özellikle uğraşmışlar bok gibi olsun diye.

bu 1 tl deneme nasıl yapılıyor? yeni hesap açtım ama deneme falan değil direkt aylık veya yıllık paketleri gösterd,

Sosyal ağlarda paylaş

İlkkan için izliyorum bu diziyi ama bu sezon çok aceleye getirmişler sanki, çok fazla gereksiz doğaçlama ve son sezon tuttu diye özlü söz söyleme çabasi içine girmişler. Overacting var bir de 

Laorx tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Laorx dedi ki:

İlkkan için izliyorum bu diziyi ama bu sezon çok aceleye getirmişler sanki, çok fazla gereksiz doğaçlama ve son sezon tuttu diye özlü söz söyleme çabasi içine girmişler. Overacting var bir de 

ilk 2 bölüm öyleydi, ilkkan standartının üstünde bağırıyordu

Sosyal ağlarda paylaş

En son bölüm, Sınıfsal Veda, çok fakir edebiyatı olmuş. Bölümün ilk yarısı diyaloglar çok zorlama ve uzatılmış geldi bana, devamında da bir numara yoktu sanki. İlk iki sezonda da boş bölümler oluyordu, onlardan biri gibi. Genel olarak 3. sezonda bir eksiklik var ama tam da ne adını koyamıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

26 dakika önce, Aket-Atum dedi ki:

En son bölüm, Sınıfsal Veda, çok fakir edebiyatı olmuş. Bölümün ilk yarısı diyaloglar çok zorlama ve uzatılmış geldi bana, devamında da bir numara yoktu sanki. İlk iki sezonda da boş bölümler oluyordu, onlardan biri gibi. Genel olarak 3. sezonda bir eksiklik var ama tam da ne adını koyamıyorum.

katılıyorum. izlerken hep nasıl para kazanıyorlar diye soruyor insan, bence bunlara da genel bir cevap. ama ilk defa baydı beni. biraz çıtayı yükselttikleri seviyeden de kaynaklı.

Sosyal ağlarda paylaş

59 dakika önce, Aket-Atum dedi ki:

konuşulmayan sahneler eksik. örneğin çaçalı bölümde terziye gittiğinde kafede oturuyordu, konuşmadan tıkındığı sahne. telefon ekranında siksok alınacak yazıyordu vs. dolaylı anlatan bu ve bunun gibi sahneler eksik, her şey hakkında ve sürekli konuşuluyor bu sezonda.

Sosyal ağlarda paylaş

3 saat önce, BiTcH_oFBaT dedi ki:

katılıyorum. izlerken hep nasıl para kazanıyorlar diye soruyor insan, bence bunlara da genel bir cevap. ama ilk defa baydı beni. biraz çıtayı yükselttikleri seviyeden de kaynaklı.

Ersoy son işinden dayak yediği için istifa etmişti sdf, iş konusuna daha çok deginseler değişik şeyler çıkabilir cidden 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...