Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kısa ve güzel animeler

sylvanas

Öne çıkan mesajlar

12-13 bolum olabilir, iki sezon olabilir. Hatta o kadar guzeldir ki fma brotherhood kadar da surebilir. 

Slice of life/Standalone bolumler degil de devam eden ve biten bir konu olursa cok daha iyi olur. Tamamlanmis tercih ediyorum.

Mal'de bolum sayisina gore arama var mi bulamadim.

https://myanimelist.net/animelist/Livia_sas_Junius&view=tile&status=7

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Bana biri en iyi animeler nedir diye sorduğunda 4-5 tane saydıysam diğerleri o anki moduma göre değişiyor ama Shinsekai Yori ve Haibane Renmei her zaman listemde oluyor. Shinsekai Yori'nin özellikle ikinci yarısı inanılmaz, ayrıca bir anime izlerken en fazla korku hissettiğim sahnelere sahip (bir korku animesi olarak değil, existential dread daha çok).

Şiddetle tavsiye ederim, ayrıca roman uyarlaması, LN ya da VN değil, normal roman. Bu nedenle daha olgun, kurgusu ve karakterleri epey sağlam bir eser.

Sosyal ağlarda paylaş

komedi olarak mini serilerden:

Danshi Koukousei no Nichijou
Saiki Kusuo no Ψ-nan (ilk sezonu 5dk lık bölümler olduğu için kısa diye ekledim bunu)
Nichijou 
Sakamoto Desu ga (komple komik değil ama eğlencelik bi anime)

Güzellerden:
One-punch man (ilk sezon + specials yeterli bence, 2. sezon biraz çizimler tırt)
Mob Pshyco 100
3-gatsu no Lion (3 sezon ama güzel dram farklı bi dünyası var)

Sosyal ağlarda paylaş

film: Venus Wars, Ocean Waves, A Wind Named Amnesia, Royal Space Force, From on Poppy Hill, Mobile Suit Gundam Thunderbolt: December Sky / Mobile Suit Gundam Movie Trilogy
Antoloji: Short Peace, Memories, Robot Carnival, Ai Monogatari, Cockpit
OVA: Area 88, Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket, Megazone 23, Bubblegum Crisis, Osamu Dezaki'nin yönettiği Black Jack'ler, Gunbuster: Aim for Top
TV: Boogiepop Phantom, Zankyou no Terror, Danshi Koukousei no Nichijou, Serial Experiments Lain, Welcome to the NHK, High Score Girl

bonus:
Otaku no Video

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...